Podaruj dzi@dkom internety czyli bezpłatne kursy komputerowe dla seniorów

W styczniu 2017 r. rozpoczną się bezpłatne kursy komputerowe dla seniorów organizowane przez Wrocławskie Centrum Seniora. Na kursy można zapisywać się pod numer 71 772 49 38. Na razie zainteresowani mogli zobaczyć nowy sprzęt, na którym będą poznawać tajemnice internetu.


W ramach akcji „Podaruj dzi@dkom internety” Wrocławskie Centrum Seniora przy Dominikańskim 6 otrzymało najnowszy sprzęt komputerowy, który będzie wykorzystywany w trakcie szkoleń i konsultacji indywidualnych dla seniorów. Celem szkoleń, zaplanowanych od końca stycznia do początku kwietnia, jest oswojenie starszych pokoleń z możliwościami, jakie oferuje internet.

Co słychać w internetach

Seniorzy dowiedzą się na nich jak wyszukać informacje w sieci, wysłać maila, poruszać się w mediach społecznościowych, oglądać filmy na YouTube czy np. jak sprzedać swój wyrób rękodzielniczy na aukcji internetowej. Nauczą się także grania w proste gry, używania komunikatorów internetowych, sporządzania prostych grafik i tworzenia wydruków komputerowych. W ten sposób starsze pokolenie będzie mogło utrzymywać kontakt z wnuczkami w ciągu całego roku, oglądać przesłane przez nich nagrania i zdjęcia z wakacji oraz przeżywać razem wspólne chwile np. na Skypie albo wideokonferencji.

Jaga Szabuńko przyznaje, że po opanowaniu podstawowych tajników poruszania się w sieci jej życie wyraźnie się zmieniło. – Głównie ze względu na to, że próbuję promować swoje rękodzieło w internecie. Poszukuję tam inspiracji do tworzenia. Mam bankowe konto internetowe, więc już nie stoję w kolejkach na poczcie, kupuję różne rzeczy przez internet, a nawet zapisałam się na zajęcia na Uniwersytet Trzeciego Wieku na kierunku informatyka - wyjaśnia.

Z kolei Adam Orzechowskiego interesują przede wszystkim portale aukcyjne. – Chciałbym rejestrować się na serwisach informacyjnych i dowiedzieć się więcej na temat modernizacji sprzętu. Tak samo jak rozwinąć swoje zainteresowania, na przykład odnaleźć zasoby z muzyką – tłumaczy.

Robert Pawliszko, dyrektor Wrocławskiego Centrum Seniora, uważa, że tego typu szkolenia są w dziś  niezbędne. – Nowe technologie mogą przyczynić się do znacznego polepszenia jakości życia osób starszych, głównie dzięki wymianie myśli technologicznej, społecznej lub emocjonalnej między pokoleniami – zauważa Pawliszko.  

Sprzęt do nauki dla sneiorów przekazały firmy: NVIDIA (komputer PC z kartą graficzną GeForce GTX 1050Ti oraz tablet SHIELD K1), iiyama (monitor Full HD XUB2790HS o), Epson (drukarka L365), Hama  (klawiatury, myszy, podkładki, głośniki i słuchawki). 

Kursy

Naukę będą prowadzić pracownicy wrocławskiej agencji Gamma PR, organizatora akcji. Niezależnie od harmonogramu specjalistycznych szkoleń we WCS cały czas trwają osobne konsultacje informatyczne dla seniorów, prowadzone przez wrocławskich uczniów.

Centrum zaprasza do udziału w szkoleniach zarówno osoby na poziomie początkującym, jak i seniorów gotowych poszerzyć swoje umiejętności.

materiały prasowe Wrocławskiego Centrum Seniora

Zgłoś uwagę