MPK podpisało umowę z podwykonawcą. Będą nowe autobusy [ZDJĘCIA]

Nowe autobusy firmy MAN-y i solarisy alpino pojawią się w połowie przyszłego roku na wrocławskich ulicach. MPK Wrocław zawarło dziś umowę na obsługę 17 wrocławskich linii z firmą ITS Michalczewski. Zgodnie z nią prywatny przewodnik ma świadczyć usługi 69 klimatyzowanymi i niskopodłogowymi pojazdami. Oznacza to, że w połwoie 2015 we Wrocławiu wszytskie autobusy komunikacji miejskiej będą niskopodłogowe. 

  • Solaris Alpino

  • Solaris Alpino

  • MAN Lion`s


Po Warszawie i Radomiu teraz Wrocław zostanie kolejnym miastem, dla którego firma ITS Michalczewski świadczyć będzie usługi w komunikacji miejskiej. Umowa z przewoźnikiem została podpisana na 10 lat. W tym czasie MPK zapłaci podwykonawcy za jego usługi około 338 milionów złotych.  Dzięki tej umowie MPK będziemogło zredukować liczbę własnych autobusów, pozbyć się tych najstarszych i najbardziej wysłużonych i zaoferować pasażerom usługę na najwyższym poziomie. 
– Po uruchomieniu linii przez podwykonawcę najstarszy nasz autobus  będzie z 2000 roku – mówi Agnieszka Korzeniowska z MPK.  

Dzięki współpracy z podwykonawcą m.in. na liniach: A, 110, 113, 114, 119, 125, 128, 145, 146 pojawią się nowe MAN-y, a mniej uczęszczane linie, takie jak 100, 120, 140, 147 będą obsługiwane autobusami solaris alpino, czyli mniejszą wersją znanych już wrocławianom solarisów z rodziny Urbino.  Z ponad dwustu takich autobusów korzystają już pasażerowie komunikacji miejskiej w Atenach. Mimo mniejszych gabarytów autobusy te podobnie jak MAN-y będą miały wszystkie udogodnienia dla pasażerów, takie jak niska podłoga, klimatyzacja czy warunki do przewozu osób niepełnosprawnych.

Pesa dostarczy nowe tramwaje

Przewoźnik, który przejmie od MPK w 2015 roku kilkanaście linii autobusowych już rozgląda się za lokalizacją zajezdni dla nowych autobusów i myśli o organizacji pracy we Wrocławiu.
– Mamy spore doświadczenia z Warszawy gdzie obsługujemy linie komunikacji miejskiej. Stawiamy na jakość, szkolenia kierowców i bezpieczeństwo. Mamy jedyny w Polsce autodrom (przyp. red. specjalny tor do doskonalenia jazdy autobusami) i własną szkołę dla kierowców. Swoim pracownikom we Wrocławiu zapewnimy też umowy o pracę – zapowiada Marcin Kucharski, dyrektor ds. rozwoju z firmy ITS Michalczewski.Zgłoś uwagę