wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zielono i odprężająco! Skwer na Przedmieściu Świdnickim przejdzie metamorfozę [WIZUALIZACJE]

Zielono i odprężająco! Skwer na Przedmieściu Świdnickim przejdzie metamorfozę [WIZUALIZACJE]

Bartosz Moch,

Na wizualizacji skwer Czesława Niemena we Wrocławiu. Tak będzie wyglądać to miejsce już w 2023 r. Na wizualizacji nowe ławki i nasadzenia ZZM Wrocław
Na wizualizacji skwer Czesława Niemena we Wrocławiu. Tak będzie wyglądać to miejsce już w 2023 r. Na wizualizacji nowe ławki i nasadzenia

Skwer Czesława Niemena na wrocławskim Przedmieściu Świdnickim, przy zbiegu ulic Stawowej i Bogusławskiego, wkrótce zmieni się nie do poznania. Przybędzie zieleni i miejsc do odpoczynku. Z odnowionego skweru skorzystamy prawdopodobnie już wiosną 2023 r. Zobaczcie wizualizacje i co powstanie w tym miejscu!

Reklama

Skwer Niemena ma wkrótce zmienić się w enklawę natury. – To ważne w tak mocno zurbanizowanym obszarze. Szykujemy już przetarg, prace powinny rozpocząć się jeszcze zimą – napisał na Facebooku prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Na skwerze Niemena powstaną m.in. nowe alejki, ławeczki, zamontowane zostanie także oświetlenie. Nie zabraknie oczywiście nowych nasadzeń, zwłaszcza bylin.

Na odnowionym skwerze na Przedmieściu Świdnickim we Wrocławiu powinniśmy móc wypocząć już na wiosnę 2023 r.

Skwer Czesława Niemena we Wrocławiu

Zieleniec przy zbiegu ulic Stawowej i Bogusławskiego otrzymał nazwę Czesława Niemena w 2021 r. – Lokalizacja skweru nie jest przypadkowa. W pobliżu znajdują się już Teatr Muzyczny Capitol i skwer Wojciecha Młynarskiego – uzasadniał ten pomysł Jacek Barski, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Miasta.

Czesław Niemen, właściwie Czesław Juliusz Niemen-Wydrzycki (1939-2004) to polski kompozytor, multiinstrumentalista, piosenkarz i wokalista rockowy, autor tekstów piosenek. Jeden z najważniejszych twórców muzyki w Polsce. Jego największe przeboje to: „Dziwny jest ten świat”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz”, „Pod papugami” i „Sen o Warszawie”.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl