wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ekosystem zawiesza zbieranie odpadów wielkogabarytowych

Bartosz Moch,
Fot. Ekosystem

Z powodu epidemii koronawirusa Ekosystem zawiesza do odwołania zbieranie odpadów wielkogabarytowych, zarówno w systemie objazdowym, jak i kontenerowym. Bez zmian natomiast odbierane będą odpady komunalne.

Reklama

Czas epidemii oraz związane z nią środki bezpieczeństwa, skutkujące m.in. zmniejszeniem liczby osób odbierających oraz zagospodarowujących odpady komunalne, wymogły na spółce wprowadzenie tymczasowych zmian.

– Obecnie skupiamy się na zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców poprzez prawidłowy, niezakłócony odbiór odpadów komunalnych, zbieranych w pojemnikach lub workach bezpośrednio przy nieruchomościach. Przepraszamy za niedogodności i jednocześnie apelujemy o wstrzymanie się z generowaniem tych odpadów, których odbiór w obecnej sytuacji nie jest priorytetowy – mówi Dorota Witkowska, rzecznik Ekosystemu.

Przedstawiciele spółki przypominają również, że wprowadzony w Polsce stan epidemii powinien skłaniać do ograniczenia działań, które mogą przyczyniać się do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Przeprowadzanie remontów czy wymiana mebli wiążą się z koniecznością przemieszczania się, spotykania z ludźmi, a więc i możliwością zarażenia. Przypominamy też, że wyrzucanie odpadów pod osłony śmietnikowe lub w inny niedozwolony sposób jest zabronione i również może stanowić niepotrzebne ryzyko. Zalecamy wstrzymać się z takimi działaniami – dodaje Dorota Witkowska.

Ekosystem w czasie koronawirusa

W związku z epidemią koronawirusa zawieszone do odwołania zostało przyjmowanie interesantów w biurach spółek miejskich. Jak więc załatwić sprawę? Szczegóły znajdziecie tutaj.

Ekosystem od 17 marca pracuje w trybie home office. Godziny pracy pozostają niezmienione.

Wszystkie sprawy związane ze statutową działalnością spółki Ekosystem (nadzorem nad odbiorem odpadów komunalnych lub utrzymaniem czystości w pasie drogowym, m.in. zgłoszenia, reklamacje) można zrealizować:

Do odwołania nieczynne są Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów (PSZOK) przy ul. Kazimierza Michalczyka 9 i przy ul. Janowskiej 51. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl