wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 31°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wild Run 2022. Pobiegnij w zoo i pomóż ratować zagrożone gatunki. Ruszyły zapisy na bieg

Wild Run 2022 po trzech latach wraca do formy stacjonarnej - biegacze będą rywalizować na trasie w Zoo Wrocław mat. prasowe Zoo Wrocław
Wild Run 2022 po trzech latach wraca do formy stacjonarnej - biegacze będą rywalizować na trasie w Zoo Wrocław

Ruszyły zapisy do kolejnej edycji Wild Run. „Dziki bieg” powraca na teren wrocławskiego zoo. Cały dochód zostanie przekazany na ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt Azji. Bieg zaplanowano na 9 października, ale warto zapisać się już teraz, bo liczba miejsc jest ograniczona. Sprawdź, jak wziąć udział w Wild Run 2022.

Reklama

Wild Run jest organizowany od sześciu lat przez ZOO Wrocław, Fundację ZOO Wrocław – DODO oraz Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Przez ostatnie dwa lata rozgrywany był wirtualnie. W tym roku biegacze ponownie zmierzą się na trasach wytyczonych po wrocławskim  ogrodzie, między wybiegami zwierząt.

To największy atut tego wydarzenia. Niepowtarzalna atmosfera i niecodzienna sceneria wrocławskiego zoo. Miejsc startowych jest tysiąc, a zainteresowanie biegiem z pewnością będzie duże, radzimy więc nie zwlekać z rejestracją na bieg. Do udziału zapraszamy zarówno profesjonalnych biegaczy jaki i amatorów. Będę również opcje dla najmłodszych
Agnieszka Korzeniowska, dyrektor ds. marketingu wrocławskiego zoo

Wild Run 2022: trzy dystanse i wersja wirtualna

Biegacze wyruszą na trasę na trzech dystansach. Główny bieg to dystans 10 km. Wcześniej zaplanowano również dwa biegi towarzyszące: dla najmłodszych do 8 lat na 100 m oraz dla młodzieży do 16 lat na 1 km.

Wild Run 2022 - dziki bieg w Zoo Wrocław

Wild Run 2022 - dziki bieg w Zoo Wrocław

ZOO Wrocław ul. Wróblewskiego 1-5 Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Bieg Wild Run na 10 km, jako opcję dodatkową, ma również wersję wirtualną. Będzie więc można pobiec dla zwierząt Azji w każdym miejscu na świecie.

Więcej informacji o Wild Run 2022.

Zapisy na Wild Run 2022

Zapisy na Wild Run ruszyły 14 czerwca i są dostępne na oficjalnej stronie biegu.

Pakiet podstawowy, w ramach którego zawodnicy otrzymują numer startowy z chipem, medal, magnes zoo oraz torbę biegu kosztuje obecnie 75 zł, ale cena wzrasta co 200 kolejnych zapisanych osób (maksymalnie wyniesie 100 zł). Można zamówić także pakiet rozszerzony o koszulkę biegu i czapkę biegacza. Cena za każdy z tych dodatków to 50 zł.

Za profesjonalny pomiar czasu, podobnie jak przy poprzednich edycjach biegu, odpowiada Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. W miasteczku biegowym na zawodników będą czekać stoiska sponsorów, między innymi będzie możliwość skorzystania z profesjonalnego masażu. Wodę dla zawodników dostarczy MPWiK w ramach akcji „Pij kranówkę”.

Galeria zdjęć

Wild Run 2022: biegniemy w szczytnym celu

W 2022 roku biegniemy dla zwierząt Azji. To kontynent pełen rzadkich gatunków zwierząt, ale z powodu trwającego tam kryzysu ochrony przyrody, są one szczególnie narażone na wyginięcie. Zagraża im przede wszystkim zabieranie przez człowieka ich naturalnych siedlisk, niedobór wody, zmiany klimatyczne, a także kłusownictwo, ekspansja koncernów wydobywczych, rolnych i odzieżowych.

Fundacja Zoo Wrocław – DODO wspiera kilkanaście projektów ochroniarskich w Azji, ratując wiele gatunków zwierząt i ochraniając całe ekosystemy. W tym roku ambasadorami Wild Run są dzioborożec palawański, słoń indyjski oraz lori kukang. Pobiegniemy również dla słoni indyjskich.

Galeria zdjęć

O Wild Run – dzikim biegu we Wrocławiu

Podczas wszystkich edycji Wild Run od 2017 roku zebrano ponad 150 tysięcy złotych, które w całości zostały przekazane na ratowanie ginących gatunków zwierząt w Afryce, Azji i Europie. W Wild Run na przestrzeni ostatnich pięciu lat pobiegło blisko 4,5 tysiąca biegaczy.

mat. prasowe Zoo Wrocław

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama