wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dzieci wysłuchały bajki o Cosiu i zrobiły własne „Cosie” [ZDJĘCIA]

Dzieci wysłuchały bajki o Cosiu i zrobiły własne „Cosie” [ZDJĘCIA]

uczestnicy spotkania UM Wrocławia
uczestnicy spotkania

Za nami kolejne teatralne czytanie bajek dla dzieci, przygotowane przez Teatr Małe Mi. Program jest realizowany w ramach projektu Urzędu Miejskiego Wrocławia – Dzieci dla Środowiska vol. 2. Oprócz spektaklu dzieci wzięły również udział w warsztatach upcyklingowych.

Reklama

Ponad setka dzieci wzięła udział w teatralnym czytaniu bajek dla dzieci 20 marca w Barbarze. Teatr Małe Mi tym razem na warsztat wziął sztukę pt. „Historia pewnego przedmiotu” wg Anety Wróbel-Wojtyszko i Adama Wojtyszki. W niedzielę odbbyły się dwa czytania bajek połączone z warsztatami.

Zobacz zdjęcia z poprzedniego czytania w ramach Dzieci dla Środowiska

„Historia pewnego przedmiotu” to opowieść o Cosiu, który nie wie, kim jest ani skąd pochodzi, nie potrafi też określić, do czego służy. – Coś odbywa podróż do różnych miejsc w domu, np. do szuflady ze sztućcami czy skrzynki z narzędziami; jednak mieszkające tam przedmioty przyjmują go niechętnie – opowiada o spektaklu Sława Tarkowska z Teatru Małe Mi. 

Po wysłuchaniu bajki, w której aktorami były zupełnie nietypowe jak na przedstawienie teatralne, przedmioty, czyli łyżki, widelce, kubeczki po jogurcie, młotek a nawet skórka od banana, dzieci zabrały się za tworzenie własnych "cosiów" z na pozór nie potrzebnych przedmiotów.

Nadaliśmy drugie życie starym przedmiotom

Po sztuce najmłodsi zaproszeni zostali na warsztaty upcyklingowe, podczas których nie zabrakło kreatywności, spontanicznej zabawy, ale i trochę edukacji. Miały one bowiem na celu pokazanie, że pozornie nieprzydatne już rzeczy, które przestały pełnić swoje funkcje, to materiał do tworzenia, a nie śmieci!

Dzieci w trakcie zajęć stworzyły upcyklingowe zabawki – z korzyścią dla nas i środowiska. – Moc naszej wyobraźni pomogła podarować tym drobnym przedmiotom nowe życie, a nam dała frajdę tworzenia czegoś z niczego, zgodnie z ideą, że w sztuce często mniej znaczy więcej, a najlepsze prace są proste i powstają bez formalnych fajerwerków, które rozleniwiają pomysłowość – dodaje artystka.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl