21 grudnia – koniec prac na skrzyżowaniu ulicy Podwale, Krupniczej i Sądowej

Zakończyła się wymiana rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Podwale, Krupniczej i Sądowej (rozjazdy od strony ulicy Muzealnej). Od 21 grudnia 2020 roku (poniedziałek) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 14  i 20.

  • Przejazd próbny po zakończonym remoncie. Fot. MPK Wrocław

    Przejazd próbny po zakończonym remoncie. Fot. MPK Wrocław


Tramwaje linii 14 jadące w kierunku FAT-u powróci na trasę przez ulicę Krupniczą i Podwale, a "dwudziestka" będzie kursowała swoją stałą trasę przejazdu.

Aby zachować przepustowości torowiska na ulicy Świdnickiej, po której kursują objazdem tramwaje z ulicy Kołłątaja, tramwaje linii 6 i 7 jadące w kierunku pętli "Krzyki" lub "Klecina" nadal będą kursowały przez plac Legionów, z pominięciem przystanku "Renoma".

Prace na torowisku przy Podwalu trwały od 7 listopada.

- Wymieniliśmy rozjazd w jezdni Podwala od strony ulicy Muzealnej. Dodatkowo, nie planowaliśmy, ale wykonaliśmy tam również nową podbudowę torowiska, tak żebyśmy mieli pewność, że torowisko znajduje się na solidnej podstawie. Przy okazji wymiany rozjazdu wymieniliśmy także odcinek szyn w stronę Renomy – informuje Bartosz Naskręski, rzecznik MPK Wrocław.Zgłoś uwagę