Blog Day 2016 – ostatnia szansa na zgłoszenia bloga

Już po raz szósty Pasaż Grunwaldzki chce wyszukać i nagrodzić najciekawsze blogi Dolnoślązaków. Zgłoszenia można przesyłać jeszcze do 7 sierpnia. Dotychczas autorzy z Dolnego Śląska zgłosili do inicjatywy już ponad 80 blogów. Wśród stron o kosmetykach, podróżach i kulinariach są blogi o rolnictwie, życiu codziennym nauczycieli czy o tym, że kobieta żadnej pracy się nie boi.


W ubiegłym roku do konkursu zgłosiło się ponad 150 autorów, z których wyłoniono zwycięzców w czterech kategoriach i nagrodzono blog wybrany głosami internautów. Pierwszy etap tegorocznej edycji trwa od 12 lipca do 7 sierpnia. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy w tym terminie przesłać zgłoszenie zawierające nazwę bloga i swoje dane na adres zgloszenia@blogday.pl. Kategorie szóstej edycji to: „Moda i uroda”, „Kulinaria”, „Kultura i pasje” oraz „FotoBlog”.

Pochwal się, o czym piszesz

– Blog Day Wrocław to idealna okazja dla blogerów, żeby zdobyć nowych czytelników. Już sam udział w konkursie pozwala na pokazanie bloga szerszej publiczności, natomiast wygrana w nim na pewno pomoże wypromować swoje miejsce w sieci – przyznaje Marta Hennig, autorka nagrodzonego w ubiegłym roku bloga codzienniefit.pl, jurorka tegorocznej edycji. W jury znaleźli się także: Dawid Tymiński, laureat Blog Day 2015, autor bloga secondhanddandy.pl, Bartek Sadowski – fotograf oraz dziennikarze – przedstawiciele dwóch wrocławskich redakcji. Jedna z nagród trafi także do autora bloga wybranego głosami internautów.

Wśród dotychczasowych zgłoszeń znalazły się strony poświęcone m.in. programowaniu, wyczynowemu jeżdżeniu na rowerze, najlepszym miejscom we Wrocławiu, rodzinnemu życiu, czy np. kulisom powstawania filmów o Jamesie Bondzie.

Zgłoszenia

Zasady są proste. Blogi można zgłaszać do 7 sierpnia pod adresem zgloszenia@blogday.pl. Do konkursu może zgłosić się tak naprawdę każdy bloger z Dolnego Śląska. Kategoriami w tegorocznym konkursie są: „Moda i uroda”, „Kulinaria”, „Kultura i pasje” oraz „FotoBlog”.

Pełna lista blogów zostanie ogłoszona do 10 sierpnia. Następnie jury konkursowe wybierze 20 najlepszych blogów, po pięć z każdej kategorii. Zaraz potem ruszy również głosowanie na blog internautów, które potrwa do 31 sierpnia. Finał Blog Day Wrocław odbędzie się 3 września. Gościem specjalnym będzie Paweł Tkaczyk, specjalista nowoczesnego marketingu i brandingu, prezes agencji brandingowej MIDEA. Każdy zwycięzca otrzyma statuetkę i nagrodę o wartości 500 zł ufundowaną przez Pasaż Grunwaldzki.

Organizowany od 6 lat Blog Day był pierwszą, lokalną inicjatywą promującą blogi prowadzone przez Dolnoślązaków. Konkurs nawiązuje do idei Międzynarodowego Dnia Bloga i Blogerów obchodzonego 31 sierpnia, która zachęca do polecania sobie nawzajem ciekawych adresów.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.pasazgrunwaldzki.pl oraz na www.facebook.com/BlogDayWroclawZgłoś uwagę