wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. „Średniowieczny Wrocław” w parku Tysiąclecia coraz bliżej. Kiedy otwarcie nowego placu zabaw?

Wkrótce zakończy się pierwszy etap budowy placu zabaw w parku Tysiąclecia o nazwie „Średniowieczny Wrocław”. Atrakcja dla najmłodszych w formie starego grodziska ma zostać otwarta już jesienią 2022 r. Zobaczcie zdjęcia z postępu prac i z jakich nowości wkrótce skorzystają dzieci.

Reklama

Warowny gród w rekreacyjnej części parku Tysiąclecia powstaje w ramach dwóch projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego: nr 250 WBO 2019 oraz nr 198 WBO 2021.

Gotowa jest już konstrukcja, wzgórze wyłożono różnokolorowym kauczukiem syntetycznym, zamontowane są także niektóre urządzenia, jak choćby zjeżdżalnia. Teraz przed nami budowa palisady, po której będzie można obejść całą warownię i urządzenie terenu wokół, w tym budowa ścieżki
Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej

W przyszłości park linowy, tyrolka, baszty i trampoliny

Projekt placu zabaw przewiduje w kolejnych latach także budowę baszty, wieży i trampoliny. Powstanie park linowy, zjeżdżalnia i tyrolka.

Cienia również nie zabraknie – wokół inwestycji nasadzono wiele drzew, które - gdy tylko urosną – ochronią przed promieniami słońca.

Galeria zdjęć

Dzieci i rodzice z nowego placu zabaw skorzystają w październiku

Pierwszy etap budowy „Średniowiecznego Wrocławia” powinien zakończyć się już w październiku. Oznacza to, że już jesienią dzieciom przybędzie nowe miejsce do zabawy. Koszt zadania to ok. 3 mln zł.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl