wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

W niedzielę kiermasz we wrocławskim schronisku. Ponad 200 kotów czeka na nowy dom [ZDJĘCIA]

Paweł Szeremeta,
W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu przebywa ponad 200 kotów fot. TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu
W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu przebywa ponad 200 kotów

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu oddało do adopcji wiele kotów, lecz nadal są takie, które szukają domu. W obiekcie przy ul. Ślazowej jest ich już ponad 200! Co tydzień publikujemy na portalu www.wroclaw.pl publikujemy nową galerię zwierząt do adopcji.

Reklama

Koty znajdują domy, lecz kolejne czekają w kolejce

Najważniejszą informacją jest to, że ludzie coraz chętniej decydują się na adopcję.

Przez ostatnich kilka tygodni udało nam się wydać do adopcji blisko 60 kociąt i też troszkę kotów dorosłych. Jest to dla nas satysfakcjonujące, aczkolwiek każdego dnia trafiają do nas następni nowi podopieczni
Aleksandra Cukier, TOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu

Sytuacja jednakże nadal nie jest w pełni optymistyczna. Obecnie w schronisku znajduje się bowiem ponad 200 kotów. Kocięta znajdowane są najczęściej na działkach, czasami też bywa tak, że ludzie znajdują je porzucone w kartonie.

Na szczęście młode koty dość szybko znajdują właścicieli, aczkolwiek niektóre muszą spędzić na kwarantannie nawet około miesiąca. Podobnie jest z dorosłymi kotami, które zostają przyniesione jako znalezione. – Może się zdarzyć, że ktoś takiego kota szuka. Jeśli jednak nikt się nie zgłosi przez dwa tygodnie, będzie on przeznaczony do adopcji. Tak jest z każdym dorosłym kotem – tłumaczy Aleksandra Cukier.

Statystyki pokazują, że faktycznie coraz częściej trafiają one pod opiekę. W styczniu br. roku 55 z nich zostało przygarniętych. W marcu 42, a w maju 27. W czerwcu natomiast 69 kotów znalazło nowy dom, a lipiec jest natomiast najlepszy w tym roku, bowiem, chociaż miesiąc ten jeszcze się nie skończył, to aż 80 kotów zostało oddanych do adopcji.

Warto przypomnieć, że co tydzień publikujemy odświeżoną galerię z kotami, które szukają nowego właściciela. Zobacz, jakie czworonogi mogą zostać członkiem Twojej rodziny.

W niedzielę kiermasz charytatywny

Od godz. 11 w niedzielę, 7 sierpnia, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu czeka z darmowymi poradami behawiorysty, kawą i ciastem.

Letni kiermasz charytatywny w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Letni kiermasz charytatywny w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

Jeżeli nie możemy adoptować zwierzak, możemy pomóc w inny sposób: przynieś dobrą karmę dla psów i kotów albo czyste koce, ręczniki  czy podkłady, wspierać schronisko finansowo dowolnej wysokości sumą.

Popularyzacja tematu zawsze może okazać się pomocna

Im więcej mówi się o temacie adopcji, tym większa szansa, że jakiś zwierzak znajdzie swoje upragnione schronienie.

Fakt, że zarówno młode kocięta, jak i dorosłe koty znajdują nowe domy, jest dużym sukcesem. Duża w tym zasługa m.in. naszego portalu. – Dzięki stronie wroclaw.pl adopcja idzie do przodu, także dziękujemy za to, że pokazujecie naszych podopiecznych i prosimy, żebyście robili to dalej – mówi rzeczniczka schroniska przy ul. Ślazowej.

– Każda promocja naszych zwierząt pomaga nam popularyzować adopcje: pokazywanie ich w internecie bądź w różnych innych mediach, a nawet mówienie o tym, że się przygarnęło zwierzaka ze schroniska – to wszystko nam pomaga – wyjaśnia Aleksandra Cukier. – Zawsze warto więc pokazywać nasze zwierzaki i mówić o nich, ponieważ są fantastyczne i czekają na nowych opiekunów – dodaje.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl