wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Segregacja odpadów

Od wejścia w życie nowej ustawy o odpadach minął już rok. W tym czasie bardzo wiele mówiło się o konieczności segregacji śmieci oraz o korzyściach, jakie niesie ona ze sobą. Wiedza ta jest jednak dość szczegółowa i rozległa, dlatego warto wciąż przypominać najważniejsze założenia segregacji śmieci.

Reklama

W końcu dzięki tym prostym, codziennym gestom możemy zrobić wiele dobrego dla innych oraz dla naszej planety. Oczywiście najlepiej byłoby unikać sytuacji, w których produkowane są śmieci. To jednak w erze jednorazowych opakowań zadanie niemalże niemożliwe. Normalne jest zatem, że podczas codziennego życia w naszych domach generujemy ogromną ilość śmieci. Co możemy zrobić? Po pierwsze, unikać odpadów tam, gdzie to możliwe, np. w sklepach zastąpić plastikowe torby tymi materiałowymi. Skoro jednak śmieci i tak nawarstwiają się w naszych domach, możemy je segregować. Jak robić to mądrze? Po pierwsze, należy pamiętać o głównych pięciu grupach odpadów, które powinny być od siebie oddzielane. Są to: tworzywa (plastik, metal, opakowania wielomateriałowe), papier, szkło, odpady zielone oraz odpady zmieszane. 
 

Informacje na temat segregacji:
ekosystem
 
www.wroclaw.pl
Wrocław

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl