Kup sobie autobus jelcz

MPK Wrocław wystawiło na sprzedaż 10 autobusów jelcz M121M z 1996 roku. Można je kupić już nawet za 3, 5 tys. zł. Na oferty firma czeka do 8 stycznia. Wcześniej MPk sprzedawało stare ikarusy. 

  • Jelcz M121M wrocławskiego MPK. fot. ilustracyjne


MPK pozbywa się najbardziej wysłużonych autobusów marki Jelcz. Wszystkie są wyprodukowane w 1996 roku i wszystkie służyły na ulicach Wrocławia prawie 20 lat. Na licznikach mają przejechanych ponad milion kilometrów. Konkretnie chodzi o model M121M i jeden M121MB.
Większość autobusów wystawionych na sprzedaż jest bez silników lub skrzyni biegów i z pewnymi uszkodzeniami. Jednak część to pojazdy kompletne, jeszcze „na chodzie”.
Jelcz M121M to pierwszy autobus miejski tej firmy, który choć trochę przystosowany był do przewozu osób niepełnosprawnych, posiada część niskopodłogową. W porównaniu ze starszymi modelami jelcza ten miał inną, charakterystyczną szybę przednią, dużą i panoramiczną, zaokrągloną na bokach.
Ceny wywoławcze w przetargu zaczynają się od 3 500 zł za pojazdy niekompletne i 4 500 zł za te, które są kompletne. Zainteresowani czas na składanie ofert mają do 8 stycznia. Oferty przyjmowane są tylko w formie pisemnej. Każdy może zapoznać się ze stanem pojazdów wcześniej.

KARTY POJAZDÓW WYSTAWIONYCH NA SPRZEDAŻ

MPK przyznaje, że to jeszcze nie koniec sprzedaży wyeksploatowanych pojazdów. Do wystawienia szykowanych jest kolejnych 20 najstarszych autobusów. 
Oznaczo to, że już w 2015 roku na ulicach Wrocławia wszystkie autobusy komunikacji miejskiej będą niskopodłogowe. Kilkadziesiąt zupełnie nowych autobusów ma dostarczyć podwykonawca MPK, który wchodzi na wrocławskie linie w połowie roku. 

Czytaj więcej: Jest umowa z podwykonawcą. Będą nowe autobusy 

Zgłoś uwagę