Towarzyski mecz Polska - Finlandia 27 marca bez udziału kibiców

Reprezentacja Polski w piłce nożnej poznała rywali, z którymi zmierzy się w przyszłym roku w ramach przygotowań do mistrzostw Europy 2020. Biało-czerwoni zagrają kolejno z Finlandią, Ukrainą, Rosją oraz Islandią. Co ciekawe, pierwszy sparing zostanie rozegrany na Stadionie Wrocław już 27 marca!

  • fot. PZPN


– Zmierzymy się z bardzo dobrymi, wymagającymi rywalami. Trzech z nich to również finaliści EURO 2020, a czwarty zespół gra w barażu i ma duże szanse znaleźć się na mistrzostwach. Te mecze na pewno pomogą nam w jak najlepszym przygotowaniu się do turnieju – mówił na konferencji prasowej Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

Reprezentacja Polski przygotowania do zbliżających sie wielkimi krokami mistrzostw Europy rozpocznie we Wrocławiu. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska postanowiono rozegrać pierwszy sparing z Finlandią. Podopieczni Jerzego Brzęczka na murawę Stadionu Wrocław wybiegną 27 marca. PZPN poinformował także, że wszystkie towarzyskie spotkania Biało-czerwonych zostaną rozegrane w Polsce.

Nasi przyszłoroczni sparingpartnerzy - Finlandia, Rosja i Ukraina to finaliści mistrzostw Europy 2020. Pierwsze dwie drużyny znalazły się nawet w jednej grupie – B (Dania, Finlandia, Belgia, Rosja). Ukraina trafiła z kolei do grupy C, w której zmierzy się z Holandią, Austrią i zwycięzcą barażu D.

Natomiast Islandia zagra w marcu w barażu A (Islandia, Bułgaria, Węgry, Rumunia). Jeśli triumfuje, awansuje na UEFA EURO 2020 i trafi do grupy F, w której czekają już Portugalia, Francja i Niemcy.

Co ciekawe, początkowo mówiło się, że sparingpartnerem Polaków będzie reprezentacja Szwecji, jednak kiedy po losowaniu EURO 2020 okazało się, że obie kadry trafiły do jednej grupy, wiadome było, że Biało-czerwoni będą zmuszeni poszukać innego przeciwnika.

Terminarz przygotowań reprezentacji Polski:

  • 27 marca - Polska - Finlandia (Wrocław)
  • 31 marca - Polska - Ukraina (Chorzów)
  • 25 maja - początek zgrupowania w Opalenicy
  • 2 czerwca - Polska - Rosja (Warszawa)
  • 9 czerwca - Polska - Islandia (Poznań)

Terminarz EURO2020 - reprezentacja Polski:

  • 15 czerwca - (rywal z baraży ścieżka B (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Płn., Słowacja lub Irlandia)
  • 20 czerwca - Hiszpania (Bilbao)
  • 24 czerwca - Szwecja (Dublin)

Czytaj także: Niezapomniane spotkania reprezentacji Polski we WrocławiuZgłoś uwagę