28 września - 2 października: zmianyw ruchu

Zmiany w ruchu na ul. Borowskiej, zamknięcie jednego pasa na Grodzkiej. Zakaz parkowania na św. Marcina i ruch wahadłowy na Pełczyńskiej. Takie zmiany w ruchu czekają kierowców w najbliższych dniach. 


1. Zamknięcie skrzyżowania ul. Kuronia z ul. Borowską

Na skrzyżowaniu zamknięty został lewoskręt dla pojazdów jadący ulicą Borowską w stronę centrum. W obrębie skrzyżowania przejazd ul. Borowską odbywa się mocno odgiętym torem jazdy.  Powodem zmiany są roboty przy budowie przyłączy do wpustów deszczowych wykonywane dla potrzeb wyniesienia przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego na skrzyżowaniu ul. Borowskiej z ul. Wieczystą (vide schemat).
Zakaz obowiązywał będzie do ok. 9 października. Podobne ograniczenia zostaną wprowadzone w momencie wykonywania prac bitumicznych, co jest planowane oko. 20 - 28 października, ale roboty te będą wykonywane w godzinach nocnych.

Przebudowa skrzyżowania Wieczystej i Borowskiej jest jedną 11 lokalizacji, które zostaną zrealizowane do grudnia br. 
Pakiet 1: Wieczysta/ Borowska, Borowska/ Śliczna, Grabiszyńska/ Twarda, wlot ulicy wewnętrznej z posesji przy ul. Grabiszyńskiej 165 do ul. Grabiszyńskiej - roboty już rozpoczęto. 
Pakiet 2: wjazd i zjazd z i do stacji benzynowej BP z ul. Milenijnej, Nyskiej do  Armii Krajowej, Gęsia do ul. Brücknera,  wlot jezdni odbarczającej (w kierunku ul. Granicznej) do ul. Strzegomskiej
Pakiet nr 3: Litomska, wlot Pocztowej do Wiśniowej,  wlot Szybowcowej do Na Ostatnim Groszu.
Prace wykonuje konsorcjum firm Rotomat i Elektrotim. Koszt inwestycji to ponad 1,5 mln. zł.

Zajęcie jezdni w ul. Grodzkiej 

Od 28 września do końca października na ulicy Grodzkiej, między Kiełbaśniczą a Odrzańską, zwężony jest pas do jazdy na wprost. Na jezdni wyznaczono korytarz dla pieszych w związku z wygrodzeniem chodnika.
Powodem utrudnień są roboty remontowo - budowlane w kamienicy przy ul. Garbary 3-4.
Inwestorem prac jest wrocławska firma Akme.

Zakaz ruchu i parkowania na ul. św. Marcina 

W dniu 1 października obowiązuje zakaz ruchu i parkowania w ul. św. Marcina na całym odcinku. Wyłączona z parkowania dla autokarów turystycznych jest również ulica Świętokrzyska. Powodem zmian w organizacji ruchu jest koncert Lecha Janerki odbywający się na pobliskim bulwarze. Zakazy obowiązują do godz. 7.00 w dniu 2 października.

Bieg Uniwersytetu Medycznego - zmiany w organizacji ruchu


W dniu 1 października 2016 r. odbędzie się we Wrocławiu „Bieg Uniwersytetu Medycznego 2016”. W godzinach 10 - 13 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym na trasie biegu.
Więcej szczegółów publikuje na swojej stronie www organizator imprezy:
http://www.bieg.umed.wroc.pl/google-map/

Ul. Pełczyńskiej - ruch wahadłowy przez weekend 1-2.10


Przypominamy, że w najbliższy weekend odbędzie się kolejny etap prac przy odbudowie jezdni ul. Pełczyńskiej i na odcinku od Tymiankowej do nr 153 obowiązywał będzie ruch wahadłowy.  Wykonawca od nocy 30.09/1/10 do nocy 2/3.10 będzie regulował wpusty i układał warstwę ścieralną na prawym pasie jezdni.

Mosty Uniwersyteckie - przełożenie ruchu

W nocy z 2/3 października planowane jest przełożenie ruchu kołowego na wyremontowaną jezdnię i rozpoczęcie remontu jezdni, z której obecnie korzystają samochody. Przejazd mostami nadal będzie się odbywał w jednym kierunku - do ul. Grodzkiej. Przewidywany termin zakończenia prac na mostach to trzeci tydzień października, oddanie do ruchu nastąpi w ostatni weekend przed dniem 1 listopada.

Most Muchoborski - otwarcie

W nocy z 30.09 na 1.10 planowane jest przywrócenie ruchu kołowego na moście Muchoborskim w ciągu ul. Ostrowskiego. W momencie otwarcia mostu wszystkie wyznaczone trasy objazdu przestają obowiązywać.
PKP zobowiązało się do ukończenia prac torowych, które powodują połówkowe zamknięcie przejazdu kolejowego w ul. Krzemienieckiej, w dniu 30 września. 

Zgłoś uwagę