wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowy plac zabaw i barwna roślinność. Kolejne podwórko zmieni się nie do poznania! [WIZUALIZACJE]

Podwórko na wrocławskim Nadodrzu w kwartale: pl. Strzelecki, ul. Łowiecka, ul. Bp. Tomasza Pierwszego oraz pl. Staszica to duże wnętrze, które wkrótce bardzo wypięknieje! Zrobi się kolorowo, dzieci będą mogły się pobawić na nowym placu zabaw, a dorośli odetchnąć wśród zieleni. Zobaczcie wizualizacje i zdjęcia „przed i po”, jak wkrótce zmieni się to miejsce!

Reklama

Teren pomiędzy pl. Strzeleckim, pl. Staszica a ulicami Łowiecką i Bp. Tomasza Pierwszego poddawany jest stopniowej rewitalizacji od 2014 roku. Przerwy w inwestycjach były spowodowane prowadzonymi robotami budowlanymi przez deweloperów. Teraz przyszedł czas na dokończenie dzieła!

We wrześniu spotkaliśmy się z lokalną społecznością oraz Radą Osiedla Nadodrze na konsultacjach, aby porozmawiać o projekcie zagospodarowania ich małej ojczyzny. III etap rewitalizacji odbędzie się we fragmencie między pl. Strzeleckim 5-11, ul. Bp. Tomasza Pierwszego 2-6 i pl. Staszica 8-10.
prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Plac zabaw, chodniki, lampy i barwna roślinność

Podwórko już niedługo będzie wyglądało naprawdę przepięknie! Najmłodsi wrocławianie otrzymają wygrodzony i zazieleniony plac zabaw z miejscem przyjaznym także dla ich opiekunów. Pojawi się nowa nawierzchnia drogowa i chodniki dla pieszych. Wnętrze rozświetlą lampy typu parkowego.

Z ważnych, choć niewidocznych po zakończeniu remontu prac, przeprowadzone zostanie również odwodnienie terenu.

Oprócz pielęgnacji istniejącej zieleni, nasadzona zostanie także nowa, barwna roślinność. Na podwórku pojawi się 6 drzew, żywopłoty z laurowiśni wschodniej oraz suchodrzewu, krzewy, byliny, trawy oraz kwietniki ze stylizowanymi płotkami.

Zarząd Zasobu Komunalnego przygotowuje właśnie przetarg na realizację tej inwestycji.

Galeria zdjęć

W połowie 2023 r. nowe podwórko przy Pomorskiej, Nobla i Rydygiera

To kolejne podwórko na Nadodrzu, które wkrótce bardzo się zmieni. Ostatnio pisaliśmy o dużej rewitalizacji między ulicami Paulińską, Pomorską, Nobla i Rydygiera. Pojawią się nowe nasadzenia, stojaki na rowery, oświetlenie, utwardzone drogi dojazdowe i bezpieczne chodniki. Teren zostanie także odwodniony. Prace powinny się zakończyć w połowie 2023 r.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl