wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocław jesienią też się zazielenia. Setki tysięcy nasadzeń, których efekty zobaczymy już na wiosnę [WIDEO]
Na zdjęciu kobieta sadząca drzewo podczas jubileuszowej edycji WROśnij we WROcław przy ul. Rdestowej - październik 2022 r. Oleksandr Poliakovsky / Redakcja www.wroclaw.pl
Na zdjęciu kobieta sadząca drzewo podczas jubileuszowej edycji WROśnij we WROcław przy ul. Rdestowej - październik 2022 r.

We Wrocławiu trwa złoto-zielona jesień. Do końca roku we wrocławskich parkach, na zieleńcach, a także przy ulicach przybędzie wiele drzew, krzewów i roślin cebulowych. Na prawdziwe efekty tych prac poczekamy do wiosny. A już teraz zobaczcie wideo, jak jesienią zazielenia się miasto!

Reklama

– Tegoroczna jesień to bardzo dużo nasadzeń na terenie miasta. To przede wszystkim rośliny cebulowe – około 170 tys., kwiaty, chryzantemy, liliowce czy kapusty ozdobne. To wreszcie drzewa, na których zależy nam najbardziej. Tych pojawi się ponad 2000. Trzysta zostało już nasadzonych w ramach ostatniej edycji WROśnij we WROcław. Teraz trwają dalsze prace – wyjaśnia Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Dodatkowo miasto pielęgnuje, na dotąd niespotykaną skalę, dojrzały drzewostan we Wrocławiu.

Tej jesieni pracujemy na to, abyśmy na wiosnę wszyscy mogli podziwiać efekty dalszego zazieleniania Wrocławia. Na pewno cebule, które sadzimy, będą pierwszymi zwiastunami tej najpiękniejszej pory roku.
Jacek Mól, dyrektor ZZM we Wrocławiu

Ponad 1200 nowych drzew w parkach i ponad 800 przy ulicach

Najwięcej nowych nasadzeń we wrocławskich parkach ma pojawić się w parku Grabiszyńskim i wzdłuż alei Romera – aż 165 sztuk, w tym m.in. kasztanowiec żółty, klon srebrzysty, klon jawor czy jesion mannowy. Przewidziane są również nasadzenia w parku Leśnickim, parku Południowym, Szczytnickim, Klecińskim i na klinie Żmigrodzkim.

Wśród ulic najwięcej nasadzeń drzew zaplanowano na ul. Obornickiej, Powstańców Śląskich, Pasteura, Hallera i Trzmielowickiej. Nowe sadzonki wzbogacą również krajobraz ulic: Starogajowej, Szybowcowej, Gospodarskiej, Wyspiańskiego, Sopockiej i Granicznej.

Koszt jesiennych nasadzeń to 3,3 mln złotych plus 375 tys. na trzyletnią pielęgnację. Nasadzenia będą realizowane zarówno w listopadzie, jak i w grudniu.

Czytaj także: Złoto-zielona jesień we Wrocławiu. Ponad 2 tys. nowych drzew i 20 tys. krzewów. Sprawdź, gdzie

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl