wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zapraszamy na XXIV edycję Dolnośląskiego Festiwalu Nauki
Około 1000 wydarzeń z różnych dziedzin nauki, ale też kultury i sztuki, odbędzie się w ramach XXIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. materiały organizatora
Około 1000 wydarzeń z różnych dziedzin nauki, ale też kultury i sztuki, odbędzie się w ramach XXIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Około 1000 wydarzeń z różnych dziedzin nauki, ale też kultury i sztuki, odbędzie się w ramach XXIV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki (DFN), który 16. września rozpocznie się we Wrocławiu. W tym roku, z powodu epidemii, wszystkie imprezy festiwalowe po raz kolejny odbędą się online.

Reklama

Przygotowania do kolejnej edycji Festiwalu trwały wiele miesięcy - w niezwykłych, raczej trudnych warunkach. Kolejne fale pandemii, izolacja, kwarantanna i towarzyszący wielu z nas lęk przed zachorowaniem. Tragiczne statystyki w mediach, maseczki tłumiące zapachy wiosny i tęsknota za „normalnym”, dotychczasowym trybem życia, nauki i pracy. Cyfrowa rzeczywistość zawładnęła życiem wielu z nas, szczególnie naukowców, dzieci i młodzieży. W tej sytuacji genialne wydają się prorocze dzieła Stanisława Lema, którego setne urodziny obchodzimy w tym roku i do którego twórczości nawiązuje hasło Festiwalu „Od science fiction do Science”.

Obchody Roku Kolei

Festiwal w tym roku to także obchody Roku Kolei  - przy współudziale Kolei Dolnośląskich oraz Politechniki Wrocławskiej, które przygotowały cykl imprez poświęconych tej tematyce.

W czwartek 16 września odbędzie się inauguracja imprezy, a pierwsze wydarzenia festiwalowe zaplanowano na piątek. Ich tematyka będzie reprezentować wszystkie dziedziny naukowe, a także kulturę, sztukę i promować sport oraz zdrowe odżywianie.

Co organizatorzy szczególnie rekomendują spośród wydarzeń wiodących Festiwalu?

Tradycyjnie dzień przed pierwszymi festiwalowymi imprezami – 16. września ustawimy się na starcie. Będzie uroczyście, ale i przyjemnie Wysłuchamy wykładu poświęconego Stanisławowi Lemowi, a także odczytanej przez rektorów uczelni Wrocławia... bajki tego wybitnego pisarza – mówi Piotr Krysiak z biura festiwalowego – 17. września najsłynniejszy wrocławski językoznawca profesor Jan Miodek, wygłosi wykład o tajemniczym tytule „Wiedza i kreacja językowa”. Nie zabraknie również atrakcji dla fanów dyskusji. Zadbają o to uczestnicy Debaty Oksfordzkiej, którzy spierać się będą o SI w życiu codziennym. A to tylko 3 spośród 1000 spotkań przygotowanych przez organizatorów tegorocznej edycji DFN – dodaje.

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki są bezpłatne.

Szczegółowe informacje na temat DFN znaleźć można na STRONIE oraz w bezpłatnej aplikacji DFN przygotowanej na smartfony. Dolnośląski Festiwal Nauki potrwa do końca października.

Wrocławskie Centrum Akademickie jest partnerem Festiwalu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl