wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Prof. Wojciech Pukocz wybrany na rektora ASP
Prof. Wojciech Pukocz wybrany na rektora ASP

W wyniku głosowania Kolegium Elektorów, które odbyło się dnia 25 czerwca 2020, Rektorem Elektem Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu został prof. Wojciech Pukocz.

Reklama

— Przyszłość nie czeka – przyszłość zaczyna się już teraz. Jako Rektor Akademii Sztuk Pięknych, chciałbym zmienić Uczelnię w taki sposób, aby z jednej strony odpowiadała na potrzeby współczesności, a z drugiej stała na straży ukonstytuowanych tradycją wartości i wysokich umiejętności warsztatowych. Zachowanie tej relacji we właściwych proporcjach zapewni harmonijny rozwój, którego jestem zwolennikiem. Integrowanie środowiska, relacje oparte na poszanowaniu inności, choć wydają się być tożsame ze środowiskiem artystycznym, domagają się nieustannego przywoływania i stosowania w codziennej praktyce akademickiej. Akademia jest instytucją demokratyczną i otwartą na eksperyment, doświadczanie i odkrywanie nowego. Chciałbym, aby tak pozostało. Zasadniczą kwestią w działaniu jest dla mnie element współpracy. W oparciu o współdziałanie i dobre relacje wykonalne stają się złożone zadania i osiągalne stają się wspólne cele. Także przeciwności i trudności są łatwiejsze do pokonania. Naturalnymi współpracownikami rektora są prorektorzy i dziekani, kierownictwo administracji oraz samorząd studentów i samorząd doktorantów. Jednak zależy mi na modelu partnerskiej współpracy z każdym, bo przecież wszyscy tworzymy wspólnotę, dla której ważny jest rozwój naszej Uczelni, budowanie jej prestiżu i stworzenie miejsca otwartego i twórczego, które będzie synonimem szeroko rozumianej kreatywności.— mówi prof. Wojciech Pukocz

Prof. Wojciech Pukocz

Urodzony w 1970 roku w Mikołowie - malarz, rysownik, autor instalacji i filmów. Tworzy spektakle multimedialne łączące obraz wideo z muzyką wykonywaną na żywo. Dyplom z malarstwa uzyskał we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1997 roku w pracowni prof. Stanisława Kortyki. W 2018 otrzymał tytuł profesora sztuk plastycznych. Obecnie pracuje w Katedrze Malarstwa Architektonicznego i Multimediów i prowadzi Pracownię Mediów Elektronicznych oraz Multimediów. Od 2012 pełni funkcję dziekana Wydziału Malarstwa i Rzeźby macierzystej uczelni, w 2016 roku będąc ponownie wybranym na to stanowisko. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i ponad stu zbiorowych, a także kuratorem i organizatorem wystaw. Za swoją aktywność i działania na rzecz wrocławskiej ASP został trzykrotnie wyróżniony nagrodą Rektora – w 2018 za całokształt dorobku artystycznego, a wcześniej w roku 2008 i 2012 za działalność organizacyjną na rzecz Uczelni . W 2001 roku był laureatem nagrody BWA Wrocław w V konkursie Gepperta dla najlepszych polskich młodych malarzy, w którym otrzymał jednocześnie wyróżnienie honorowe. W 1997 roku otrzymał nagrodę Pisma Artystycznego „Format” oraz wyróżnienie honorowe w ramach legnickiego przeglądu promującego młode talenty Promocje ‘97.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl