580 tysięcy gości Stadionu Wrocław w 2019 roku

580 tysięcy gości na Stadionie Wrocław w roku 2019 oznacza, że obiekt odwiedziło o 160 tysięcy więcej osób, niż w roku ubiegłym.

  • Fot. stadionwroclaw.pl

    Fot. stadionwroclaw.pl


Wśród najpopularniejszych imprez 2019 znalazły się wystawa motoryzacyjna The Event – Raceism i Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, które zgromadziły w weekend po 50 tysięcy osób oraz wystawa roślin owadożernych, finał festiwalu Odnowienie, dwukrotnie zlot foodtrucków i Dzień Dziecka na Stadionie Wrocław – wszystkie od 20 do 30 tysięcy odwiedzających.

Odnowienie Festiwal, fot. Stadion Wrocław

Odnowienie Festiwal, fot. Stadion Wrocław

Na meczach piłkarskiego Śląska łącznie zasiadło łącznie 213 184 kibiców – najwięcej na meczach z Legią Warszawa i Pogonią Szczecin.

Lodowisko i przedszkole na stadionie

6 grudnia działalność rozpoczęło Knoppers Lodowisko Stadion Wrocław. To owalny tor o długości blisko 150 metrów zbudowany na 2 piętrze parkingu wielopoziomowego. Ślizgawka, po raz pierwszy w historii stadionu, jest zadaszona i osłonięta ze wszystkich stron, co zapewnia możliwość komfortowego korzystania z niej bez względu na warunki atmosferyczne na zewnątrz.

Fot. Stadion Wrocław

Umowa podpisana z dostarczającą technologię firmą Alles Cool zakłada funkcjonowanie obiektu przez najbliższych 5 lat. W okresie świątecznym z tej nowej atrakcji Stadionu skorzystało łącznie 5 tysięcy osób.

W grudniu zakończyły się prace budowlane związane z uruchomieniem przedszkola, które docelowo ma przyjąć około 350 dzieci na 2250 mkw. w południowej części obiektu. Jednocześnie wykonano plac zabaw na terenach zielonych między stadionem a rzeką Ślęzą.

241 dni wydarzeń

W tym roku na terenie obiektu zorganizowano kilkanaście imprez targowych – m.in. nieruchomości, turystyczne, ekologiczne, ślubne i targi zoologiczne. Nie zabrakło także konferencji naukowych, spotkań biznesowych i samorządowych. Stadion Wrocław gościł m.in. Kongres Regionów, Ogólnopolski Zjazd Socjologiczny i Dolnośląski Kongres Samorządowy.

Odbyły się tu także gale finałowe dolnośląskiego etapu konkursów Miss Polski i Miss Polonia. W październiku Stadion Wrocław był areną krajowego finału ligi Runmageddon – najpopularniejszej w Polsce serii biegów przeszkodowych.

Swoje zajęcia, z wykorzystaniem esplanady i przestrzeni pod trybunami na Stadionie Wrocław prowadzi kilka grup rolkarskich, akademia kolarska a latem odbywały się tutaj warsztaty triathlonowe. Na wyznaczonych wokół areny trasach biegowych, we współpracy z Radą Osiedla Maślice, zorganizowano I Bieg Maślicki. Na co dzień na obiekcie działa także największy w Polsce kryty tor gokartowy, siłownia, centrum rozrywki Arena Gigantów.

Warsztaty triathlonowe, fot. Stadion Wrocław

Warsztaty triathlonowe, fot. Stadion Wrocław

Od października swoje wykłady prowadzą tu dwie uczelnie – Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu a swoją wrocławską filię uruchomiła Szkoła Główna Menedżerska z Warszawy. Stadion Wrocław po raz pierwszy gości także zajęcia w ramach Uniwersytetu Dzieci.

W sumie w 2019 r. Stadion gościł wydarzenia o różnej skali przez 241 dni.

Plany na 2020 rok

Pod koniec roku ogłoszono także, że piłkarska reprezentacja Polski po rocznej przerwie znów zagra we Wrocławiu. 27 marca biało-czerwoni zmierzą się z Finlandią. 20 czerwca na Stadionie Wrocław zagra Dawid Podsiadło. Bilety na to wydarzenie rozeszły się w kilkanaście godzin.

Trwają rozmowy na temat zorganizowania przynajmniej jeszcze jednego koncertu latem 2020 roku. Pewne jest już natomiast, że wrocławski obiekt ponownie gościć będzie dwa festiwale foodtrucków, imprezę motoryzacyjną The Event – Raceism, zawody Runmageddon i co najmniej 15 wydarzeń targowych.

Mat. prasowe Stadionu WrocławZgłoś uwagę