3. Inwestycje
  4. Remont ulicy Powstańców Śląskich we Wrocławiu: projektant jest już wybrany
Brukowa nawierzchnia Powstańców Śląskich, samochody jadące ulicą Oleksandr Poliakovsky
Brukowa nawierzchnia Powstańców Śląskich, samochody jadące ulicą

Są podpisy pod umową na projekt remontu ulicy Powstańców Śląskich. Jego zakres to wymiana kostki brukowej na asfalt, żeby lepiej się jeździło i żeby było ciszej. Na wykonanie zadania projektant ma pół roku.

Chętnych do projektowania remontu ulicy Powstańców Śląskich było siedmiu, zwycięzca może być tylko jeden. Po przeanalizowaniu ofert Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu wybrał firmę DROGTIM Adam Pawłucki, która zaproponowała 463 710 złotych. Była to najniższa oferta złożona w przetargu.

Podpisy pod umową już są, projekt powinien być gotowy za pół roku, czyli w październiku 2024 roku. Konieczna jest współpraca z konserwatorem zabytków. Przypominamy, że chodzi o wymianę nawierzchni ulicy Powstańców Śląskich – z kostki na asfalt – na odcinkach:

1. od Swobodnej do Radosnej;
  2. pomiędzy Wielką a rondem;
  3. od ronda do al. Hallera.

Te trzy odcinki to w sumie prawie 2 kilometry nawierzchni do wymiany. Uwaga, zakres tej inwestycji nie uwzględnia ronda, dla którego przygotowany będzie osobny projekt zagospodarowania wraz z zielenią.

Powiększ obraz: Ulica Powstańców Śląskich - mapa wroclaw.pl
Ulica Powstańców Śląskich - mapa

W każdym z tych etapów dotychczasowa nawierzchnia z kostki zostanie rozebrana. Projekt zakłada też wymianę podbudowy na wszystkich odcinkach ulicy objętych inwestycją. W ramach prac remontowych zostanie odtworzona zieleń i chodniki w zakresie, w którym zostaną naruszone przy regulacji krawężnika. Dodatkowo w ramach prac wyregulujemy wpusty kanalizacji deszczowej i pokrywy studni.
Tomasz Staruchowicz, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu

Władze Wrocławia argumentują wymianę kostki dwiema korzyściami. Pierwsza – poprawa komfortu podróży samochodami i autobusami. Druga – mniejszy hałas.