Akademia Club w miejscu dawnego Alibi

Po zmianie właściciela i gruntownym remoncie w miejscu, gdzie działał klub Alibi, powstał nowy Akademia Club.

  • Akademia Club, fot. Akademia Club

  • Akademia Club, fot. Akademia Club

  • Akademia Club, fot. Akademia Club

  • Akademia Club, fot. Akademia Club


Blisko dziewiętnastoletnią historię Alibi w budynku naprzeciwko akademików Kredka i Ołówek, zamknęła impreza sylwestrowa. Likwidacja kultowego, najstarszego we Wrocławiu klubu muzycznego została przyjęta z żalem przez dawnych i dzisiejszych studentów.

Po kilkumiesięcznym remoncie w miejscu po Alibi otwiera się Akademia Club.

Zmieniono rozkład sali, wyburzono ściany. Cały lokal jest w stonowanych kolorach czerni, grafitu i bieli. Pojawiły się wygodne kanapy, pufy i siedziska. Łatwe do przesunięcia meble pozwalają na szybkie przearanżowanie przestrzeni lokalu, a loże mogą zmienić kształt i rozmiar. Centralnym punktem klubu pozostaje parkiet, goście mają do dyspozycji dwa bary i ogródek.

Wiosną i latem Akademia jest czynna od czwartku do niedzieli, ogródek jest otwarty codziennie od godziny 15.00.

Jesienią do Akademii wrócą koncerty, w planach są potańcówki z muzyką na żywo, salsoteki i imprezy muzyki elektronicznej.

To niejedyna nowość w budynku przy Kredce i Ołówku, nazwanym Akademicką Bazą Cooltury. Nad Akademią powstaje Concept Caffe, nowoczesna kawiarnia. Od kwietnia działa tu klub bilardowy Bila Club. Do dyspozycji graczy jest 13 stołów bilardowych i snooker, drink bar. Od ponad dwóch lat działa tu popularna restauracja Whoo Thai.

– Proponujemy różne formy aktywności i spędzania wolnego czasu. Tak by każdy, kto ma ochotę wyjść z domu, znalazł coś ciekawego dla siebie – zachęca właściciel Akademii.

Jk/tZgłoś uwagę