Wrocław na walentynkowy weekend: 13-15 lutego [WYDARZENIA]

Sprawdź listę imprez na weekend we Wrocławiu 13-15 lutego 2015: walentynki we Wrocławiu, koncerty, zajęcia dla dzieci, koncerty. Takiego wysypu imprez już dawno nie było na weekend. Dominować będą serca, serduszka i zakochani. Bo przecież to walentynkowy weekend, a w walentynki we Wrocławiu lista imprez jest długa. Przeciwnicy święta zakochanych też znajdą propozycje dla siebie.

 • weekend walentynki we wroclawiu


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie? Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 13 lutego 2015

 

 

Rockowe uderzenie – Żmigród

Rockowe uderzenie – Żmigród

Żmigród, godz. 20.00, Zespół Placówek Kultury

III edycja DOOMED CITY NIGHT – trzecie już spotkanie z rockowymi, konkretnymi brzmieniami. Impreza ta staje się pomału wizytówką Radia Żmigród. Dzięki niej organizatorzy wracają do korzeni, ponownie wypełniając salę riffami i mocnym uderzeniem. Jednocześnie udowadniają, że taka muzyka ma nadal sporą liczbę fanów.

Tym razem na muzycznej uczcie zaprezentują się:
SZKORBUT – Żmigród
GMOCH – Wrocław
71TONMAN – Wrocław

 

 

Zakochany Wrocław - wystawa w Sky Tower

Zakochany Wrocław - wystawa w Sky Tower

Poziom 0 Galerii Handlowej Sky Tower, ul. Powstańców Śląskich, w godzinach otwarcia galerii, wstęp wolny

Wystawa fotograficzną Grzegorza Kwolka. Wystawę stałą tworzy 50 kolorowych zdjęć, składających się na barwną opowieść o mieście, w którym nie trudno się zakochać. Ulotne, zamglone kadry przeniosą oglądających w niezwykły klimat miasta zwanego drugą Wenecją. Dodatkową atrakcją jest wystawa multimedialna 60 zdjęć wspomnianego autora, wyświetlana na ekranie na poziomie +1.

 

Wykład \" data-mce-src=

Wykład "Gockie złoto" w Ossolineum

piątek godz. 12.30, Ossolineum, Refektarz, ul. Szewska 37, wstęp wolny

Prelekcję wygłosi dr Adam Degler, pracownik Gabinetu Numizmatyczno-Sfragistycznego ZNiO. W listopadzie 2014 r. Ossolineum zakupiło na 58. Aukcji Warszawskiego Centrum Numizmatycznego unikalny zabytek – złote naśladownictwo monety Aleksandra Sewera. Początkowo wydawało się, że jest to po prostu jedna z monet naśladowczych, charakterystycznych dla kręgu Gotów zamieszkujących w III-IV w. ziemie południowo-wschodniej Polski i zachodniej Ukrainy. Okazało się jednak, że wartość tej monety jest wielokrotnie wyższa, niż początkowo zakładano. Stało się tak dzięki pewnemu odkryciu, o którym będzie mowa na wykładzie.

 

Walentynkowe Strzelanie dla Par we Wrocławiu.

Walentynkowe Strzelanie dla Par we Wrocławiu.

piątek-niedziela, ul. Skwierzyńska 1

Zapisy oraz rezerwacje uzgadniane są telefonicznie. Na jedną parę przeznaczona jest max. 1 godzina na zamkniętej strzelnicy wraz z instruktorem Strzelectwa Sportowego.  Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwać będą doświadczeni instruktorzy.

Szczegóły oferty u organizatorów.

 • piątek, godz. 17.00-21.00 (12 wolnych miejsc)
 • sobota i niedziela, godz. 9.00-21.00 (36 wolnych miejsc)

Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na jedną parę wynosi max. 60 minut. Bilety: 199 zł za parę (2 osoby) dostępne na miejscu, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej 695 258 589 lub morethanshooting@gmail.com.

 

Przedpremierowy pokaz filmu Samba

Przedpremierowy pokaz filmu Samba

godz. 17.00, Kino Nowe Horyzonty

Nowy film reżyserów "Nietykalnych" – "Samba" – wejdzie na ekrany kin 20 lutego. To pasjonująca i pełna humoru opowieść o życiu w wielokulturowym tyglu, gdzie rzeczy najprostsze – bezinteresowne dobro, radość życia, solidarność oraz potrzeba kochania i bycia kochanym – okazują się być najważniejsze.

Już teraz historię tytułowego Samby (Omar Sy) i Alice (Charlotte Gainsbourg) można poznać na walentynkowym pokazie przedpremierowym.

 

Grand Prix Polonii Wrocław 2015

Grand Prix Polonii Wrocław 2015

godz. 17.30, Klub Szachowy Polonia Wrocław, ul. Witasz Stwosza 37-38
W turniejach mogą uczestniczyć wszyscy chętnie bez względu na posiadaną przynależność klubową, kategorię szachową czy ranking.
System rozgrywek: pierwszy turnieju w miesiącu – blitz, 9 podwójnych rund, tempo 3’+2’’/pos. Pozostałe terminy – 7 rund, tempo 12’+3’’/pos.
Walentynkowe specjały od dzieci - czyli przepis na miłość!

Walentynkowe specjały od dzieci - czyli przepis na miłość!

godz. 17.30-19.00, Akademia Młodego Kucharza, ul. Inżynierska 49/U28

Akademia Młodego Kucharza zaprasza na zajęcia z gotowania dla dzieci. W tym tygodniu naszym tematem przewodnim są walentynkowe specjały od serca. W piątek Młodzi Szefowie Kuchni (11-14 lat) przygotują romantyczną kolację dla swoich najbliższych, która zaskoczy nie tylko wyjątkowym smakiem, ale także efektywnym sposobem podania.

Koszt pojedynczych zajęć to 60 zł/2 godziny lekcyjne lub ramach karnetu 50 zł/ 2 godziny lekcyjne. Na zajęcia obowiązują zapisy telefoniczne: 728 328 503 lub formularz kontaktowy.

 

Król umiera w Świtowidzie

Król umiera w Światowidzie

piątek godz. 19.00, ul. Sempołowskiej 54A, wstęp wolny

Młodzieżowy Teatr Piąta Ściana związany jest na stałe z ośrodkiem Kontury Kultury na wrocławskim Nadodrzu. Ich najnowszy spektakl nosi tytuł "Król umiera" i zrealizowany został  na motywach dramatu E. Ionesco "Król umiera, czyli ceremonie". Historia chorego i umierającego władcy rozgrywa się tutaj w scenerii ubogiej dzielnicy, w której toczy się niebezpieczna i przewrotna walka o władzę.

 

Monosytuacje3: Sprzedam - Premiera spektaklu Małgorzaty Szczerbowskiej

Monosytuacje3: Sprzedam - Premiera spektaklu Małgorzaty Szczerbowskiej

piątek-niedziela godz. 19.00,Teatr Laboratorium, Rynek 27, czas trwania 60 minut

Sprzedam to rodzaj gry towarzyskiej. Gra oparta jest na przypuszczeniach dotyczących osób, sytuacji, przebiegu zdarzeń. Kto, gdzie, kiedy i dlaczego? Zadajesz pytania i szukasz odpowiedzi. Warunkiem gry jest ruch. Przemieszczasz się: pionowo albo poziomo. Będzie dobrze, myślisz. Będzie źle, myślisz.

Inspiracją do napisania scenariusza spektaklu były wykłady w ramach kursu wiodącego „Stulecie aktorów. Sztuka aktorska w teatrze Zachodu między XIX a XXI wiekiem” Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań realizowanego w Instytucie Grotowskiego w roku akademickim 2013/2014.

 

\" data-mce-src=

"Moralność pani Dulskiej"

piątek-sobota, godz. 19.00, Teatr Arka, ul. Mennicza 3, bilety od 20 do 40 zł

Sztuka Jarosławy Makus jest współczesną wersją znanego dramatu Gabrieli  Zapolskiej i satyrą na współczesne mieszczaństwo. To świetna  propozycja na tegoroczne Walentynki, gwarantująca wszystkim widzom dobry nastrój i nostalgiczną refleksję.

 

Antykabaret Dobry Wieczór we Wrocławiu

Antykabaret Dobry Wieczór we Wrocławiu

piątek, godz. 19.30, Restauracja Con Vivio, ul. Purkyniego 1, bilety 25 zł

40 Antykabaret Dobry Wieczór we Wrocławiu będzie spotkaniem retrospektywnym i z założenia elitarnym. Chcemy zaprosić wszystkich Wykonawców z pierwszego programu. Niczym do domowej spiżarki z konfiturami, marynatami, nalewkami zamierzamy sięgnąć do zachowanych emocji i wspomnień.

Postanowiliśmy sprzedać jedynie 111 biletów (trzy jedynki, na cześć pierwszego spotkania). Bilety w przedsprzedaży w Starym Klasztorze i w rezerwacji na bilety@o2.pl - po 25 złotych.
Jeżeli w dniu występu okaże się, że pozostaną jeszcze jakieś wolne miejsca, choćby można było stanąć przy barze – będziemy udostępniali je na bieżąco.

 

ANTYWALENTYNKI W CK AGORA

ANTYWALENTYNKI W CK AGORA

piątek godz. 20.00 (koncert po swapie od 20.30), CK AGORA, ul. Serbska 5a, bilety 15 zł

W programie COLD HEART SWAP i koncert Girl & Nervous Guy.

Po wyprowadzce zostaje po byłych pełno gratów: koszula (nadaje się nie tylko do spania, ale przecież nie będziesz paradować po mieście w ciuchu po eks!), pierścionki, kwiatki doniczkowe, płyta Rihanny, historia starożytnej Grecji albo białe misie. Dołącz do naszej akcji COLD HEART SWAP i wymień klamoty po eks! Po swapie, zimne serca ogrzejemy przy dźwiękach zespołu Girl & Nervous Guy. To mieszanka różnych inspiracji, oscyluje pomiędzy starym bluesem a nowoczesną elektroniką, rock'n'rollem a klasyką, popem a awangardą.

 

Koncert Rock Night | Revolt + Rail + Draw The Line

Koncert Rock Night | Revolt + Rail + Draw The Line

piątek godz. 20.00, ToTu, ul. Hubska 6, bilety 7 zł/10 zł
Zagrają trzy zespoły, w których skład wchodzą młodzi, utalentowani muzycy.
Na dobry początek wieluński zespół Revolt, który gra dobry punk, po nich zaprezentuje się piotrkowski zespół Rail, a na zakończenie energetyczny wrocławski zespół Draw The Line.
Będzie głośno, rockowo i klimatycznie. Nie może Was zabraknąć!

 

Nie w roli - spotkanie z Adamem Szczyszczajem po Szosie Wołokołamskiej

Nie w roli - spotkanie z Adamem Szczyszczajem po Szosie Wołokołamskiej

piątek godz. 20.30, Teatr Polski Scena na Świebodzkim, pl. Orląt Lwowskich 20, wstęp wolny

Kilkanaście minut po zakończeniu przedstawienia Szosa Wołokołamska jego gwiazda, czyli Adam Szczyszczaj, spotka się z publicznością, żeby opowiedzieć o swojej pracy, o sobie, o tym, co ciekawi widzów, i odpowiedzieć na ich pytania. Spotkanie, które poprowadzi Nina Karniej, będzie skierowane nie tylko do publiczności przedstawienia, ale do wszystkich zainteresowanych.

 

Walentynkowa Noc Saunowa

Walentynkowa Noc Saunowa

godz. 22.30-1.40, Saunarium Aquapark Wrocław, cena: 59zł – 1 osoba / 100 zł – 2 osoby

W programie wieczoru ceremonie zapachowe inspirowane miłością - tym razem sauna-mistrzowie z Aquaparku Wrocław zaskoczą wszystkich romantyzmem i pasją.

Program ceremonii zapachowych:

 • 22:50/Randka w ciemno
 • 23:20/Słodka Pokusa
 • 23:50/Pierwsza Miłość
 • 00:20/Kochaj albo rzuć
 • 00:50/Czar par
 • 01:20/Vanilla Sky

Dodatkową atrakcją wieczoru będzie występ Teatru Ognia Osculum Ignis. W programie również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami i liczne niespodzianki. W cenie biletu specjalne menu.

 

Sobota, 14 lutego 2015r.

 

„Gody idą, Gody…” – wystawa w Muzeum Etnograficznym

„Gody idą, Gody…” – wystawa w Muzeum Etnograficznym

sobota-niedziela, godz. 10.0-16.00, w sobotę wstęp wolny, ul. Traugutta 111/113

Jak zmieniały się zwyczaje i obrzędy związane z Bożym Narodzeniem, jakie magiczne praktyki związane były z tym świętem jeszcze na początku XX w.? – odpowiedzi na te pytania można będzie uzyskać podczas wystawy „Gody idą, Gody…” . Wśród pokazywanych eksponatów znajdą się m.in. unikatowe dolnośląskie formy piernikarskie, szopki skrzyniowe, szopki typu krakowskiego i obrazy na szkle, formy do opłatków, grafikę dewocyjną oraz współczesne szopki typu krakowskiego, kukiełkowe i rzeźbiarskie a także ozdoby choinkowe i przebrania kolędnicze.

 

 

Warsztaty graficzne dla dzieci (wiek 8+) oraz młodzieży i dorosłych

Warsztaty graficzne dla dzieci (wiek 8+) oraz młodzieży i dorosłych

sobota-niedziela, godz. 12.00-14.00, Pracownia Grafiki Artystycznej ODT Światowid, ul. Szczytnicka 51 (wejście od ul. Polaka), obowiązują zapisy, koszt 15 zł

Monotypia, linoryt, akwaforta, sucha igła - to tylko kilka z wielu technik grafiki artystycznej, a weekendowo-warsztatowe spotkanie w Pracowni Grafiki jest okazją, by samodzielnie zmierzyć się z którąś z nich.

Zapisy: tel. 71 322 13 55 (pon - czwartek 14.00 - 19.00)

Jednorazowa wejściówka dla dzieci i młodzieży w wieku 7-13 lat uprawnia do skorzystanie z 1,5 godzinnych warsztatów (w ramach godzin otwarcia pracowni).
Jednorazowa wejściówka dla młodzieży powyżej lat 14 oraz dla dorosłych obejmuje możliwość korzystania z warsztatu od 2-4 godzin (w ramach godzin otwarcia pracowni).

 

Filmowe poranki: Przygody kota Filemona 2

Filmowe poranki: Przygody kota Filemona 2

sobota-niedziela, godz. 10.00 Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Kolejne spotkanie z lubiącym spokój kotem Bonifacym i wszystkiego ciekawym kotem Filemonem. W programie: Słodkie życie, Łata na łacie, Własny kąt, Wilczy apetyt.

Warsztaty poprowadzi animatorka z grupy Baju Baju.

 

Poranki „Agi Bagi”

Poranki „Agi Bagi”

sobota-niedziela, Multikino Arkady Wrocławski i Pasaż Grunwaldzki, godz. 10.30

W lutym w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 2. lat na Poranki w Multikinie. Podczas pokazów o 10.30 dzieci zobaczą nowy projekt „Agi Bagi”.
„Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą.

 

23.Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w szachach klasycznych

23.Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w szachach klasycznych

sobota-niedziela, MDK Śródmieście przy ul. Dubois 4

Rywalizacja będzie się toczyła w sześciu kategoriach wiekowych:

 • A – do lat 14 (ur. 2001 r. i młodsi)
 • B – do lat 11 (ur. 2004 r. i młodsi)
 • C – do lat 9 (ur. 2006 r. i młodsi)
 • D – do lat 8 (ur. 2007 r. i młodsi)
 • E – do lat 7 (ur. 2008 r. i młodsi)
 • F – do lat 6 (ur. 2009 r. i młodsi)

Zgłoszenia do udziału w zawodach  dla grup A, B i C przyjmowane będą do godz. 9.10, a dla grup D, E i F do godz. 14.15. W sumie rozegranych zostanie pięć turniejów, które zaplanowane zostały na 14 lutego, 28 marca, 9 maja, 17 października i 21 listopada.

14-16 lutego odbędą się także kolejne rundy szachów dla dorosłych, którzy będą rywalizowali w konkurencji szachów szybkich i klasycznych.
Harmonogram:

 • sobota: I runda 9:30, II, III, IV runda po zakończeniu poprzedniej rundy
 • niedziela: V runda 9:30, VI i VII runda po zakończeniu poprzedniej rundy

 

Dziecięce Studio Architektury - Nowy cykl spotkań: „Moje miasto, a w nim…?”

Dziecięce Studio Architektury - Nowy cykl spotkań: „Moje miasto, a w nim…?”

godz. 11.00-13.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1

Czym jest miasto? Czy zawsze wyglądało tak, jak dziś? Czy miasto może się zepsuć i jak można je wtedy naprawić? Kto układa miejskie puzzle? Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza na nowy cykl warsztatów Dziecięcego Studia Architektury, zatytułowany „Moje miasto, a w nim…?”. Mali Architekci będą próbowali odpowiedzieć na pytania: co mamy, co powinniśmy, ale i co możemy mieć w mieście przy dobrej organizacji i współpracy.

Program:

 • 14.02.2015 Jak działa miasto?
 • 21.02.2015 Miasta zielone z natury
 • 28.02.2015 Miasto dla ludzi i zwierząt
 • 7.03.2015 Przepis na miasto - układamy miejskie puzzle
 • 14.03.2015 Tropem miejskiej kulturki
 • 21.03.2015 Miasto w stanie kryzysowym? Naprawiamy!
 • 28.03.2015 Miasto dzieci

Koszt udziału w pojedynczych zajęciach: 35 zł (cena udziału w całym cyklu 8 warsztatów po 120 minut: 230 zł).

3D czyli Dizajn Dla Dzieci - I Ty możesz zostać prezydentem warsztat rodzinny

3D czyli Dizajn Dla Dzieci - I Ty możesz zostać prezydentem warsztat rodzinny

sobota, 14 lutego, godz. 11.00-13.00, Galeria Dizajn – BWA Wrocław, ul. Świdnicka 2-4

Warsztat dla dzieci w wieku 8-12 lat

Jeśli w waszej rodzinie jest ktoś, kto ma zdolności przywódcze to wspaniale! Jest okazja, by zostać prezydentem. Podczas rodzinnych warsztatów w galerii Dizajn zajmiemy się projektowaniem elementów kampanii wyborczej dla kandydatów na prezydenta. Kto wygra? Zdecydujemy w wyborach, które odbędą się na koniec spotkania warsztatowego.

Zapisy na adres: 3d@bwa.wroc.pl (tytuł maila: PREZYDENT, w treści maila: imiona i nazwiska członków zespołu rodzinnego, wiek dzieci).

 

Zima i walentynki na Pergoli

Zima i walentynki na Pergoli

sobota

11.00 – 13.00 Wrocławski Szkolny Związek Sportowy „Zima z trenerem osiedlowym” – tereny zewnętrzne: boiska do unihokeja oraz zabawy i gry na tafli lodowiska – zajęcia bezpłatne, a lodowisko w tych godzinach dostępne jest tylko dla chętnych do udziału w tych zajęciach.

 • 11.00 – 11.30 Zapisy do turnieju Unihokeja 2×2
 • 11.00 – 12.30 Rekreacyjne zawody sprawnościowe na lodowisku  (slalom na łyżwach, strzały na bramkę, jazda tyłem na czas, wyścigi mini panczenistów)*
 • 11.30 – 13.00 Turniej Unihokeja 2×2
 • 12.30 – 13.00 Rekreacyjne jazda dowolna na łyżwach*

* – zajęcia bezpłatne, należy jednak posiadać własne łyżwy lub wypożyczyć na miejscu za opłatą.

12.00 - 15.00 Spacer z mapą po Pergoli organizowany przez Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej - tereny zewnętrzne – świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu

 

Walentynki w Humanitarium

Walentynki w Humanitarium

sobota-niedziela, godz. 11.00-18.00 (ostatnie wejście o 17.00), Humanitarium Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147a

14 i 15 lutego wszystkich zapraszamy na fantastyczne warsztaty, podczas których będziecie mogli wytworzyć mydełka w kształcie serc!

Godziny warsztatów: 11.15, 12.15, 13.15, 14.15, 15.15, 16.15 i 17.15.

Rezerwacja miejsc obowiązkowa (info@humanitarium.pl, bilety.eitplus.pl/). Na wystawę "Szkiełko i oko - tajemnice optyki" nie trzeba rezerwować miejsc.

Ceny: warsztaty: dziecko 12 zł, opiekun 5 zł, wystawa: normalny 16 zł, ulgowy 12 zł, bilet rodzinny dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny - 36 zł (za wszystkie osoby).

 

Walentynki na Stadionie Wrocław

Walentynki na Stadionie Wrocław

sobota, 11.00-18.00, wjazd bramą A od strony al. Śląskiej

Oprócz specjalnych cen na lodowisko dla par mnóstwo romantycznych atrakcji. Wśród nich:

 • walentynkowe zwiedzanie Stadionu Wrocław (rezerwacje pod numerem tel. 606 492 692 lub zwiedzanie@2012.wroc.pl)
 • warsztaty taneczne prowadzone przez Akademię Tańca Esens
 • oferta specjalna na torze kartingowym i wyścigi w… tandemie
 • skoki parami z dachu Stadionu Wrocław wraz z Dream Jump
 • dla fanów kuchni świata: Pasibus, Happy Little Truck, Taho Cafe oraz Bratwursty, czyli wrocławskie food trucki na Stadionie Wrocław

 

 

Poranki dla dzieci \" data-mce-src=

Poranki dla dzieci "SpongeBob"

sobota-niedziela, godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W lutym br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 5. lat na Poranki w Multikinie. Tuż przed wyczekiwaną premierą kinowej wersji, najmłodsi kinomani będą mogli zobaczyć przygody SpongeBoba Kanciastoportego.

 

Gigantyczne owady na Bielanach

Gigantyczne owady na Bielanach

Park Handlowy Bielany, do 22 lutego, w godzinach otwarcia centrum handlowego.

Na wystawie zobaczymy siedem przeskalowanych, sięgających ponad dwóch metrów eksponatów. Powiększone kilkaset razy, dokładnie odwzorowane insekty, to gratka dla dzieci i miłośników entomologii. Zobaczymy sympatyczną z wyglądu gąsienicę widłogonki siwicy, olbrzymią ludzką pchłę, zgłębca trzpiennikowatego, bzyga pospolitego, którego z pewnością każdy kiedyś spotkał, największą spośród biedronek – oczatkę, zażartkę drzewną oraz groźnie wyglądającego podkrzewina szarego.

 

Karnawałowo-walentynkowe warsztaty dla dzieci

Karnawałowo-walentynkowe warsztaty dla dzieci

sobota, godz. 12.00, Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5, wstęp i materiały 15 zł

Pełne niespodzianek karnawałowo-walentynkowe warsztaty artystyczne dla dzieci (wiek 3-11 lat) z historykiem sztuki Anią Chmielarz. Poznamy ciekawą książkę, wyczarujemy upominki od serca, a z serca... niezwykłe nakrycia głowy.

 

Wykłady dla dorosłych w Muzeum Narodowym

Wykłady dla dorosłych w Muzeum Narodowym

14 lutego, godz. 12.00-13.00 "Dworska kuchnia śląska"
Na wykładzie Grzegorza Sobla mowa będzie o dawnych kulinarnych specjałach Dolnego Śląska, o zwyczajach i obyczajach stołu. Słuchacze dowiedzą się również o wielokulturowym wymiarze dawnej dworskiej kuchni Dolnego Śląska. Wstęp wolny.

Uwaga! Wejście na ten wykład z bezpłatnymi biletami, które można odbierać w kasie MNWr. od godz. 11.30.

 

Zakochani we Wrocławiu

Zakochani we Wrocławiu

od godz. 12.00

Stowarzyszenie Akcja Miasto zaprasza do wspólnego świętowania miłości do... swojego miasta. Każdy, kto w sobotę zajrzy w okolice BWA przy ul. Świdnickiej będzie mógł wziąć udział w radosnym happeningu "Zakochani we Wrocławiu", pobrać ręcznie wykonaną walentynkę z niespodzianką od miejskich akcjonariuszy, a na koniec herbatą popić ciasteczka w kształcie serduszek.

Na ścianie galerii BWA Design przy ul. Świdnickiej zawiśnie zbiorowe dzieło – stworzą je wszyscy chętni do włączenia się w akcję. Każdy uczestnik będzie mógł uzupełnić zdanie "Kocham Wrocław za…" na nalepkach, które złożą się na instalację, którą przez kilka dni będzie można podziwiać i uzupełniać swoimi „wyznaniami miłości” do miasta. Organizatorzy będą rozdawać kartki walentynkowe, na których znajdą się życzenia i propozycje, co można zrobić, aby okazać sympatię swojemu miastu i innym mieszkańcom.

 

Czyli Walnetynki z kotami

Wąsat Walnetynki czyli Walentynki z kotami

sobota-niedziela, godz. 10.00-18.00 Auchan Bielany Wrocławskie

Akcja edukacyjna; w jej trakcie wolontariusze będą opowiadać o kocich zwyczajach, o kotkach bezdomnych, a chętnym dzieciom będą malować buzie na styl „koci” .

Wolontariusze będą zbierać również karmę dla podopiecznych fundacji.

 

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

sobota-niedziela, od godz. 13.00, Centrum Edukacyjne FasTracKids, Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1, obowiązuje rejestracja

Centrum Edukacyjne "FasTracKids" w Sky Tower zaprasza na zajęcia weekendowe:

 • FasTracKids English (wiek 4-6, zajęcia w języku angielskim)
 • FasTracKids Workshops (wiek 3-6, zajęcia w języku angielskim i polskim)

Posługując się angażującymi wszystkie zmysły technikami nauczania oraz interaktywną technologią, FasTracKids rozwija kluczowe umiejętności uczenia się takie jak myślenie krytyczne i twórcze. Pierwsza lekcja FasTracKids English gratis. Liczba miejsc ograniczona, rejestracja z jednodniowym wyprzedzeniem wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

Dolnośląska Giełda Fonograficznaw Firleju

Dolnośląska Giełda Fonograficzna w Firleju

Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, godz. 13.00-15.00, wstęp wolny

Co sobotę w klubie Firlej można wymieniać się, sprzedawać albo kupować wszelkie, stare bądź nowe, nośniki muzyczne, na których zapisana jest muzyka m.in.: płyty gramofonowe, kasety, płyty CD. To wydarzenie dla każdego, bez względu na wiek czy preferencje muzyczne.

 

Walentynkowa Gra Miejska

Walentynkowa Gra Miejska

sobota, godz. 15.00-17.30, Park Szczytnicki

Zorganizowana przez Train in Game walentynkowa gra miejska to okazja dla wszystkich zakochanych na oryginalne spędzenie Dnia Świętego Walentego.

Wśród tajemniczych zakątków parku Szczytnickiego pary będą mogły sprawdzić znajomość siebie nawzajem, swoje umiejętności współpracy, orientacji w terenie oraz kreatywność czy spryt. Warto zmierzyć się z samym sobą oraz innymi parami nie tylko dla świetnej zabawy oraz czasu spędzonego na świeżym powietrzu, ale także dla atrakcyjnych nagród.

 

Walentynkowe Strzelanie dla Par we Wrocławiu.

Walentynkowe Strzelanie dla Par we Wrocławiu.

piątek-niedziela, ul. Skwierzyńska 1

Zapisy oraz rezerwacje uzgadniane są telefonicznie. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwać będą doświadczeni instruktorzy.

Szczegóły oferty u organizatorów.

 • sobota i niedziela, godz. 9.00-21.00 (36 wolnych miejsc)

Czas trwania rozpoczyna się o pełnej godzinie i na jedną parę wynosi max. 60 minut. Bilety: 199 zł za parę (2 osoby) dostępne na miejscu, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej 695 258 589 lub morethanshooting@gmail.com.

 

Tramwaj Zakochanych

Tramwaj Zakochanych

sobota, od godz. 16.00. pl. Teatralny

Specjalny przejazd zabytkową ENUSIĄ. Tramwaj stanie na pl. Teatralnym o godz. 16.00. W tramwaju będzie można spotkać autorkę książek o miłości – Katarzynę Gubałę, która tego dnia będzie poszukiwała w tramwaju inspiracji do kolejnych swoich książek. Przyjdźcie, opowiedzcie jej swoją historię, a o godz. 17 wyruszcie w specjalny przejazd dla zakochanych.

 

Warsztaty plastyczne po hiszpańsku

Warsztaty plastyczne po hiszpańsku

godz. 16.00, Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5, wstęp 15 zł z materiałami, obowiązują zapisy

Trzecie spotkanie z cyklu warsztatów plastycznych z meksykańską artystką Pauliną Hernandez - dla początkujących, po hiszpańsku (wymagany poziom hiszpańskiego: podstawowy), z elementami sztuki meksykańskiej. Tym razem - jak zrealizować indywidualny projekt artystyczny za pomocą tradycyjnych technik.
Zapisy (
paulinahzd29@gmail.com) - ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona (maks. 10 uczestników).

 

Zakochani we Wrocławiu

Zakochani we Wrocławiu

sobota, od godz. 16.30, pręgierz w Rynku

Dlaczego w Walentynki mamy ograniczać się do obdarowywania uczuciami tylko drugiej osoby? Możemy przecież w tym dniu podzielić się swoją miłością z naszym miastem - z Wrocławiem.

Spotykamy się 14 lutego na Rynku obok pręgierza o godz. 16.30. Stworzymy oryginalną wrocławską walentynkę z ludzi. Zadaniem wrocławian będzie ustawienie się w kształcie wielkiego serca przed wrocławskim Ratuszem (pręgierz). Widok zostanie uwieczniony zdjęciem z lotu ptaka.


O godz. 17.00 - finał akcji #kochamWrocław. Zachęcamy do zamieszczania zdjęć na swoim profilu FB lub przesłania ich na adres mailowy turazem@gmail.com z kartką z dokończonym hasłem #kochamWrocław …. Zdjęcia będą dostępne na profilu facebook/TuRazem

O godz. 17.00 Początek wernisażu Andrzeja Tylkowskiego w Vinci Fit Art-Radość Życia

Oprócz tego konkursy, niespodzianki i moc atrakcji! A w niebo polecą setki balonów!

Akcja organizowana przez: Stowarzyszenie TuRazem, Vinci Fit Art - Radość Życia, Ilustris, Stowarzyszenie Zainspirowani, WCRS - Wrocławskie Centrum Seniora.

 

Karnawałowo Maraton Zumba

Karnawałowo Maraton Zumba

sobota, godz. 17.00, Centrum Sportowe SPARTAN, ul. Krajewskiego 2

Najlepsi instruktorzy ZUMBY porwą blisko 100-osobową grupę do wspólnego tańca. Zapewniamy super zabawę. Przy estradzie, w rytm dynamicznej muzyki, w blasku kolorowych świateł!

Podczas maratonu będzie organizowana także zbiórka na rzecz chorego maluszka

Maraton poprowadzą: Ania, Ola, Michał, Jacek i Tomasz - wspaniali, licencjonowani instruktorzy ZUMBY. Informacje, zapisy: Centrum Spartan, Krajewskiego 2, tel. 71 348 42 17
e-mail: recepcja.sepolno@spartan.wroc.pl

 

Walentynkowy Speed Dating w Pasażu Grunwaldzkim

Walentynkowy Speed Dating w Pasażu Grunwaldzkim

godz. 17.00-20.00

Impreza polega na spotkaniu się 10 kobiet i 10 mężczyzn w wieku od 18 do 35 lat. Randkowicze siadają w parach, naprzeciwko siebie, i mają okazję do zapoznania się podczas krótkich rozmów. Zabawa składa się z 10 rund trwających po 3 minuty, tak aby każda z pań mogła porozmawiać z każdym z panów. Na koniec należy wskazać jedną osobę, która zrobiła na nas najlepsze wrażenie. Jeśli wybory się pokryją, para otrzymuje dane kontaktowe do siebie nawzajem i zaproszenie na wieczór tylko we dwoje. Na wszystkich uczestników czekają miłe niespodzianki.

Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy przesłać wypełniony formularz dostępny na stronie www.pasazgrunwaldzki.pl, na adres zgloszenie.pasaz@gmail.com do 13 lutego.

 

Tatarscy lekarze zwierząt i inne opowieści

Tatarscy lekarze zwierząt i inne opowieści

sobota, godz. 17.00, Klub Muzyki i Literatury, pl. Kościuszki 9, wstęp wolny

Spotkanie z dr n. wet. Włodzimierzem Andrzejem Gibasiewiczem poprowadzi Musa Czachorowski.

Włodzimierz Andrzej Gibasiewicz – doktor nauk weterynaryjnych, publicysta i badacz dziejów medycyny weterynaryjnej. Jest autorem ponad 140 artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz podręcznika dla lekarzy weterynarii.
\" data-mce-src=

"4:50 ze Świebodzkiego"

sobota-niedziela, godz. 18.00, Wrocławski Klub Anima, ul. Pilczycka 47, bilety 20 zł, zniżki z karta Urbancard Premium

W spektaklu występują aktorzy znani  z serialu „Pierwsza miłość” oraz „Galeria”. Akcja spektaklu rozgrywa się na dworcu kolejowym, na którym utknęli pasażerowie z powodu zwłok leżących na torach. Na widzów czeka tzw. zagadka zamkniętego pokoju, w którym czai się zabójca. Mimo, że spektakl to kryminalna farsa, nie zabraknie w nim dużej dawki humoru. Przedstawienie w zależności od miasta opowiada o danym dworcu kolejowym.

W spektaklu występują: Marzena Oberkorn, Agata Skowrońska-Kartvelishvili, Łukasz Dziemidok, Błażej Michalski, Michał Wielewicki.

 

MICHAŁ BAJOR - MOJE PODRÓŻE / koncert walentynkowy

MICHAŁ BAJOR - MOJE PODRÓŻE / koncert walentynkowy

sobota, godz. 18.00, Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety 50/60 zł, zniżka 20% na Urbancard Premium

Walentynkowy koncert w Imparcie będzie pożegnaniem artysty z materiałem z jego osiemnastej płyty, zatytułowanej ”Moje podróże”. 13 (szczęśliwa dla artysty liczba) autorskich tekstów na tę płytę napisał specjalnie dla Michała Bajora mistrz, Wojciech Młynarski. Muzykę skomponowali tak uznani twórcy, jak Włodzimierz Korcz, Włodzimierz Nahorny, Janusz Sent, Jerzy Derfel i Wojciech Borkowski, a także świetni muzycy grający w zespole Michała: Paweł Stankiewicz, Maciej Szczyciński, Tomasz Krezymon i Marcin Olak.

 

Mecz ekstraligi unihokeja - AKS Politechnika Wrocławska - MUKS Zielonka

Mecz ekstraligi unihokeja - AKS Politechnika Wrocławska - MUKS Zielonka

Kompleks Sportowy UWr ul. Przesmyckiego 10, godz. 18.00

W sobotę drużyna AKS Politechnika Wrocławska rozpocznie rywalizację w I rundzie play-off ekstraligi unihokeja. Wrocławianie zmierzą się z aktualnymi mistrzami Polski zespołem MUKS Zielonka. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Przesmyckiego 10.

Mecz ekstraklasy koszykarek - Ślęza Wrocław - Pszczółka AZS UMCS Lublin

Mecz ekstraklasy koszykarek - Ślęza Wrocław - Pszczółka AZS UMCS Lublin

Hala sportowa przy ul. Chełmońskiego 43, godz. 18.00, wstęp wolny

W sobotę koszykarki Ślęzy Wrocław zmierzą się z zespołem Pszczółka AZS UMCS Lublin w meczu 18. kolejki ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Chełmońskiego 43. Wstępna na mecz jest bezpłatny.

 

\" data-mce-src=

"Tęcza" Violi Tycz w Galerii DNA

wernisaż sobota godz. 19.00, wystawa czynna do 28 lutego, Galeria Sztuki DNA w Sky Tower

Viola Tycz jest absolwentką wrocławskiej ASP Wrocław, stypendystką Fundacji Joana Miro (Hiszpania), laureatką IV edycji programu stypendialnego Młoda Polska MKiDN i stypendystką MKiDN. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i grupowych podczas najważniejszych prezentacji grafiki współczesnej.

Jest artystką multimedialną - uprawia grafikę warsztatową, malarstwo, wideo, instalację. Prowadzi Pracownię/Galerię Violi Tycz, która działa m.in. w ramach Funduszu Unii Europejskiej. W 2014 roku dwa obrazy artystki pojawiły się na aukcji w Domu Aukcyjnym Christie's w Londynie.

 

Wernisaż wystawy fotografii Izy Polańskiej pt. \" data-mce-src=

Wernisaż wystawy fotografii Izy Polańskiej pt. "Meksyk pełen miłości"

sobota godz. 19.00, Klub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, wstęp wolny, wystawa czynna do 28 lutego

Wernisaż połączony z wieczorem autorskim.

Podczas spotkania autorka prac opowie o kulturze pierwotnych mieszkańców Ameryki Południowej, jak i o współczesnych mieszkańcach Meksyku. Ponadto przy dźwiękach muzyki Mariachi czytane będą fragmenty esejów Izy Polańskiej. W rolę lektorów wcielą się uczestnicy warsztatów „Dotyk Teatru” prowadzonych przez autorkę we wrocławskim Klubie Pod Kolumnami.

 

Speed Dating

Speed Dating

sobota, godz. 19.00, ToTu, Hubska 6, bilety 10 zł

Większości kobiet wystarczy 30 sekund spotkania z mężczyzną by twierdzić, czy jest on kandydatem na chłopaka czy też męża. Nie potraktujemy tego bardzo na serio, ale weźmiemy co najlepsze, aby spędzić przyjemny wieczór w super zabawie. Poczęstujemy lampką wina. Będzie przyjemnie! Tego wieczoru ToTu zaprasza również na koncert poezji śpiewanej w wykonaniu 4 muz! Dzień zakochanych to też dzień ludzi odważnych, którzy nie boją się poznawać. Speed dating w otoczeniu ambitnych muzycznych wykonań będzie bardzo oryginalnym pomysłem na ten wieczór.

 

Nowy sezon Wino-Granie 2015 Mikromusic Acoustic Trio

Nowy sezon Wino-Granie 2015 Mikromusic Acoustic Trio

sobota godz. 19.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

Mikromusic Acoustic Trio to część projektu Mikromusic. Trio tworzą Natalia Grosiak, Dawid Korbaczyński oraz Robert Szydło. Kameralna odsłona Mikromusic na 3 akustyczne instrumenty: gitarę, ukulele oraz kontrabasik poziomy co umożliwia niesamowicie bliski kontakt z publicznością i klimatyczną atmosferę.

 

Monosytuacje3: Sprzedam - Premiera spektaklu Małgorzaty Szczerbowskiej

Monosytuacje3: Sprzedam - Premiera spektaklu Małgorzaty Szczerbowskiej

piątek-niedziela godz. 19.00,Teatr Laboratorium, Rynek 27, czas trwania 60 minut

Sprzedam to rodzaj gry towarzyskiej. Gra oparta jest na przypuszczeniach dotyczących osób, sytuacji, przebiegu zdarzeń.

Inspiracją do napisania scenariusza spektaklu były wykłady w ramach kursu wiodącego „Stulecie aktorów. Sztuka aktorska w teatrze Zachodu między XIX a XXI wiekiem” Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań realizowanego w Instytucie Grotowskiego w roku akademickim 2013/2014.

 

Akademia Händlowska: G.F. Händel Acis i Galatea HWV 49

Akademia Händlowska: G.F. Händel Acis i Galatea HWV 49

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii, bilety 25/30 zł

Historia miłości i zazdrości pomiędzy mitologiczną trójką: pasterzem Acisem, nimfą Galateą i cyklopem Polifemem była przez kompozytorów barokowych często wybierana jako fabuła dzieł scenicznych.

Wykonanie opery – z udziałem takich gwiazd, jak skrzypaczka Rachel Podger i wiolonczelistka Alison McGillivray – poprowadzi Robert Hollingworth, założyciel I Faggiolini. Grupa jest jedynym specjalizującym się w muzyce dawnej zespołem wokalnym nagrodzonym Royal Philharmonic Society’s Ensemble Award. Poza dyrygowaniem własnym i innymi chórami Hollingworth prowadzi audycje „The Early Music Show” i „Discovering Music” w BBC Radio 3.

 

\" data-mce-src=

"Moralność pani Dulskiej"

godz. 19.00, Teatr Arka, ul. Mennicza 3, bilety od 20 do 40 zł

Sztuka Jarosławy Makus jest współczesną wersją znanego dramatu Gabrieli  Zapolskiej i satyrą na współczesne mieszczaństwo. To świetna  propozycja na tegoroczne Walentynki, gwarantująca wszystkim widzom dobry nastrój i nostalgiczną refleksję.

 

Walentynkowe szaleństwo z Westem

Walentynkowe szaleństwo z Westem

godz. 19.30, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

Nie masz planów na walentynki a nie chcesz spędzić ich przed telewizorem? Poznaj swoją nową miłość - TANIEC.
Wieczór zaczynamy o 19.30 bezpłatną lekcją tańca, który można zatańczyć do każdej muzyki. Później bawimy się na parkiecie do rana! Przewidziane są animacje taneczne, konkursy oraz promocje na barze.
Nie masz pary? Nie martw się, na pewno nie zostaniesz sam i będziesz miał z kim tańczyć. Przyjdź, poznaj nowych ludzi i zakochaj się w Weście.

 

Ryszard Rynkowski – koncert

Ryszard Rynkowski – koncert

sobota, godz. 20.00, bilety 70-100 zł, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia

Jeden z najpopularniejszych polskich wykonawców. Znakomity głos. Wykonawca takich przebojów jak: Dziewczyny lubią brąz i Dary losu. Piosenkarz, kompozytor, pianista. 13 marca 2009 ukazała się kolejna płyta, zatytułowana „Zachwyt”.

 

Filmy o miłości (nie) muszą być banalne

Filmy o miłości (nie) muszą być banalne

sobota godz. 20.00-22.00, Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, wstęp wolny

Z okazji Walentynek ekipa KAN zaprasza na specjalny pokaz filmów z miłością jako tematem przewodnim.

W programie pokazu znajdzie się 12 filmów: Lament Klauna, O Nienawiści, Miłości I Tej Trzeciej, Miłość Jest Trwała Jak Ściany, Rebound, Rozkosze Miłości, Dulce, Dresiarskie walentynki, Kwiaty w parku (pierwsze pocałunki), Macica, Ptasznik i Beige.

 

Wieczór antywalentynkowy w teatrze Ad Spectatores

Wieczór antywalentynkowy w teatrze Ad Spectatores

godz. 20.00, Browar Mieszczański, bilety od 20 do 27 zł.

Nie będzie to jednak wieczór pod hasłem; żyli długo i szczęśliwie. Każda historia zaczyna się tam, gdzie w kolorowych bajkach następuje koniec. Któż bowiem wie co stało się z Kopciuszkiem? Jak zakończył się jej związek z Księciem. Czy byli szczęśliwi? Będzie sporo  śpiewania, snucia absurdalnych opowieści o miłości, wymyślania finałów znanych opowieści. Wszystko po to by poczuć smak i zapach antywalentynkowego wieczoru.

 

Valentines Day Live Act,

Valentines Day Live Act

godz 21.00, Klubokawiarnia Gradient, Plac Solny 16, wstęp wolny

Wrocławska wokalistka Natalia Lubrano występowała w programie The Voice Of Poland w drużynie Afromental. Ma na koncie 3 płyty z zespołem Miloopa oraz solową. Wyatt (Michał Staszewski) - stały rezydent Gradient, dj. Młody Piękny Zdolny.

Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatna rezerwacja: 604 094 328, rezerwacja@klubokawiarniagradient.pl

 

Niedziela, 15 lutego 2015r.

 

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

Browar Mieszczański, ul. Hubska 4, godz. 10.00-16.00, wstęp wolny

Wrocławski Bazar Smakoszy to miejsce, w którym bazarowy koszyk wypełnicie smacznymi i zdrowymi produktami od tradycyjnych począwszy, a skończywszy na rzadko spotykanych, bądź jeszcze niedostępnych na rynku polskim. 
Poza możliwością zakupu lokalnych i regionalnych produktów, szeroko rozumianej zdrowej żywności, w tym także certyfikowanej, możliwość posmakowania potraw blogerów kulinarnych i zobaczenia kuchni w różnych odsłonach

 
Filmowe poranki: Przygody kota Filemona 2

Filmowe poranki: Przygody kota Filemona 2

godz. 10.00 Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Kolejne spotkanie z lubiącym spokój kotem Bonifacym i wszystkiego ciekawym kotem Filemonem. W programie: Słodkie życie, Łata na łacie, Własny kąt, Wilczy apetyt.

Warsztaty poprowadzi animatorka z grupy Baju Baju.

 

Poranki „Agi Bagi”

Poranki „Agi Bagi”

Multikino Arkady Wrocławski i Pasaż Grunwaldzki, godz. 10.30

W lutym w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 2. lat na Poranki w Multikinie. Podczas pokazów o 10.30 dzieci zobaczą nowy projekt „Agi Bagi”.
„Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą.

Zima i walentynki na Pergoli

Zima na Pergoli

niedziela

 • 12.00-14.00 zajęcia fitness prowadzone przez FitCurves w ramach cyklu Fitness na Pergoli organizowanego przez Miasto W formie – Sala Wielofunkcyjna Wrocławskiego Centrum Kongresowego.
 • 17.00 w Sali Audytoryjnej WCK odbędzie się druga odsłona „Wydarzyło się we Wrocławiu”. Dziś "Zaraza" reż. Roman Załuski, 1971 - fabularna opowieść o zmaganiach wrocławskich lekarzy z epidemią czarnej ospy. Wstęp: 5 zł.

 

Walentynki w Humanitarium

Walentynki w Humanitarium

godz. 11.00-18.00 (ostatnie wejście o 17.00), Humanitarium Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147a

Wszystkich zapraszamy na fantastyczne warsztaty, podczas których będziecie mogli wytworzyć mydełka w kształcie serc. Warsztaty o godz. 11.15, 12.15, 13.15, 14.15, 15.15, 16.15 i 17.15.

Rezerwacja miejsc obowiązkowa (info@humanitarium.pl, bilety.eitplus.pl/). Na wystawę "Szkiełko i oko - tajemnice optyki" nie trzeba rezerwować miejsc.

Ceny: warsztaty: dziecko 12 zł, opiekun 5 zł, wystawa: normalny 16 zł, ulgowy 12 zł, bilet rodzinny dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny - 36 zł (za wszystkie osoby).

 

 

Akcja EDUKACJA w Teatrze Pantomimy

Akcja EDUKACJA w Teatrze Pantomimy

godz. 10.00, siedziba Wrocławskiego Teatru Pantomimy, al. Dębowa 16, wstęp wolny

Kolejny teatralny plac zabaw, którego tematem będą „wielkie-małe strachy” poprowadzą Agnieszka Dziewa i Piotr Soroka. Warsztaty z elementami logopedii i pantomimy odbędą się w najbliższą niedzielę. Na zajęcia do grupy JUNIOR zapraszamy rodziców i ich dzieci w wieku 3-6 lat. W każdą niedzielę spotkamy się na teatralnym placu zabaw, na który wstępu nie ma rutyna, ale jest za to dużo miejsca dla wyobraźni, radości i wolności. Zajęcia dla dzieci i ich rodziców przewidziane są jako wspólna zabawa, w ramach której pedagodzy wykorzystywać będą elementarne i sprawdzone ćwiczenia ogólnorozwojowe dostosowane do wieku dzieci.

 

Zwiedzanie Panoramy Racławickiej z lekkim zawrotem głowy

Zwiedzanie Panoramy Racławickiej z lekkim zawrotem głowy

niedziela godz. 11.15 i 13.15, obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 71 3442344 lub 71 3441661 wew. 113; 114; 116; wstęp 10 zł od osoby

Dla dzieci w wieku 6-12 lat z rodzica,i. Zajęcia trwają ok. 1h.

Po krótkim wstępie przeprowadzonym w Małej Rotundzie obejrzymy razem ogromne malowidło Panoramy Racławickiej. Nie będzie to zwykłe zwiedzanie, ale prawdziwa przygoda. Oprócz wysłuchania opowieści o powstawaniu wielkiego obrazu panoramowego i dokładnego obejrzenia Panoramy Racławickiej, drużyny rozwiążą zadania, które ukryte są w oznaczonych kopertach. Na koniec poszukamy Następców Mistrzów i stworzymy własną wersję Panoramy.

 

Czytanki w Czekoladziarni

Czytanki w Czekoladziarni

Czekoladziarnia, ul. Włodkowica 19, godz. 11.15

Aktorka Kasia Janekowicz przygotowała nową, ciekawą czytankę. Na dzieci czeka słodka niespodzianka! Rodzice będą mogli oddać się chwili nicnierobienia przy filiżance gorącej czekolady.

 

Poranki dla dzieci \" data-mce-src=

Poranki dla dzieci "SpongeBob"

godz. 12.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

W lutym br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci powyżej 5. lat na Poranki w Multikinie. Tuż przed wyczekiwaną premierą kinowej wersji, najmłodsi kinomani będą mogli zobaczyć przygody SpongeBoba Kanciastoportego.

 

Restaurant Day w Krzywym Kominie

Restaurant Day w Krzywym Kominie

niedziela, godz. 12.00 – 17.00, ul. Dubois 33-35a,

Pierwsza w tym roku odsłona święta jednodniowych restauratorów. Przez całą niedzielę będzie można spróbować lokalnych specjałów, poznać oryginalne przepisy i wymienić kulinarne doświadczenia. Na Restaurant Day zapraszamy miłośników kuchni wegańskiej, wegetariańskiej, mięsożerców i smakoszy najlepszych kaw – każdy znajdzie coś dla siebie. Gotować będą: Wege Wikt – specjalistki od kuchni wegetariańskiej i wegańskiej, Recta Food&Living– miłośnicy kulinarnego minimalizmu, przedkładający smak nad skomplikowanie, Inyama – gotujący według południowoafrykańskich przepisów, Czarny Deszcz – znawcy doskonałej kawy i Obite Gary – królowe dań warzywnych.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny; informacja o cenach poszczególnych dań i produktów dostępna na miejscu – u restauratorów.

 

Czeskie Dni: Dzień Jana Palacha - dzień 1

Czeskie Dni: Dzień Jana Palacha - dzień 1

niedziela godz. 12.00, Kino Nowe Horyzonty, wstęp wolny

Przegląd dokumentów filmowych dotyczących samospalenia praskiego studenta Jana Palacha w 1969 roku w proteście przeciwko sowieckiej inwazji na Czechosłowację. Przeglądowi towarzyszyć będzie wystawa opisująca kontekst historyczny czynu Palacha.

15 lutego, niedziela, godz. 12.00, Gorejący krzew, reż. Agnieszka Holland, Czechy 2013, 235', wstęp wolny, wejściówki do odbioru w kasach kina od 11 lutego, godz. 17.00
Trzyczęściowy film, przedstawia historię Jana Palacha, studenta praskiego Uniwersytetu Karola, który w styczniu 1969 roku podpalił się w centrum czeskiej Pragi. Po jego śmierci władze komunistyczne podjęły starania, aby zdyskredytować jego czyn i osobę. Wtedy rodzina Palacha wynajęła prawniczkę, która rozpoczęła batalię, aby oczyścić jego imię i dotrzeć do prawdy. Główną bohaterką filmu jest właśnie adwokatka Dagmar Burešová. Postanawia walczyć w sprawie, która wydaje się być z góry przegrana.
Gigantyczne owady na Bielanach

Gigantyczne owady na Bielanach

Park Handlowy Bielany, do 22 lutego, w godzinach otwarcia centrum handlowego.

Na wystawie zobaczymy siedem przeskalowanych, sięgających ponad dwóch metrów eksponatów. Powiększone kilkaset razy, dokładnie odwzorowane insekty, to gratka dla dzieci i miłośników entomologii. Zobaczymy sympatyczną z wyglądu gąsienicę widłogonki siwicy, olbrzymią ludzką pchłę, zgłębca trzpiennikowatego, bzyga pospolitego, którego z pewnością każdy kiedyś spotkał, największą spośród biedronek – oczatkę, zażartkę drzewną oraz groźnie wyglądającego podkrzewina szarego.

 

 

Rodzinna niedziela we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

Rodzinna niedziela we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka

niedziela od godz. 12.00, WCTD, ul. Kuźnicza 29a, wstęp płatny

12.00 spektakl „Kosmiczna podróż (dla dzieci w wieku 1-4 lat)

Nie ma tu wyraźnego podziału na scenę i widownię. Mali widzowie mogą gadać, gaworzyć, wiercić się i kręcić. To teatr bezpieczny, w którym nic nie dzieje się nagle, nie ma głośnej muzyki, a sama fabuła jest raczej pretekstem, zaproszeniem do zabawy, niż wielowątkową historią. A to wszystko dzieję się z „żabiej,” perspektywy.

Czas trwania: 30 min. + ok. 15 minut zabawy, bilety: 18 zł

17.00 spektakl „Żywa woda” (dla dzieci od lat 3)

Spektakl ukazuje historię obecną we wszystkich kulturach: o uzdrawiającej i magicznej mocy czystej, nieskażonej wody. Aby zdobyć taką wodę, główny bohater musi pokonać wiele pokus i przeszkód, ale, kierowany miłością do chorej matki, zrobi wszystko, by zdobyć dla niej upragniony lek.

Bilety: 15 zł. Informacje i rezerwacja miejsc: www.wctd.wroclaw.pl (ZAPISY / REZERWACJE)

 

Walentynkowe warsztaty w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

Walentynkowe warsztaty w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu

niedziela, godz. 12.00, ul. Z. Krasińskiego 1, wstęp bezpłatny

"Walentynkowe kartki" to warsztaty scrapbookingu dla wszystkich chętnych dzieci, na których będzie można samodzielnie wykonać kartkę walentynkową. Przed warsztatami uczestnicy zapoznają się z najnowszą wystawą Muzeum Poczty i Telekomunikacji prezentującą zabytkowe kartki o tematyce miłosnej. Po wystawie oprowadzi Justyna Jeleniewska-Janusz.

Na warsztaty obowiązują zapisy: tel. 71/43 695 84 lub oswiatowy@muzeum.wroclaw.pl. Muzeum czynne: pon.-pt. 10.00-15, śr. 10-17, sob. 10-15, niedz. 11-16, wt. - nieczynne www. muzeum.wroclaw.pl

 

Spacer po Zajezdni Dąbie

godz. 12.00, bilet 5 zł

Piesze wycieczki mają charakter cyklicznych spotkań miłośników oraz amatorów historii wrocławskich obiektów, które opowiadają o dawnym Wrocławiu oraz jego architektonicznych przemianach na przestrzeni lat

W najbliższą niedzielę o godzinie 12:00 będzie możliwość zwiedzenia wnętrza zabytkowej Zajezdni Dąbie. Dwie siedmiotorowe hale oraz nowa trasa tramwajowa powstały z okazji otwarcia Hali Stulecia w 1913 roku. W bezpośrednim sąsiedztwie postawiono budynki administracyjny oraz mieszkalny. Ścianę jednego z nich zdobi płaskorzeźba z herbem Wrocławia. W kwietniu ubiegłego roku Zajezdnia Dąbie została oficjalnie zamknięta.

Bilety dostępne w kasie biletowej Centrum Poznawczego Hali Stulecia bezpośrednio przed zaplanowanym spacerem. W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 347 50 47 albo 71 347 51 51.

 

Czyli Walnetynki z kotami

Wąsate Walentynki z kotami

godz. 10.00-18.00 Auchan Bielany Wrocławskie

Akcja edukacyjna; w jej trakcie wolontariusze będą opowiadać o kocich zwyczajach, o kotkach bezdomnych, a chętnym dzieciom będą malować buzie na styl „koci” .

Wolontariusze będą zbierać również karmę dla podopiecznych fundacji.

 

Co-Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO - Historie nie z tej ziemi, czyli zielone przypowieści

Co-Niedzielne Poranki Filmowo-Warsztatowe we WRO - Historie nie z tej ziemi, czyli zielone przypowieści

Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, godz. 12.30, wstęp wolny

Najbliższy Poranek w Centrum Sztuki WRO to ostatni dzień Noworocznej Wystawy Interaktywnej oraz wyjątkowa niespodzianka dla małych i dużych miłośników animacji.

W programie: Historie nie z tej ziemi, czyli: Igraszki w parku, Zielony dywersant, Zielono na białym
Po projekcji zapraszamy do zabawy przy instalacjach Noworocznej Wystawy Interaktywnej oraz na działania warsztatowe związane z prezentowanymi filmami.

 

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w Sky Tower od godz. 13.00, Centrum Edukacyjne FasTracKids, Galeria Handlowa Sky Tower, poziom +1, obowiązuje rejestracja

Centrum Edukacyjne "FasTracKids" w Sky Tower zaprasza na zajęcia weekendowe:

 • FasTracKids English (wiek 4-6, zajęcia w języku angielskim)
 • FasTracKids Workshops (wiek 3-6, zajęcia w języku angielskim i polskim)

Posługując się angażującymi wszystkie zmysły technikami nauczania oraz interaktywną technologią, FasTracKids rozwija kluczowe umiejętności uczenia się takie jak myślenie krytyczne i twórcze. Pierwsza lekcja FasTracKids English gratis. Liczba miejsc ograniczona, rejestracja z jednodniowym wyprzedzeniem wroclaw@fastrackids.com lub telefonicznie: 71 780 01 90.

 

Spektakl \" data-mce-src=

Spektakl "Zaczarowane źródełko" w Parku Handlowym Auchan Bielany

niedziela, godz. 13.00, 15.00 i 17.00, ul. Francuska 6, wstęp bezpłatny

Legenda głosi, że istnieje źródełko, którego woda ma niezwykłą moc. Każdy, kto się jej napije, będzie zdrowy do końca życia. Na poszukiwania magicznego źródła wyruszy w niedzielę 15 lutego mały Jacek, bohater spektaklu teatralnego pt. „Zaczarowane źródełko”.

W ramach cyklu „Bajeczne niedziele” najmłodsi goście Parku Handlowego Auchan Bielany co miesiąc zapraszani są przed scenę teatralną, na której profesjonalni aktorzy prezentują różnorodne spektakle. Udział w każdym z wydarzeń nagradzany jest dodatkowo specjalnymi pieczątkami, które uczestnicy mogą gromadzić na ulotce. Każdy, kto zbierze minimum cztery stemple i wierszem odpowie na pytanie „Co się naprawdę dzieje w Bajeczne Niedziele?”, ma szansę zdobyć atrakcyjne nagrody – tablety oraz konsole. Nagrodzeni zostaną autorzy najciekawszych odpowiedzi.

 

Warsztaty rękodzieła - ozdabianie świec i mydełek metodą decoupage

Warsztaty rękodzieła - ozdabianie świec i mydełek metodą decoupage

niedziela, godz. 16.00 - 18.00, Wrocławski Klub Formaty, ul. Samborska 3-5, wstęp: 20 zł, obowiązują zapisy

Podczas zajęć zwykłe białe świece i mydełka zamienimy w niepowtarzalne małe arcydzieła. Zastosujemy technikę serwetkową, będziemy używać też suszonych kwiatów, liści, ziaren i innych elementów dekoracyjnych.
Ozdobionych w ten sposób mydeł i świec można normalnie używać, idealnie nadają się też na prezent.
Prowadząca: Katarzyna Konarska
Zapewniamy wszystkie materiały i narzędzia.Obowiązują wcześniejsze zapisy! Max ilość miejsc - 12 osób.

 

Zimowe Kino na Pergoli – Kadry Wrocławia

Zimowe Kino na Pergoli – Kadry Wrocławia

godz. 17.00, Sala Audytoryjna Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia, wstęp 5 zł

Kolejnym tematem pokazu Kadrów Wrocławia będzie epidemia czarnej ospy (łac. Variola vera), która wybuchła we Wrocławiu latem 1963 roku. Zaraz została zawleczona do Wrocławia przez Polaka wracającego z Indii. Zachorowało 99 osób, z których siedem zmarło. Miasto zostało na kilka tygodni sparaliżowane i odcięte od reszty kraju kordonem sanitarnym.

W programie: Polska Kronika Filmowa 63/43A zawierająca fragment "Operacja VV" oraz "Zaraza" z 1971 r. Roman Załuskiego.

Przed projekcją krótką prelekcję wygłosi dr Małgorzata Skotnicka-Palka, historyk, absolwentka Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, autorka publikacji poświęconej wrocławskiej epidemii ospy.

 

PO SZNURKU

PO SZNURKU

niedziela godz. 17.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4 bilety: 23/23 zł

Spektakl dla dzieci od 10 roku życia. W domu samotnego, starzejącego się pisarza pojawiają się niespodziewani goście: Piotr i pani Ania - ludzie jakby nie z tego świata, obdarzeni dziecięcą radością życia i nieograniczoną wyobraźnią. Każdy przedmiot codziennego użytku, każde słowo wypowiedziane przez bohatera może stać się dla nich inspiracją dla niezwykłej opowieści. Przedstawienie Joanny Gerigk pobudza wyobraźnię i rozwija dziecięcą kreatywność. To próba pokazania małym widzom, jak z rzeczy codziennego użytku można stworzyć najbardziej niesamowite światy.

 

\" data-mce-src=

"4:50 ze Świebodzkiego"

godz. 18.00, Wrocławski Klub Anima, ul. Pilczycka 47 , bilety 20 zł, zniżki z karta Urbancard Premium

W spektaklu występują aktorzy znani  z serialu „Pierwsza miłość” oraz „Galeria”. Akcja spektaklu rozgrywa się na dworcu kolejowym, na którym utknęli pasażerowie z powodu zwłok leżących na torach. Na widzów czeka tzw. zagadka zamkniętego pokoju, w którym czai się zabójca. Mimo, że spektakl to kryminalna farsa, nie zabraknie w nim dużej dawki humoru. Przedstawienie w zależności od miasta opowiada o danym dworcu kolejowym.

W spektaklu występują: Marzena Oberkorn, Agata Skowrońska-Kartvelishvili, Łukasz Dziemidok, Błażej Michalski, Michał Wielewicki.

 

Koncert walentynkowy \" data-mce-src=

Koncert walentynkowy "OSIECKA NA JAZZOWO"

niedziela, godz. 18.00, Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska 4-6, bilety 20 zł, z Urbancard Premium 20% zniżki
Koncert w wykonaniu zespołu Just Friends Band. Repertuar zespołu stanowią piosenki Agnieszki Osieckiej w jazzowych aranżacjach. Będzie można usłyszeć m.in. „Nocne gadanie”, „Kiedy mnie już nie będzie”, czy też „Na całych jeziorach ty”. Nie zabraknie również standardów jazzowych w rytmie swingu i bossa novy.

Zespół Just Friends Band wystąpi w składzie:
Zuzanna Mizgalska - śpiew, pianino
Krzysztof Żesławski - gitara
Wojtek Bergander - kontrabas
Łukasz Kowalczyk - perkusja

 

Anna Maria Jopek - koncert

Anna Maria Jopek - koncert

niedziela, godz. 18.00, Sala Koncertowa Radia Wrocław, Al. Karkonoska 8, bilety od 110 zł

Nie będzie to zwykły koncert. Wokalistce towarzyszyć będą fantastyczni muzycy Krzysztof Herdzin, Robert Kubiszyn Piotr Nazaruk oraz gość specjalny Mino Cinelu - wirtuoz instrumentów perkusyjnych. Muzycy grają na niezliczonej ilości instrumentów, które potrafią zmieniać w trakcie trwania utworów. Kolory mienią się i przenikają a muzyka wymyka się wszelkim konwencjom. Zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń.

 

Nut Ferment. Odcinek 5. Alicja Janosz, Fruhstuck, Blade Loki

Nut Ferment. Odcinek 5. Alicja Janosz, Fruhstuck, Blade Loki

niedziela godz. 18.00, Teatr Muzyczny Capitol, bilety 30 zł

Cykl koncertów na Scenie Ciśnień w Capitolu pomyślany jako platforma promocyjna wrocławskiego środowiska muzycznego, w dziewięciu odsłonach od października do czerwca zaprezentuje publiczności 27 wykonawców – artystów piosenki. Tym razem program poprowadzą Konrad Imiela i Piotr Bartyś z Radia RAM, a gośćmi będą: Alicja Janosz, Fruhstuck i Blade Loki.

 

Koncert Moniki Borzym - otwarcie Vertigo Jazz Club & Restaurant

Koncert Moniki Borzym - otwarcie Vertigo Jazz Club & Restaurant

niedziela godz.19.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13, bilety 40 zł

W ten wieczór nie tylko otwieramy dla Was nowe, niezwykłe miejsce na klubowo - muzycznej mapie Wrocławia. To też weekend Walentynkowy - chcieliśmy więc zaprosić wykonawcę, który potrafi stworzyć wyjątkowy klimat i oczarować publiczność swoim głosem. Taką wokalistką jest właśnie Monika Borzym. Zapraszamy więc wszystkich zakochanych - w jazzie i nie tylko. Monika Borzym to artystka, która znalazła własny, oryginalny styl pomiędzy gatunkami, między jazzem a muzyką pop.

 

Filharmonia Dowcipu w Hali Stulecia

Filharmonia Dowcipu w Hali Stulecia

niedziela, godz. 19.00, Hala Stulecia, bilety 100/120/140zł

Na scenie gra 19 osobowa orkiestra symfoniczna pod batuta Bernarda Chmielarza, swoimi umiejętnościami wokalnymi zaskakuje dwoje niezwykle utalentowanych solistów operowych, a przewodzi im fenomenalny pianista i lider zespołu Waldemar Malicki.

Filharmonia Dowcipu to muzyka klasyczna przeniesiona do XXI wieku. Wszystko jest naprawdę, na żywo i dzieje się na oczach widzów.

 

Kazik Na Żywo - ostatni koncert we Wrocławiu

Kazik Na Żywo - ostatni koncert we Wrocławiu

niedziela, godz. 19.00, Klub Muzyczny Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19

W związku z odejściem z zespołu Roberta „Litzy” Friedricha zapadła decyzja o zakończeniu działalności KNŻ. 15 lutego zespół zagra ostatni koncert we Wrocławiu. Muzycy pod wodzą Kazika Staszewskiego, jednego z głównych muzycznych komentatorów otaczającej nas rzeczywistości, wrócili po dziesięciu latach przerwy. Nie tylko nie stracili nic z charakterystycznej bezpośredniości, ale nabrali życiowego dystansu, który tylko wyostrzył przenikliwość i celność ich obserwacji.

 

Najnowsza sztuka Teatru Dwóch Krzeseł - Daj mi oddychać

Najnowsza sztuka Teatru Dwóch Krzeseł - Daj mi oddychać

niedziela, godz. 19.00, ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 zł
Jeśli człowiek z minimalnym zapasem tlenu znajdzie się w Morzu Barentsa i na głębokości stu metrów usłyszy, że po to, by móc oddychać i żyć, musi rozwalić łopatą w ogrodzie własną żonę, to tak zrobi, a kto go potępi za ten czyn, ten albo nigdy nie kochał, albo nigdy się nie dusił” - Iwan Wyrypajew „Tlen”.
 
Czas trwania: 1h

 

Akademia Händlowska: Salomon HWV 67

Akademia Händlowska: Salomon HWV 67

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii, bilety 40/80 zł

Händlowskie oratoria oparte na Starym Testamencie były hitami w XVIII-wiecznej Anglii. W kolejkach po bilety stała klasa średnia, mieszczanie, a nawet służący, kucharki, rzemieślnicy.

Treść Salomona wywodzi się z Pierwszej Księgi Królewskiej i Drugiej Księgi Kronik, opowiada o ukończeniu budowy świątyni w Jerozolimie, o słynnych sądach króla Salomona, o wizycie w Izraelu królowej arabskiej krainy Saba.

 

Muzyczne niedziele w MLE: Tomasz Wendt \" data-mce-src=

Muzyczne niedziele w MLE: Tomasz Wendt "Behind the Strings"

godz. 19.00, Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, bilety 15/20 zł
"Behind the strings" to niekonwencjonalne połączenie klasycznego tria jazzowego bez instrumentu harmonicznego oraz kwartetu smyczkowego. Wspólne zainteresowania artystów współtworzacych projekt pozwoliło połączyć mocno ukorzenione w tradycji jazzowej trio oraz instrumenty smyczkowe, które tworzą niesamowitą przestrzeń brzmieniową.

 

Castingi do Cheerleaders Wrocław

Castingi do Cheerleaders Wrocław

niedziela, godz. 20.00, Hala “Kosynierka” ul.Mieszczańska 11

Grupa taneczna na co dzień występująca na meczach koszykarskich Śląska Wrocław oraz CCC Polkowice zaprasza na castingi do swojego składu, które odbędą się 15 i 19 lutego.

Tancerki zespołu biorą udział w wielu różnych projektach - aktorskich, artystycznych, scenicznych czy też telewizyjnych. Atutem zespołu jest różnorodność w repertuarze tanecznym, od delikatnego jazzowego klimatu przez rytmy kubańskie po rockowy glam.Warunki jakie trzeba spełniać to: wiek – ukończone 18 lat oraz doświadczenie taneczne

Kolejny casting w czwartek 19 lutego godz. 20.30 – Pure Jatomi Fitness, Pasaż Grunwaldzki.
City Sounds: IZA LACH

City Sounds: IZA LACH

godz.20.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety 30-35 zł

Wokalistka wystąpi w ramach trasy koncertowej Painkiller Tour promującej jej najnowszy album. Jej muzyka to żywiołowe połączenie surowych brzmień hip-hopowych, szczerości soulu i chwytliwości popu. Specjalnością IZY są wpadające w ucho melodie, oryginalna harmonia i unikalny głos.
IZA występuje na żywo od 2012 roku – zagrała z zespołem ponad 50 koncertów na scenach klubowych i festiwalach w Polsce, Niemczech i USA.

Atrakcje we Wrocławiu

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim Zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd.
Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej


Zgłoś uwagę