wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Posłuchaj utworów Niemena na skwerze jego imienia

Zrewitalizowany w ubiegłym roku skwer Czesława Niemena, u zbiegu ulic Stawowej i Bogusławskiego we Wrocławiu, rozbrzmiewa od dzisiaj (2 lipca) muzyką twórcy – dzięki szafie grającej, która odtwarza jego pięć najbardziej znanych utworów. Wśród nich „Dziwny jest ten świat” i „Sen o Warszawie”.

Reklama

Skwer Czesława Niemena we Wrocławiu

Skwer został nazwany imieniem znakomitego polskiego muzyka, aby podkreślić jego związki z Wrocławiem. Na miejscu przypomina o tym pamiątkowa tablica z kalendarium, zamontowana po metamorfozie, którą zieleniec przeszedł w ubiegłym roku.

Zrewitalizowany teren zyskał mnóstwo zielonych nasadzeń, zadbano też o istniejące drzewa. Powstały miejsca odpoczynku, nowe latarnie, uregulowano chodniki i ułożono płyty z kamienia, co podkreśla naturalny charakter miejsca.

Muzyka Niemena zabrzmiała na skwerze

W październiku ubiegłego roku skwer został udostępniony mieszkańcom przy dźwiękach muzyki Czesława Niemena, co było inspiracją by wprowadzić ją tutaj na stałe.

We wtorek (2 lipca) stało się to możliwe dzięki uruchomionej szafie grającej, która pozwala odtworzyć pięć najpopularniejszych przebojów: „Dziwny jest ten świat”, „Pod Papugami”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz”, „Sen o Warszawie” i „Wspomnienie” („Mimozami jesień się zaczyna…”). Wystarczy wcisnąć guzik przy wybranym tytule. 

Skwer Niemena urządziliśmy w zeszłym roku, właściwie całkowicie zmieniając jego wizerunek. Teraz wstawiliśmy urządzenia odtwarzającego muzykę Czesława Niemena. Liczymy, że ten pomysł się spodoba i jeszcze bardziej odmieni oblicze tego skweru. 
Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Szafa grająca na skwerze Czesława Niemena fot. Oleksandr Poliakovsky
Szafa grająca na skwerze Czesława Niemena

Muzyki można posłuchać codziennie, o dowolnej porze dnia i nocy. Co ważne, każdy utwór jest odtwarzany w całości.

Z kalendarium dowiemy się, co, gdzie i kiedy Czesław Niemen robił we Wrocławiu, a można się zdziwić, bo jest naprawdę mocno związany z naszym miastem. Teraz dokładamy kolejny element, aby nie tylko się dowiedzieć, ale też posłuchać muzyki i na swój sposób ją odkrywać. Zachęcam do tego mieszkańców Wrocławia i turystów, ale również podróżnych, bo w pobliżu mamy dworzec PKP i PKS. Mogą tutaj na ławeczce odpocząć i przy okazji posłuchać Czesława Niemena. 
Radosław Gil z Zarządu Zieleni Miejskiej

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl