Bezpłatne przejazdy Polbusem za adopcję zwierzaka ze schroniska

Darmowe przejazdy z adoptowanym ze schroniska zwierzakiem, obniżka do 1 zł ceny za przewóz zwierząt, specjalne strefy na dworcu PKS z wodą dla czworonogów. Te efekt umowy, którą podpisała firma Polbus-PKS z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu.


Opiekun wraz z adoptowanym zwierzakiem korzystający z połączeń realizowanych przez Polbus-PKS zyskuje możliwość darmowego przejazdu. Dodatkowo firma obniża koszt przejazdu dla każdego zwierzaka do 1 zł na połączenia realizowane przez Polbus-PKS. W sytuacji gdy inny przewoźnik odmówi zabrania zwierzaka na pokład autobusu, będzie można go pozostawić u dyspozytora Polbus-PKS pełniącego dyżur na Dworcu Wrocław. Pozostanie tam przez dwie godziny czekając na osobę, która go odbierze w imieniu właściciela. Jeśli nikt nie odbierze zwierzęcia w ciągu 2 godzin zostanie on przekazany do Ekostraży. Na terenie Dworca Wrocław w oznaczonym miejscu czeka też świeża woda dla czworonożnych pasażerów.

Jest umowa 

W dniu 14 lutego 2019r. we Wrocławiu Polbus-PKS podpisał porozumienie z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu. Współpraca zakłada wspólne działania mające na celu propagowanie idei adopcji zwierząt. Dzięki nowemu porozumieniu pasażerowie wraz ze swoimi adoptowanymi pociechami korzystający z połączeń autokarowych realizowanych przez Polbus-PKS będą mogli skorzystać z darmowego połączenia. Trzeba tylko wcześniej wyrobić specjalną kartę w kasach dworca. Wprowadzone zostały również dodatkowe udogodnienia, takie jak możliwość chwilowego pozostawienia zwierzęcia oraz umieszczona została miska ze świeżą woda dla czworonożnych pupili na Dworcu Wrocław.

Zaczęło się od porzuconego kota Wrocka

 – Zainteresowanie, jakie wzbudziła sprawa porzucenia na Dworcu Wrocław kota, nazwanego później Wrockiem bardzo miło mnie zaskoczyła. Odebraliśmy ponad 400 zgłoszeń od chętnych do przyjęcia zwierzaka. Mam nadzieję, że nie zabraknie chętnych by dać szansę na lepsze życie także zwierzakom z wrocławskiego schroniska, a bezpłatne przejazdy z Polbusem będą dodatkową zachętą. Jednocześnie wprowadzamy rozwiązania, które pozwolą uniknąć w przyszłości takich przypadków, jak porzucenie zwierzaka na dworcu – komentuje Krzysztof Balawejder Prezes Zarządu POLBUS-PKS.

Z takich wieści bardzo cieszą się reprezentanci Schroniska TOZ we Wrocławiu. -  pragnę wyrazić radość i zadowolenie z powodu świetnej inicjatywy Firmy Polbus - PKS. Gorąco popieram wszelkie działania mające na celu promowanie adopcji zwierząt ze Schroniska. Cieszę się, że przykra przygoda kota Wrocka dobrze się skończyła, a dodatkowo zwróciła uwagę wrażliwych osób z Firmy Polbus - PKS na niedolę zwierząt – mówi Zofia Białoszewska-Woźniak Dyrektor Schroniska.

 Zgłoś uwagę