Przyszli kierowcy będą mogli skorzystać z kilku sal egzaminacyjnych. Wybudowano także plac manewrowy.
Na parterze znajduje się biuro obsługi klienta, pomieszczenia socjalne i garaż dla pojazdów egzaminacyjnych. Jest też poczekalnia dla osób zdających egzaminy: teoretyczny i praktyczny. Obok są pokoje dla egzaminatorów. Klienci ośrodka na egzamin praktyczny będą wychodzić bezpośrednio na plac manewrowy. Sale egzaminacyjne wyposażono w komputery z dotykowym ekranem.
– Tak wyposażony obiekt wpłynie na poprawę komfortu przeprowadzania egzaminów – mówi Grzegorz Kajca, dyrektor WORD we Wrocławiu.
Nowa siedziba stoi tylko kilkadziesiąt metrów od obecnej – przy ulicy Łagiewnickiej 12. Jednak wjazd na jej teren od ul. Ziębickiej będzie już niemożliwy. Aby dotrzeć do nowego budynku komunikacją miejską, trzeba będzie wysiąść na przystanku „Transbud”.
Wrocławski WORD działa od 1998 r. Do tej pory dzielił swoją siedzibę z pogotowiem ratunkowym. Przyszli kierowcy musieli czekać na egzaminy pod wiatą lub w małym pomieszczeniu. Stara siedziba nie była też przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rocznie ośrodek przeprowadza ok. 70 tysięcy egzaminów. Dysponuje 40 pojazdami. Pracuje w nim 35 egzaminatorów i 40 urzędników.
– 2013 nie był dla nas nieszczęśliwym rokiem. Zakończyliśmy go dobrze, oddając do użytkowania nową siedzibę. Obchodzimy też jubileusz 15-lecia istnienia – dodaje Grzegorz Kajca.
Budowa nowej siedziby Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego kosztowała 18 milionów złotych. Prace trwały od czerwca 2012 r. Wykonawcą była firma Max Bud.
Miłosz Turowski