wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Więcej zieleni na Gazowej! Skwery wypięknieją: nowe alejki, pergola, pnącza. Wkrótce także makieta historycznego Tarnogaju [WIZUALIZACJE]

Więcej zieleni na Gazowej! Skwery wypięknieją: nowe alejki, pergola, pnącza. Wkrótce także makieta historycznego Tarnogaju [WIZUALIZACJE]

Bartosz Moch,

Wizualizacja skweru Schreibera przy ul. Gazowej na Tarnogaju we Wrocławiu ZZM Wrocław
Wizualizacja skweru Schreibera przy ul. Gazowej na Tarnogaju we Wrocławiu

Na wrocławskim Tarnogaju przy ul. Gazowej już w 2023 r. będzie bardziej zielono. Urządzone zostaną dwa skwery: Thomasa i Schreibera. Powstaną nowe alejki, mała architektura, pergola oraz nasadzone zostaną pnącza. W dalszym etapie stworzona ma zostać także makieta osiedla. Zobaczcie wizualizacje, jak wkrótce zmieni się ta część Tarnogaju!

Reklama

– Zazieleniamy ulicę Gazową. Chodzi o skwery wzdłuż niej, Thomasa i Schreibera, rozdzielone ulicą Złotostocką. Podpisaliśmy już umowę na ich urządzenie. Prace rozpoczną się na początku 2023 roku, jeżeli tylko pozwoli na to pogoda i powinny zostać ukończone do lata – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Na tym etapie wykonane zostaną nowe alejki i mała pergola. Przy niej nasadzone będą pnącza. Do tego ławki, kosze i stojaki rowerowe. Ma powstać także kanalizacja pod instalację umożliwiającą w przyszłości montaż oświetlenia.

W planach makieta o historii osiedla, plac zabaw, psi wybieg i siłownia

Jednocześnie na skwerze im. Paula Schreibera przy ul. Gazowej ma także w przyszłym roku powstać historyczna makieta osiedla w ramach projektu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego „Tarnogaj nie zapomina – skwer przy Gazowej im. Paula Schreibera” (WBO 2021 nr 55). Najpóźniej wiosną powinien ruszyć przetarg na to zadanie. Ale to jeszcze nie koniec zmian, jakie czekają na mieszkańców Tarnogaju!

– Chcielibyśmy, żeby w kolejnych latach powstały tutaj także plac zabaw, siłownia i psi wybieg. Oczywiście wszystkiemu towarzyszyć będą nowe nasadzenia zieleni – dodaje Marek Szempliński.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl