wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowe drzewa, krzewy, trawy i alejki. Duże zmiany na Hubach [ZDJĘCIA]

O wiele piękniej i bardziej zielono zrobiło się przy ul. Dyrekcyjnej we Wrocławiu! Na pełen efekt poczekamy do wiosny, ale już teraz zobaczcie, jak wiele się tutaj zmieniło. Oprócz nasadzeń drzew, krzewów i traw powstały także m.in. nowe alejki.

Reklama

Trawnik w niedalekim sąsiedztwie dworca Wrocław Główny zyskał alejki z nawierzchni przepuszczalnej. Dzięki niej woda będzie spływać do gruntu, a nie od razu do kanalizacji. Obok alejek nasadzono aż 54 drzewa: 26 klonów jaworów, 5 dębów burgundzkich, 7 ambrowców amerykańskich, 10 lip drobnolistnych i 6 grabów pospolitych.

Kilkaset krzewów, ozdobne trawy i gazon z kamienia

Posadzonych zostało także kilkaset krzewów i liczne trawy ozdobne m.in. tawuły szare, pęcherznice kaslinolistne, pigwowce pośrednie, derenie rozłogowe, śmiałki pogięte czy proso rózgowate.

– Na skwerze powstał również gazon z kamienia przeznaczony do nasadzeń niskiej zieleni. Na wiosnę również i on się zazieleni – podkreśla Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl