wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Kilkadziesiąt drzew i krzewów posadziły wrocławskie przedszkolaki. Będzie bardziej zielono! [ZDJĘCIA]

Wrocławskie przedszkole nr 82 przy ul. ks. Bonczyka 52 stało się jeszcze bardziej zielone – wspólnymi siłami przedszkolaki i wolontariusze z firmy deweloperskiej Develia w listopadzie 2022 r. posadzili na terenie placówki kilkadziesiąt drzew i krzewów. Mali wrocławianie wzięli również udział w warsztatach edukacyjno-florystycznych. Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

Jak wynika z badań szwajcarskich naukowców opublikowanych w czasopiśmie „Science”, możemy ograniczyć skutki zmian klimatu poprzez zasadzenie miliarda drzew. Małą, a jakże ważną cegiełkę do tego celu dołożyły dzieci z Przedszkola nr 82 we Wrocławiu przy wsparciu firmy Develia. Na terenie placówki w pierwszej połowie listopada pojawiło się kilkadziesiąt drzew i krzewów, wśród nich: magnolie, wiśnie ozdobne, klony, hortensje bukietowe czy róże.

Warsztaty florystyczne i tworzenie roślinnych dekoracji

Po wspólnych pracach ogrodniczych najmłodsi uczestnicy wzięli udział w specjalnych warsztatach edukacyjno-florystycznych. Zespół ekspertów z Fundacji Dotlenieni.org opowiedział, dlaczego sadzenie drzew i dbanie o środowisko jest takie ważne, jak działa fotosynteza i co mogą oznaczać dla nas zmiany klimatyczne.

Następnie tworzono kokedamy – wywodzące się z Japonii, oryginalne dekoracje roślinne, które ozdobią wnętrza przedszkola i usprawnią wymianę powietrza.

Akcja zadrzewiania przedszkola nr 82 we Wrocławiu to pierwsza odsłona naszej wspólnej inicjatywy z fundacją Dotlenieni.org. W jej ramach przeprowadzimy nasadzenia drzew w miastach, w których prowadzimy inwestycje - we Wrocławiu oraz Warszawie, Gdańsku, Krakowie i w Katowicach. Nasadzenia łączone będą z akcjami edukacyjnymi, popularyzującymi proekologiczne praktyki i zdrowy tryb życia.
Jagoda Najwer, junior marketing manager Develia S.A.

„Drzewa są ważne, bo dają nam cień latem”

Zarówno wychowankowie przedszkola, jak i jego kadra przystąpili do akcji z dużym entuzjazmem.

Galeria zdjęć

– Drzewa należy sadzić, żeby rosły i można było z nich zrywać jedzenie – powiedział 4-letni Tomek. – Drzewa są ważne, bo dają nam cień latem. Będziemy o nie dbać – wtórowała starszemu koledze 3-letnia Lila.

Dzięki takim akcjom dzieci nie tylko uczą się troski o roślinność. Zapewniają też dostęp do zieleni sobie oraz następnym pokoleniom. Jestem pewna, że za ponad 20 lat nasi wychowankowie będą przychodzić tu ze swoimi dziećmi i opowiadać im, że to oni posadzili te drzewa.
Edyta Gajewska, dyrektor Przedszkola nr 82

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl