wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:15

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. WOŚP 2014 Wrocław kto zagra

To będzie 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we Wrocławiu. 12 stycznia 2014 WOŚP zagra pod hasłem: „Na ratunek” – na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. WOŚP we Wrocławiu – zagra również – i to bardzo głośno. Zwłaszcza na scenie na Rynku.

Zobacz program WOŚP 2014 na Rynku we Wrocławiu

Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych we Wrocławiu – gra od 1952 r. (założył ją mjr Czesław Kęstowicz) i już na początku działalności zdobyła nagrodę główną na przeglądzie orkiestr okręgowych. Szybko zdobyła popularność, koncertując we wszystkich większych miastach Polski. Dokonała wielu nagrań radiowych, mając w repertuarze wiele utworów polskiej i światowej muzyki poważnej, ludowej i rozrywkowej. Został on utrwalony na szeregu płytach kompaktowych. Obecnie dowódcą-kapelmistrzem jest mjr Mariusz Dziubek.

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – działa od 1974 r., wykonując muzykę klasyczną i rozrywkową w kraju i za granicą (m.in. w Watykanie, na Cmentarzu Żołnierzy Polskich na Monte Cassino i w Hadze podczas uroczystego objęcia Prezydencji przez Polskę) i biorąc udział w licznych programach telewizyjnych i radiowych. W 2009 r. zorganizowała I Międzynarodowy Festiwalu Orkiestr Policyjnych. Uczestniczy w programie Polskiego Związku Chórów i Orkiestr „Rozśpiewajmy Polskę” oraz prowadzi edukacyjne koncerty dla dzieci. Kapelmistrzem jest podkom. Adam Witiw.

Dżemik Blues – rodzinny zespół bluesowy, założony przez Sebastiana Pietrowskiego w Berlinie. Perkusistą jest siedmioletni syn Sebastiana – Jakob, który zaczął grać na perkusji w wieku 4 lat. Drugi syn, 14-letni Kevin, gra na gitarze. W grupie są również klawiszowiec Dominik Fryza i basista Paweł Marchewka. Zespół gra covery słynnego Dżemu, ale także repertuar rockowy. Jedne z jego najważniejszych występów to supporty w koncertach grup Pectus i Dżem. Dżemik Blues zagrał także na festiwalu Ryśka Riedla.

Instytut – wrocławski zespół, który ma w repertuarze inteligentne, zadziorne i poetyckie teksty, obudowane rockową melodyjnością. Był finalistą wielu festiwali i konkursów, m.in.: KFPP Opole, JAROCIN Festiwal, FAMA, WROCK Festiwal, Muzycznej Bitwy Polskiego Radia Wrocław. Debiutancki LP „Ludzie i miejsca” ukazał się w maju 2012 r. Gra w składzie: Wojciech Adasik (wokal, gitara, klawisze), Dawid Pępkowski (gitara, chórki), Piotr Iwaszko (bas), Witold Hrycyk (perkusja, klawisze).

ZA Horyzontem – zespół wokalno-instrumentalny z Wrocławia, który rozpoczął żeglarsko-szantową karierę w lipcu 2003 r. występem na festiwalu piosenki żeglarskiej. Skład grupy zmieniał się kilkakrotnie, teraz tworzą ją: Agata Boratczuk (wokal, gitara), Julita Gacparska (wokal), Anna Raczycka (wokal), Beata Greb-Markiewicz (skrzypce), Tomasz Dura (gitara), Robert Mojrzesz (gitara basowa). Dobre wiatry powiały dla nich na kilku przeglądach i festiwalach piosenki żeglarskiej, gdzie zdobywali czołowe nagrody.

Flit – ukraińska grupa Iwano-Frankowska, założona w 2001 r. Gra muzykę, którą sami członkowie zespołu określają jako inteligentny punk rock. W składzie – grupa przyjaciół: Andrije Markiw (gitara, wokal), Julik Honski (gitara, chórki), Anatol Blednych (gitara basowa, chórki), Wołodymyr Korczak (perkusja). W czerwcu 2010 r. zagrali jeden z największych koncertów w swojej historii – akustyczny, z zespołem smyczkowym Quattro Corde. Specjalnie na Euro 2012 Flit napisał hymn „Czas zwycięstwa” wraz z polską grupą Wilki.

Marek Piowczyk Trio – zespół istnieje od stycznia 2013 r. i tworzy go trójka przyjaciół ze Śląska. Marek: prowadzi agencję interaktywną, w zespole gitarzysta i wokalista. Rafał student wydziału jazzu w Nysie, basista. Tomek: student marketingu i zarządzania w Katowicach, nauczyciel gry na perkusji, w trio – perkusista. Grają muzykę autorską (rock, soul, blues). Tworzeniem kompozycji głównie zajmuje się Marek, ale każdy z członków wprowadza do muzyki własne pomysły. Występują na festiwalach w kraju i za granicą. Półfinaliści „Mam talent”.

Czarno-Czarni – zespół zawiązał się w 1996 r., a stworzyli ją członkowie grup Big Cyc i Bielizna, których połączyło zamiłowanie do brzmień czystego rock and rolla i klimatu muzycznego lat 60. Ich pierwszy krążek ukazał się w 1998 r. Koncertowali na wielu scenach w Polsce i za granicą (m.in. USA, Belgia, Anglia). W 2013 r. formacja odwiedziła Nashville, skąd wróciła z pomysłami na kolejne utwory. Ostatnia płyta zespołu (2013) – nagrana z Holly Shepherd – nosi tytuł „The Power Of The Dance Floor”.

LemON – grupa powstała  tuż po zakwalifikowaniu się do programu „Must Be the Music” na precastingu we Wrocławiu (2011) z inicjatywy wokalisty Igora Herbuta i ma polsko-łemkowsko-ukraińskie „korzenie”. Ostatecznie program ten wygrała. W 2012 r. wydała debiutancki album „LemON”. Zespół był nominowany do Fryderyków 2013 w kategorii „najlepszy debiut” oraz do Eska Music Awards 2013: „najlepszy debiut”, „najlepszy zespół”, „najlepszy album”, a także „najlepszy hit” za utwór „Napraw” – wygrywając w kategorii „najlepszy album”.

Big Cyc – chyba najbardziej oryginalny polski zespół rockowy, który istnieje od 25 lat (1988) – w Łodzi do trzech muzyków reggae’owej formacji Rokosz – Jacka Jędrzejaka, Jarka Lisa i Romana Lechowicza dołączył Krzysztof Skiba. Najpierw grali punk rocka. Większość ich utworów to energiczne kompozycje, z przesterowanymi gitarami, mocną perkusją i głośnym wokalem Dżej Dżeja (Jędrzejak), w większości będące celnym odzewem na polską rzeczywistość. Ostatnia ich płyta ukzała się w maju 2013 r. pod znamiennym tytułem „Big Cyc wiecznie żywy”.

Synaptine – wrocławska kapela grunge’owa istnieje od 2012 r., gra w składzie: Waldemar Kasta (vocal), Tomasz Pomian (guitar/back vocal), Daniel Antoszewski (guitar), Marcin Gołębniak (bass), Adam Moszyński (drums percussion). Zespół prowadzi też działalność stowarzyszeniową, organizując muzyków amatorów przy Pracowni Projektów Międzykulturowych „Zajezdnia” stowarzyszenia Tratwa.

MaWi

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl