wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 32°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Problemowe śmieci? PSZOK na ratunek

Redakcja www.wroclaw.pl,
Fot. Ekosystem

Nie wiesz, co zrobić z niektórymi odpadami? Dostarcz je do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Pewnych śmieci nie powinno się wrzucać do pojemników na odpady, które stoją na Twoim osiedlu. Trzeba pozbywać się ich osobno – selektywnie.

Reklama

PSZOK to właśnie miejsce, do którego możesz dostarczyć te odpady, które sprawiają Ci kłopot przy segregacji. Bezpiecznie i bezpłatnie pozbędziesz się problemowych odpadów. Pamiętaj jednak, że pracownicy punktu nie wyjmują przywiezionych odpadów z pojazdu, ale wskazują miejsce, w którym należy je umieścić.

Czytaj także: PSZOK przy ul. Janowskiej otwarty w sobotę

To możesz przywieźć

Zarówno transport, załadunek, jak i rozładunek leży po stronie osoby, która przywiozła odpady. Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przyjmuje jedynie odpady komunalne. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, PSZOK nie przyjmie odpadów.

Do PSZOK jednorazowo możesz przywieźć maksymalnie 6 worków z odpadami zielonymi o pojemności od 60 do 120 litrów. Możesz również oddać jednorazowo do 200 litrów odpadów remontowych i budowlanych, tj. odpadów z betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, zmieszanych odpadów z betonu, gruzu ceglanego oraz odpadowych materiałów ceramicznych.

Czytaj więcej: Punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl