48 Hour Film Project po raz drugi w Kinie Nowe Horyzonty

Nie wierzycie, że w ciągu 48 godzin można zrealizować film, który ma szansę pojechać na Festiwal Filmowy w Cannes? Weźcie udział w 48 Hour Film Project. Ekipy filmowe mają jeszcze 10 dni na zgłoszenie swojego udziału.


48 Hour Film Project po raz drugi w dniach 10 – 12 czerwca odbędzie się we Wrocławiu. To konkurs filmowy organizowany od 15 lat w 135 miastach na całym świecie. Zadaniem ekip, które biorą udział w wydarzeniu jest wymyślenie, napisanie scenariusza, nakręcenie i zmontowanie krótkometrażowego filmu. We wszystkich filmach muszą pojawić się też obowiązkowe elementy, w tym miasto.

Najlepsza produkcja zrealizowana we Wrocławiu pojedzie na światowy finał konkursu w Stanach Zjednoczonych - FILMAPALOOZA 2017 i będzie mieć szansę zabłyśnięcia podczas FESTIWALU FILMOWEGO W CANNES.

W piątek wieczorem wszystkie drużyny otrzymają informacje, jaki rekwizyt, bohater i tekst dialogu musi się pojawić w filmie oraz gatunek, w jakim ma być on utrzymany. W tym roku ekipy losują dwa gatunki i mogą same zdecydować, który wybiorą. 48 godzin później film musi być ukończony. W ciągu następnego tygodnia produkcje prezentowane są publiczności, a jury wybiera najlepsze z nich aż w dwunastu kategoriach. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Nieważny jest też wiek i wykształcenie.

O tym, kto zwycięży w tym roku zadecyduje jury w składzie: aktorzy Artur Barciś, Ewa Skibińska, autorka filmów i form literackich Katarzyna Gondek i krytyk filmowy Piotr Czerkawski. Werdykt jury poznamy podczas gali wręczenia nagród, która odbędzie się w sobotę 18 czerwca 2016 w kinie Nowe Horyzonty. 

Na laureatów edycji wrocławskiej czekają także statuetki, a na zwycięzców bilet lotniczy. Reprezentant z Wrocławia wraz ze zwycięskimi ekipami z Katowic, Warszawy i Łodzi poleci na międzynarodowy finał 48 Hour Film Project Filmapalooza 2017 w Stanach Zjednoczonych, gdzie jego film będzie konkurował o miano najlepszego filmu roku 2016. Jeśli zostanie doceniony przez międzynarodowe jury ma szansę na prezentację podczas Short Film Corner na festiwalu w Cannes.

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem strony: www.48hourfilm.com/wroclaw.
Rejestracja do konkursu jest płatna i wynosi: rejestracja późna – do 10 czerwca: 230 zł
Harmonogram, regulamin oraz informacje o konkursie: www.48hfppoland.pl

Zgłoś uwagę