wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Plac Staszica wkrótce bardzo się zazieleni. Zobaczcie wizualizację!

Kolejne zielone działania na wrocławskim Nadodrzu! Tym razem w ramach projektu Zielone Nadodrze przybędzie zieleni na północnej stronie placu Staszica. W pierwszym etapie nasadzone zostaną m.in. drzewa, krzewy, byliny i trawy. Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu ogłosił przetarg na to zadanie. Zobaczcie, jak ten teren wygląda dziś i wizualizację, jak wkrótce się zmieni.

Reklama

Nasadzenia na placu Staszica to projekt WBO 2022 nr 25: Zadanie – plac Staszica (północna strona), Etap I. Oprócz nasadzeń zieleni niskiej i wysokiej, w planie są nowe chodniki z płyt kamiennych w miejscach istniejących przedeptów. Zamontowane zostaną również ekrany korzeniowe, odtworzony będzie trawnik.

Wśród nowej zieleni pojawi się 29 drzew glediczji, prawie 100 krzewów, ponad 1000 bylin i trawy.

Zobaczcie porównanie – jak wygląda teraz ta część placu Staszica, a jak pięknie będzie wkrótce!

Nadodrze coraz bardziej zielone

Plany dot. placu Staszica to kolejne zielone zmiany na Nadodrzu. Ostatnio informowaliśmy o zakończonym remoncie podwórka w kwartale ulic: Paulińskiej, Pomorskiej, Nobla i Rydygiera. Pojawiły się tam nowe drogi dojazdowe, chodniki, oświetlenie, liczne nasadzenia, odwodnienie terenu i mała architektura. Dzięki temu powstała przyjazna dla mieszkańców przestrzeń.

Kolejnym podwórkiem, które przejdzie metamorfozę będzie wnętrze u zbiegu ulic Pobożnego i św. Macieja. Zarząd Zasobu Komunalnego właśnie przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na zagospodarowanie tej przestrzeni.

Efekty jesiennego zazielenienia Nadodrza w ramach projektu „Zielone Nadodrze” widać już także m.in. na ul. Bolesława Chrobrego. Ostatnio prezentowaliśmy także prace studentów Politechniki Wrocławskiej, którzy przygotowali projekty zazieleniania Nadodrza. Warto je poznać.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl