wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Inwestycje
  4. Remont ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu: projektant jest już wybrany

Są podpisy pod umową na projekt remontu ulicy Powstańców Śląskich. Jego zakres to wymiana kostki brukowej na asfalt, żeby lepiej się jeździło i żeby było ciszej. Na wykonanie zadania projektant ma pół roku.

Reklama

Chętnych do projektowania remontu ulicy Powstańców Śląskich było siedmiu, zwycięzca może być tylko jeden. Po przeanalizowaniu ofert Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu wybrał firmę DROGTIM Adam Pawłucki, która zaproponowała 463 710 złotych. Była to najniższa oferta złożona w przetargu.

Podpisy pod umową już są, projekt powinien być gotowy za pół roku, czyli w październiku 2024 roku. Konieczna jest współpraca z konserwatorem zabytków. Przypominamy, że chodzi o wymianę nawierzchni ulicy Powstańców Śląskich – z kostki na asfalt – na odcinkach:

  1. od Swobodnej do Radosnej;
  2. pomiędzy Wielką a rondem;
  3. od ronda do al. Hallera.

Te trzy odcinki to w sumie prawie 2 kilometry nawierzchni do wymiany. Uwaga, zakres tej inwestycji nie uwzględnia ronda, dla którego przygotowany będzie osobny projekt zagospodarowania wraz z zielenią.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Ulica Powstańców Śląskich - mapa wroclaw.pl
Ulica Powstańców Śląskich - mapa

W każdym z tych etapów dotychczasowa nawierzchnia z kostki zostanie rozebrana. Projekt zakłada też wymianę podbudowy na wszystkich odcinkach ulicy objętych inwestycją. W ramach prac remontowych zostanie odtworzona zieleń i chodniki w zakresie, w którym zostaną naruszone przy regulacji krawężnika. Dodatkowo w ramach prac wyregulujemy wpusty kanalizacji deszczowej i pokrywy studni.
Tomasz Staruchowicz, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu

Władze Wrocławia argumentują wymianę kostki dwiema korzyściami. Pierwsza – poprawa komfortu podróży samochodami i autobusami. Druga – mniejszy hałas.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl