06 grudnia 2019

Przedszkole na Stadionie Wrocław

100%
POSTĘP PRACY

W ramach inwestycji w południowej części Stadionu powstało przedszkole dla 350 dzieci.

Aktualizacja 

6.12.2019

Od początku stycznia 2020 roku mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z nowego przedszkola zlokalizowanego na stadionie. W dniach 6-11 grudnia 2019 rodzice mogą złożyć wniosek do przedszkola na stronie internetowej rekrutacje.edu.wroclaw.pl.

Przedszkole na Stadionie to placówka publiczna, prowadzona przez miasto. Sale dydaktyczne zaprojektowano uwzględniając wykorzystanie nowych technologii. Wśród nich warto wymienić tablice oraz dywany interaktywne, a także nowoczesny sprzęt sportowy przeznaczony dla maluchów. Przedszkole ma kształtować wśród dzieci zasady fair-play zarówno w życiu sportowym, jak i codziennym. Głównym pomysłem na funkcjonowanie przedszkola jest efektywne wykorzystywanie pobliskich terenów zielonych, na których usytuowany jest plac zabaw dla maluchów oraz samego stadionu wraz z jego przestronnymi salami, w których nauczać będzie doświadczona kadra dydaktyczna. Dla przedszkolaków przewidziano między innymi zajęcia ogólnorozwojowe, treningi z elementami sztuk walki, zajęcia plastyczne oraz taneczne. Warto dodać, że przedszkole realizować będzie takie projekty jak: "Mali wspaniali", "Mali sportowcy" czy "Akademia Zdrowego Przedszkolaka".

 

15.11.2019

Najpoważniejsze prace już zostały wykonane. Pozostały jeszcze prace wykończeniowe. 

 

Wraz z powstaniem nowego przedszkola, zadbamy o jego infrastrukturę sportową tworząc w sąsiedztwie plac zabaw dla dzieci. oprócz zagospodarowania terenu i wyposażenia placu zabaw- zjeżdżalni, huśtawek, pojawią się ławki i kosze. Oddamy do użytku również trawiaste boisko do piłki nożnej.

 

TIME LINE

  • Ogłoszenie przetargu na adaptację przestrzeni na potrzeby przedszkola w trybie "projektuj i buduj"

    maj 2019
  • planowane rozpoczęcie prac na stadionie

    wrzesień 2019
  • planowane oddanie przedszkola na stadionie do użytku

    grudzień 2019