W grudniu otwarcie lodowiska na Stadionie Wrocław

Na parkingu wielopoziomowym na Stadionie Wrocław powstaje - pierwsze w historii obiektu - kryte lodowisko. Otwarcie zaplanowano na początek grudnia.

  • Fot. Stadion Wrocław

    Fot. Stadion Wrocław

  • Lodowisko przy Stadionie Wrocław funkcjonowało w latach 2012-2016, fot. Wroclaw.pl

    Lodowisko przy Stadionie Wrocław funkcjonowało w latach 2012-2016, fot. Wroclaw.pl

  • Lodowisko przy Stadionie Wrocław funkcjonowało w latach 2012-2016, fot. Jarosław Ratajczak, Wroclaw.pl

    Lodowisko przy Stadionie Wrocław funkcjonowało w latach 2012-2016, fot. Jarosław Ratajczak, Wroclaw.pl


W latach 2012-2016 lodowisko działało już obok wrocławskiego stadionu. Tym razem obiekt zostanie otwarty na drugim piętrze parkingu wielopoziomowego, widocznego od strony al. Śląskiej. Dzięki temu będzie mniej narażony na zewnętrzne warunki pogodowe, co ma zminimalizować ryzyko przerw w pracy ze względu np. na temperaturę czy opady deszczu.

Tafla będzie otoczona bandami, które oddzielą jeżdżących od elementów konstrukcyjnych parkingu. Wnętrze zyska także nowy wygląd, nawiązujący do zimowej górskiej scenerii.

Lodowisko na Stadionie Wrocław

Lodowisko na Stadionie Wrocław

Zajęcia sportowe / Dla seniorów / Dla dzieci / Dla rodziców / Dla wszystkich
Termin od 9 grudnia 2019 do 31 marca 2020

Miejsce Lodowisko na Stadionie Wrocław

Zobacz

– Przygotowana przez nas tafla będzie miała grubość ok. 5-7 cm i twardość dostosowaną do rekreacyjnej jazdy na łyżwach. Na Stadion Wrocław dostarczymy także komplet w pełni nowego wyposażenia obiektu – mówi Jacek Stempin, właściciel firmy Alles Cool, która buduje lodowisko, a w przeszłości stworzyła obiekt przy Hali Stulecia.

Z lodowiska, które będzie miało kształt owalnej pętli, korzystać będzie mogło jednocześnie około 100 osób. Dłuższa prosta będzie miała długość 55 metrów, a szerokość toru zaplanowano na 6 do 7 metrów.

Na miejscu działać będzie wypożyczalnia, w której do dyspozycji gości będzie ponad 400 par nowych łyżew – zarówno figurowych, jak i hokejowych, w rozmiarach od 28 do 48.

Dla najmłodszych przewidziano możliwość wypożyczenia kasków i tzw. pingwinków do nauki jazdy. Dostępna będzie także strefa szatni i możliwość naostrzenia łyżew.

Kolejne lodowisko we Wrocławiu

Uruchomienie lodowiska zaplanowano na początek grudnia. W pierwszej kolejności od strony al. Śląskiej zasłonięte zostaną otwory okienne parkingu wielopoziomowego, następnie powstaną wewnętrzne ściany, które spowodują, że lodowisko działać będzie niemalże w zamkniętym pomieszczeniu.

Nowe lodowisko zostanie otwarte na parkingu wielopoziomowym, fot. Stadion Wrocław

Nowe lodowisko zostanie otwarte na parkingu wielopoziomowym, fot. Stadion Wrocław

W najbliższych dniach na Stadion Wrocław przyjedzie także ważący 2,5 tony agregat. – To urządzenie zbudowane specjalnie na potrzeby lodowisk. Pozwala szybko zamrozić i później utrzymać taflę w dobrym stanie nawet przy temperaturze +10 stopni Celsjusza – dodaje Jacek Stempin.

– Obiekt ma być czynny codziennie od 9.00 do 22.00. Wyjątkiem będą dni, w których swoje mecze w roli gospodarza rozgrywa piłkarski Śląsk. W najbliższym czasie zaprezentowany zostanie także cennik i szczegółowy harmonogram działalności obiektu wraz z przerwami na konserwację lodu – wyjaśnia Kacper Cecota, rzecznik Stadionu Wrocław.

Lodowisko na wrocławskim stadionie będzie kolejnym takim obiektem w mieście. W sobotę, 9 listopada, sezon rozpoczynają dwa inne kryte lodowiska: pełnowymiarowe przy ulicy Spiskiej 1 oraz mniejsze, w Hali Orbita, przy ul. Wejherowskiej 34.Zgłoś uwagę