Wrocławianin z doskonałym występem na Palmer Cup

Genialny występ zaliczył Adrian Meronk podczas prestiżowego turnieju Palmer Cup. Wrocławski golfista był wyróżniającą się postacią reprezentacji Europy i nie przegrał ani jednego swojego pojedynku.

  • fot. Palmer Cup

  • fot. Palmer Cup


Palmer Cup to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów golfowych dla amatorów. Jest odpowiednikiem Ryder Cup, pojedynku Europy z USA. Udział w nim bierze w sumie dwudziestu zawodników, po dziesięciu z każdej ze stron. Adrian Meronk jako pierwszy Polak w historii dostąpił zaszczytu występu w tego typu turnieju, podkreślając tym samym wysokiej pozycji i uznania jakie wrocławski golfista, który wychował się na Toya Golf & Country Club, uzyskał w środowisku. - Udział w Palmer Cup był dla mnie bezcenny pod każdym względem. Zdobyłem doświadczenie, którego nie da się nigdzie kupić. Mogłem zaprezentować swoje umiejętności na tle najlepszych golfistów-amatorów na świecie. Pole było perfekcyjnie przygotowane do gry na najwyższym poziomie. Najważniejsze, że pokazałem się z dobrej strony i godnie reprezentowałem nasz kraj oraz moją uczelnię na arenie międzynarodowej. Cieszę się również, że sprawiłem wiele frajdy kibicom golfa w Polsce, którzy okazują mi wsparcie na każdym kroku – powiedział Adrian Meronk. Bilans Polaka w Palmer Cup to dwa wygrane pojedynki w duetach oraz remis i zwycięstwo w singlu. Meronk zdobył dla reprezentacji Europy 3,5 punktu na 4 możliwe. Gorzej, wiodło się jego drużynie, która musiała uznać wyższość Amerykanów (12:18). Reprezentacja USA po raz 10. w historii triumfowała w Palmer Cup. Europa wygrała osiem meczów, a raz był remis. Meronk występem w Palmer Cup potwierdził swoją wysoką formę w tym sezonie. W rozgrywkach NCAA zawodnik reprezentuje barwy uczelni East State Tennessee University. W 13 turniejach aż dziewięć razy znalazł się w czołowej dziesiątce, trzy razy stanął na podium w tym dwukrotnie na jego najwyższym stopniu. Meronk zdobył m.in tytuł Gracza Roku Konferencji Południowej i znalazł się wśród najlepszych zawodników w USA mających status studenta.

 

Reprezentacja Europy musiała uznać wyższość USA w Palmer Cup. Dla mnie ten weekend był jednak bezcenny pod każdym wzglę...

Posted by Adrian Meronk on Sunday, June 14, 2015
Zgłoś uwagę