To pierwsze tak duże forum organizowane przez Wrocławską Radę Kobiet. Bierze w nim udział ponad 100 uczestniczek, w tym goście z Niemiec. Wśród poruszanych tematów są m.in.: równouprawnienie i aktywność kobiet w samorządach, prawa człowieka oraz współpraca i działania na rzecz człowieka.
– Spotykamy się przede wszystkim, by się poznać i wspólnie porozmawiać o potrzebach i wyzwaniach kobiet w społecznościach lokalnych – mówiła przed spotkaniem Joanna Nyczak, przewodnicząca Wrocławskiej Rady Kobiet. – Taka integracja jest niezwykle ważna i niezbędna, by móc skutecznie działać. To jest pierwsze tego typu spotkanie, ale mam nadzieję, że nieostatnie. Mamy bowiem wiele do zrobienia – dodaje.
Jesteśmy chętne do współpracy, bo razem można więcej. Mówią zgodnie uczestniczki spotkania, które do Wrocławia przyjechały z różnych stron Polski.
– Na takich formach wymieniamy doświadczenia z innymi kobiecymi organizacjami. To mobilizuje i pobudza do działania. Chcemy, by kobiety były bardziej aktywne, a równouprawnienie nie było pustym słowem. Robimy to nie tylko dla siebie, ale też dla swoich córek i wnuczek – opowiadały Anna Konarska i Anna Krzysztofczyk z Zawierciańskiego Forum Kobiet.
I Ogólnopolskie Forum Kobiet otwierał m.in. prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.
– Kobiety w Polsce i we Wrocławiu nie odwracają wzroku, gotowe są do działania i są bardzo odważne. Zapewniam, że kwestie równego traktowania, praw kobiet, tolerancji – o te wszystkie wartości dbamy i będziemy o nie stale zabiegać – mówił Jacek Sutryk.

I Ogólnopolskie Forum Rad Kobiet
Konferencje / Wykład Wrocławskie Centrum Kongresowe
Transmisja online wydarzenia od godz. 9.00
Wśród zaproszonych gości są Katja Meier, saksońska polityczka, ministra ds. Sprawiedliwości, Europy, Demokracji i Równego Traktowania czy profesor Małgorzata Fuszara, przewodnicząca Warszawskiej Rady Kobiet, była pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania.
Wrocławska Rada Kobiet doradza i opiniuje
Powołana w 2010 r. Wrocławska Rada Kobiet pełni funkcję doradczo-opiniującą w sprawach dotyczących życia społeczno-gospodarczego Wrocławia, a członkinie reprezentują instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, uczelnie oraz podmioty gospodarcze.
Czytaj także: Poznajcie Wrocławianki Roku 2020
Główny cel działalności rady to promowanie równouprawnienia kobiet i mężczyzn oraz wyrównywanie szans w życiu lokalnym, aktywizacja i zwiększenie udziału kobiet w życiu politycznym, społecznym i ekonomicznym Wrocławia, działania antydyskryminacyjne, oraz działania przeciwko przemocy.