Bezpłatne badania w kierunku raka skóry

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocławia zachęca mieszkańców do udziału w programie wczesnego wykrywania nowotworów skóry i czerniaka. Bezpłatnych porad udzielają dwie placówki medyczne. Zapisy już trwają, liczba miejsc jest ograniczona.

  • badania-w-kierunku-raka-skory-wroclaw

    Skorzystaj z bezpłatnych badań w kierunku raka skóry, źródło: pixabay.com


Udział w miejskim programie edukacyjno-profilaktycznym wczesnego wykrywania skóry i czerniaka, może wziąć każdy mieszkaniec Wrocławia. Wystarczy zgłosić się do jednej z dwóch placówek, które udzielają specjalistycznych konsultacji i skierują na dalszą diagnostykę. 

– W ramach programu oferowane są bezpłatne porady lekarza dermatologa, edukacja zdrowotna w zakresie profilaktyki nowotworów skóry i czerniaka. Każda osoba otrzyma również zalecenia odnośnie dalszych kontroli dermatologicznych lub onkologicznych – mówi Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM we Wrocławiu.

Jak podkreślają specjaliści, wczesne wykrycie raka skóry zwiększa szansę na jego wyleczenie.

– Zgłosić mogą się wszyscy, którzy chcą sprawdzić czy na ciele nie pojawiło się coś niepokojącego. Naprawdę nie odkładajmy takich konsultacji na później – tłumaczy prowadzący program lek. Adrian Chwojnicki, ordynator Oddziału Dermatologiczno-Wenerologicznego IV Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. – Tu chodzi o wczesne wychwycenie ewentualnych zmian, które mogą okazać się złośliwe – dodaje. 

Gdzie się zgłaszać na konsultacje?

Na konsultacje w ramach miejskiego programu profilaktycznego należy zgłaszać się do jednej z dwóch placówek we Wrocławiu.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy, ul. H. Kamieńskiego 73a

  • Rejestracja na konsultacje pod nr tel.: 71 758 1270,  poniedziałek-piątek, w godz.9.00-16.00. 

  • Informacje  o programie pod nr  tel.:  71 32 70 512, poniedziałek-piątek, w godz. 9.00-13.00.

4. Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu, ul. R. Weigla 5

  • Rejestracja na konsultacje pod nr tel.: 261 660 505, poniedziałek-piątek, w godz. 10.00-13.00. 

Udział w programie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Zgłoś uwagę