wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

6°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:30

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Święto kultury japońskiej we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Wyspa Słodowa zamieniła się dzisiaj w małą Japonię za sprawą szóstej edycji festiwalu Nami Airando. Impreza w tym roku była wyjątkowa, bo przypada w 100 rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami. Przy tej okazji delegacja miasta Wrocławia spotkała się z przedstawicielami japońskiej dyplomacji i biznesu.

Reklama

Impreza, która już szósty raz gościła we Wrocławiu rozpoczęła się pokazem historycznych strojów polskich i japońskich. Na scenie głównej natomiast przez 5 godzin występowali japońscy bębniarze, muzycy oraz tancerze. Na wyspie można było przyjrzeć się również pokazom sztuk walki: kendo, aikido, iaido, karate, czy judo. Dzieci, a czasem nawet bardziej dorośli, rozkoszowali się japońskimi grami, takimi, jak shogi (japońskie szachy), go, gomoku (strategiczne gry planszowe) a także hanafuda (gra karciana). Na stoiskach można było przebrać się w kimono albo przyjrzeć się pięknej sztuce zdobienia wachlarzy. Nie zabrało też oszałamiających formą drzewek bonsai. O te wszystkie atrakcje zadbał organizator - Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI.

Rozmowy o współpracy i potencjale gospodarczym

Wydarzenie odbywało się pod patronatem Prezydenta Wrocławia oraz Ambasadora Japonii w Polsce. W czasie jego trwania, dyplomatów i biznesmenów z kraju kwitnącej wiśni przyjął we Wrocławiu wiceprezydent Jakub Mazur. Towarzyszyła mu Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Radosław Michalski, dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki oraz Maciej Litwin z Wrocławskiego Centrum Akademickiego.

Wrocławska delegacja zaprezentowała gościom z Japonii potencjał turystyczny, kulturalny oraz biznesowy i naukowy stolicy Dolnego Śląska. Spotkanie było doskonałą okazją do zacieśnienia więzi, podsumowania dotychczasowej współpracy i rozmów o dalszym jej rozwoju.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl