wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ale słodziaki! Ponad 200 kotów czeka na nowy dom. Przygarnij jednego z nich [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu oddało do adopcji wiele kotów, lecz nadal są takie, które szukają domu. W obiekcie przy ul. Ślazowej jest ich już ponad 200! Co tydzień publikujemy na portalu www.wroclaw.pl nową galerię zwierząt do adopcji. Zobacz koty w galerii naszych zdjęć.

Reklama

Koty znajdują domy, lecz kolejne czekają w kolejce

Najważniejszą informacją jest to, że wrocławianie coraz chętniej decydują się na adopcję.

Przez ostatnich kilka tygodni udało nam się wydać do adopcji blisko 60 kociąt i też troszkę kotów dorosłych. Jest to dla nas satysfakcjonujące, aczkolwiek każdego dnia trafiają do nas następni nowi podopieczni
Aleksandra Cukier, TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

Obecnie w schronisku czeka ponad 200 kotów. Kocięta znajdowane są najczęściej na działkach, zdarza się, że ludzie znajdują je porzucone w kartonie.

Młode koty dość szybko znajdują właścicieli, chociaż niektóre muszą spędzić na kwarantannie nawet około miesiąca. Podobnie jest z dorosłymi kotami, znalezionymi kotami. – Może się zdarzyć, że ktoś takiego kota szuka. Jeśli jednak nikt się nie zgłosi przez dwa tygodnie, zwierzę będzie przeznaczone do adopcji. Tak jest z każdym dorosłym kotem – tłumaczy Aleksandra Cukier.

Adopcje kotów we wrocławskim schronisku. Statystyki

  • styczeń – 55 kotów
  • marzec – 42, 
  • maj – 27,
  • czerwiec – 69
  • lipiec – ponad 80

Popularyzacja tematu zawsze może okazać się pomocna

Im więcej mówi się o temacie adopcji, tym większa szansa, że jakiś zwierzak znajdzie swoje upragnione schronienie.

Fakt, że zarówno młode kocięta, jak i dorosłe koty znajdują nowe domy, jest dużym sukcesem. Duża w tym zasługa m.in. naszego portalu. – Dzięki stronie wroclaw.pl adopcja idzie do przodu, także dziękujemy za to, że pokazujecie naszych podopiecznych i prosimy, żebyście robili to dalej – mówi rzeczniczka schroniska przy ul. Ślazowej.

– Każda promocja naszych zwierząt pomaga nam popularyzować adopcje: pokazywanie ich w internecie bądź w różnych innych mediach, a nawet mówienie o tym, że się przygarnęło zwierzaka ze schroniska – to wszystko nam pomaga – wyjaśnia Aleksandra Cukier. – Zawsze warto więc pokazywać nasze zwierzaki i mówić o nich, ponieważ są fantastyczne i czekają na nowych opiekunów – dodaje.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl