wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:35

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Na otwarcie wykuto podkowę

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i kominiarz wykuli podkowę na szczęście z okazji otwarcia Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin. Wszystko pod czujnym okiem kowala. Na Nadodrzu przybyło 1200 m2 przestrzeni dla designu, rzemiosła, kultury i sztuki będzie dostępne w miejscu, gdzie wcześniej była pralnia i farbiarnia. Na początek 40 różnych warsztatów, 10 wykładów i 5 wystaw.

Reklama

Podczas Dni Otwartych będzie zaprezentowana oferta Krzywego Komia. "W każdej z pracowni przeprowadzone zostaną modelowe warsztaty, które pozwolą poznać pełne możliwości naszego obiektu jak również poznać oczekiwania mieszkańców" – mówi Kuba Żary, rzecznik prasowy CRZ Krzywy Komin. "Będzie można m.in. odnowić stare meble, drukować w 3D, ilustrować książki, wypleść kosz, wykonać camera obscura, dać swojej starej koszuli i sukience nowe życie, nauczyć się podstaw języka migowego, projektować biżuterię, czy zbudować latawiec" – wymienia K. Żary.

W sumie podczas Dni Otwartych zaplanowano 40 różnych warsztatów, 10 wykładów i 5 wystaw, przygotowanych przez czterdziestu specjalistów z dziedziny designu, rzemiosła, kultury i sztuki. "Na wiele z nich już nie ma miejsc, na inne ciągle można się zgłosić" – wyjaśnia K. Żary. Aby zgłosić się na warsztaty należy wejść na stronę - TUTAJ (kliknij).

Podstawową funkcją CRZ jest działalność edukacyjna i kulturotwórcza. Odbywa się ona w głównej mierze przez organizowanie szkoleń i warsztatów. CRZ pomaga rozwijać kompetencje zawodowe i kulturowe angażując do współpracy specjalistów z różnych dziedzin, wykorzystując najnowsze technologie czy ucząc przedsiębiorczości, marketingu i promocji. "Działania edukacyjne uzupełniane są przez organizowane w CRZ wystawy, koncerty, spektakle teatralne, pokazy filmów oraz debaty dotyczące kultury jak też systematycznie prowadzone doradztwo personalne" – dodaje K. Żary. W centrum zainteresowań CRZ leży współczesny design spleciony z klasycznym rękodziełem – rzemiosło na miarę XXI wieku. To sprawia, że program "Krzywego Komina" skierowany jest zarówno do artystów, projektantów i rzemieślników, jak i do osób, które chcą poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć nowe umiejętności.

Na Nadodrzu czeka pracownia rzemiosła artystycznego i sztuki, dwie sale wystawowo konferencyjne, pracownia fotograficzna, pokój doradcy zawodowego, pracownia projektowa oraz aula – sala widowiskowa z reżyserką i foyer.

Centrum Rozwoju Zawodowego Krzywy Komin położone jest zrewitalizowanym budynku poprzemysłowym z 1888 roku (dawnej pralni i farbiarni), który znajduje się na podwórku przy ulicy Dubois 33-35a – w kwartale zabudowanym zabytkowymi kamienicami z XIX wieku w samym sercu wrocławskiego Nadodrza. Krzywy Komin działa jako Laboratorium Designu i Sztuki w ramach struktury ESK 2016. W ramach laboratorium CRZ współpracuje także m.in. z MOKiem, SlotArtem czy Avant Artem.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl