Charytatywny Maraton Szycia w Przylądku Nadziei

„Nadzieja” to maszyna do szycia, którą zaprojektowali mali pacjenci kliniki onkologicznej „Przylądek Nadziei”. Urządzenie wyprodukowała firma Łucznik, a oficjalna premiera maszyny w najbliższą niedzielę, 29 września.


Charytatywny Maraton Szycia

W premierze wezmą udział znane postaci ze świata muzyki i sportu. Wspólnie z dziećmi uszyją na „Nadziejach” poszewki na poduszki, które trafią później na charytatywne aukcje.

Wśród zaproszonych gości są m.in. Alicja Janosz, Maciej Janowski – kapitan WTS Sparta Wrocław – drużynowego wicemistrza Polski na żużlu oraz kapitan żużlowej reprezentacji Polski, Sara Pożarlik – Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego, Agata i Wojciech Miszewscy – rekordziści Polski w rolkarstwie, piłkarze WKS Śląsk Wrocław.

Wszyscy wspólnie z dziećmi z „Przylądka Nadziei” będą szyć wyjątkowe poszewki na poduszki. Fundacja chce w ten symboliczny sposób zapoczątkować „Charytatywny Maraton Szycia”, który –  jak mają nadzieję organizatorzy – przeniesie się następnie do domów ludzi o wielkim sercu.

– Naszym celem jest zgromadzenie tego dnia wyjątkowych Przyjaciół Przylądka, którzy wspólnie z pracownikami Fundacji oraz firmy Łucznik, zachęcać będą do wspierania dzieci zmagających się z nowotworami – mówi Mirosław Szozda, wiceprezes Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Nadzieja

– Żyjemy Nadzieją, że nasze wspólne dzieło pomoże jak największej liczbie dzieci. Wszystko w państwa rękach. A wartość użytkowa Nadziei zostanie doceniona przez każdą szyjącą na niej osobę. Nadzieja odwdzięczy się pięknymi, mocnymi ściegami, pracą z różnymi materiałami i prostym, intuicyjnym użytkowaniem – mówi Patrycja Ziółkowska, prezes Łucznika.  

„Nadzieję” będzie można kupić już od 29 września na stronie Galeria Łucznik (www.galerialucznik.pl), następnie maszyna trafi do sklepów współpracujących z Łucznikiem.

Cały zysk ze sprzedaży maszyn przeznaczony zostanie na leczenie dzieci chorych na raka.Zgłoś uwagę