Wrocław na wakacje - ostatni weekend lipca 25-27.07 [LISTA WYDARZEŃ]

O ile pogoda będzie łaskawa - w weekend można wybrać się na pokazy kina plenerowego w Rynku, organizatorzy zapraszają też na liczne atrakcje na Wyspie Słodowej. Dla wielbicieli nowych mediów wydarzenie organizowane przez polskich YouTube’rów i drugie - organizowane przez grupę Instagramers. To też pierwszy weekend z wysatawą "Picasso/ Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków".


Jesteś organizatorem imprezy lub wydarzenia we Wrocławiu? Sprawdź: Wrocław na weekend – zgłoś wydarzenie [FORMULARZ]

 

 

Piątek, 25 lipca 2014r.

 

Akademii Makijażu Douglas

Akademii Makijażu Douglas

piątek-niedziela, godz. 10.00-20.00, Pasaż Grunwaldzki

"Akademia Makijażu Douglas" to propozycja 2-godzinnej lekcji make-upu (do wyboru smoky, biznesowy, rozświetlający) wykonywanej przez wykwalifikowanych wizażystów. Wydarzenie rozpoczyna się już dziś i trwa do niedzieli, każdego dnia w godzinach 10:00 - 20:00. 

"Akademia Makijażu Douglas" jest otwarta, prowadzona przez wykwalifikowanych wizażystów i bezpłatna, wystarczy tylko zapisać się w wybranej Perfumerii Douglas lub pod odpowiednim numerem telefonu.

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Picasso/ Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków"

godz. 10.00-20.00, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, bilety od 15 zł

Tematem przewodnim wystawy jest postać byka – symbolu obecnego w kulturze śródziemnomorskiej od niepamiętnych czasów. Byk – symbol siły, odwagi, płodności mityczny Minotaur fascynował twórców. Oddziaływał na wyobraźnię Francisca Goi, Pabla Picassa i Salvadora Dalego.

Ostatnie wejście na wystawę o godzinie 19.15. Kasy biletowe czynne od godziny 9.45 do godziny 19.15. Sprzedaż biletów tylko w kasach biletowych Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5.

Wszystko co trzeba wiedzieć o wystawie.

 

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz znajduje się przy Muzeum Architektury, korzystać z niego można do końca sierpnia. Wstęp wolny.
Polegiwacz powstał w ramach projektu Archibox - cyklicznych prezentacji najnowszych zjawisk we współczesnej architekturze, organizowanych w ramach nowego programu Muzeum Architektury. Jego częścią jest także plenerowa kawiarenka.

Więcej zdjęć z polegiwacza.

 

Jarmark Produktów Świeżych na Nowym Targu

Jarmark Produktów Świeżych na Nowym Targu

godz. 10.00-20.00, pl. Nowy Targ

Na kilkunastu stoiskach można kupić jadło, napitek, albo przyprawy, których często próżno szukać w tradycyjnych sklepach.

Jarmark Produktów Świeżych na wrocławskim Nowym Targu organizowany jest do października, co tydzień, w czwartek i w piątek. Stoiska można odwiedzać od 10 do 20.

Więcej czytaj tutaj.

 

Plaża na Solnym

Plaża na Solnym

godz. 10.00-20.00

Można napić się kawy i zimnych napojów. W piasku będą mogły bawić się też dzieci. Będzie się można także poślizgać w 4-metrowym torze wodnym na desce skimboardowej – podobnej do deski surfingowej.

Plaża czynna będzie od czwartku 24 lipca codziennie w godz. 10 do 20 w czasie trwania festiwalu 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, czyli do niedzieli 3 sierpnia.

 

Rękodzielnicy w Przejściu Rzelaźniczym - Ręki Dzieła Fest

Rękodzielnicy w Przejściu Żelaźniczym - Ręki Dzieła Fest

piątek-niedziela, godz. 12.00-20.00

Ostatnie weekendy miesiąca (piątek, sobota, niedziela) wzdłuż całego Przejścia Żelaźniczego ustawią się wrocławscy artyści tworzący niepowtarzalne dzieła. Biżuteria, zabawki, ubrania, torby, dekoracje, ceramika, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów będzie można znaleźć na kolorowych stoiskach artystów.

 

Przedsmak Afrykarium we wrocławskim ZOO

Przedsmak Afrykarium we wrocławskim ZOO

godz. 15.00-18.00 przy restauracji Letniej w zoo

Koncert zespołu z Zimbabwe, kuchnia Czarnego Lądu – tradycyjne przysmaki, konkurs wiedzy o faunie i florze Afryki, a także niemal wszystko o budowie i atrakcjach Afrykarium. Oto co czeka wszystkich tych, którzy zdecydują się odwiedzić zoo w  piątkowe popołudnie.

Główną atrakcją imprezy będzie występ artystów z INKULULEKO YABATSHA School of Arts z Bulawayo w Zimbabwe. Jest to dziesięcioosobowa grupa młodych ludzi prezentująca tradycyjne pieśni i tańce południowej Afryki.

 

Wakacje z Empikiem - kwiaty z bibuły

Wakacje z Empikiem - kwiaty z bibuły

godz. 17.30, Empik Renoma, wstęp wolny

Jak wykonać własną biżuterię, malować na szkle czy stworzyć bukiet róż z kolorowej bibuły dowiedzą się uczestnicy warsztatów kreatywnych, które przez cały lipiec trwają w salonie Empik w CH Renoma przy ul. Świdnickiej. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży, wstęp wolny.

Dziś uczestnicy dowiedzą się jak za pomocą techniki skręcania, rolowania, zwijania i sklejania bibuły stworzyć kolorowy bukiet róż.

 

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

piątek-sobota, godz. 18.00, wstęp wolny
W piątek na scenie zagra zespół Charles Moon, który w swojej twórczości wskrzesza energię rocka lat 70. Grupa istnieje dopiero od dwóch lat, ale ma już na swoim koncie pierwszy album oraz wiele koncertów. Po ich występie zaprezentują się młode, piękne i utalentowane solistki: Ola Szczerbicka, Monika Kowalczyk, Marzena Matyla i Natalia Karbowniczek

 

Przejazd Próbny! Stacja ToTu Wrocław

Przejazd Próbny! Stacja ToTu Wrocław

piątek godz. 20.00, sobota godz. 21.00 , Fundacja Artystyczna To Tu, ul. Hubska 6, bilety: 15 zł

Pierwszym tytułem w repertuarze To Tu jest "Wschód Południe Zachód Północ" autorstwa Szymona Bogacza, czyli otwarte dla publiczności spotkania zwane przez twórców "przejazdem próbnym". Choć premiera planowana jest na wrzesień, obecne przedstawienia są już doceniane przez publiczność. To nie są zwykłe ćwiczenia, to próba oswojenia publiczności z nową formą. Brakuje amfiteatralnej publiczności i sceny, nikt nie zasiada na widowni, goście razem z aktorami ruszają w podróż zarówno w sztuce, jak i fizycznie.

 

Muzyka na żywo w Czekoladziarni

Muzyka na żywo w Czekoladziarni

godz. 19.00, Czekoladziarnia, ul. Włodkowica 19

Czekoladziarnia zaprasza wszystkich lubiących słuchać muzyki na żywo w każdy wakacyjny piątek. Będzie klimatycznie, ...Just Duet to jest TO! ....

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

godz. 19.00, Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Codzienne spotkania autorskie mają stałą formułę: o godz. 19 czytelnicy spotykają się z polskim, czeskim lub słowackim pisarzem, a o godz. 20.30 z pisarzem szkockim. Zaproszeni autorzy czytają wybrane przez siebie teksty w oryginale, a tłumaczenia na język polski są wyświetlane na ekranie. W dalszą część spotkania przekłada tłumacz, często jest też prowadzącym spotkania.

 • piątek 25 lipca: godz. 19.00 Martin Reiner, godz. 20.30 Peter May: Morderstwa i tajemnice na wyspach Outer Hebrides i gdzie indziej
 • sobota 26 lipca : godz. 19.00 Michal Hvorecký, godz. 20.30 David Kinloch: Łączenie fragmentów w całość
 • niedziela 27 lipca: godz. 19.00 Petra Hůlová

Program Miesiąca Spotkań Autorskich.

 

Single Ladies

Single Ladies

godz. 21.00-3.00 Klub Eter, Kazimierza Wielkiego 19, bilety: panie: 1 zł, panowie: 10 zł, studenci: 5 zł

Czy często zdarza Wam się poznać kogoś naprawdę ciekawego? Atrakcyjnego? Z kim chce się pobawić, porozmawiać, powygłupiać? Same dobrze wiecie, że szanse na taką znajomość nie są duże ? dlatego postanowiliśmy zwiększyć je kilka, kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt razy! SINGLE LADIES to impreza dla każdego, kto lubi bawić się w super towarzystwie - szczególnie dla wymagających Pań! W trakcie: darmowe lekcje tańca, kosmetyki, świetne drinki i mnóstwo dobrej muzyki.

 

Kino plenerowe na Rynku

Kino plenerowe na Rynku

godz. 22.00, wstęp wolny

Przez dziesięć letnich wieczorów (od 25 lipca do 3 sierpnia o godz. 22) w ramach 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty będą wyświetlane filmy. Będzie okazja, by przypomnieć sobie polską klasykę, wziąć udział w wieczorze z Filmoteką Narodową, czy poznać zwycięzcę ubiegłorocznego festiwalu T-mobile Nowe Horyzonty.

 • piątek 25 lipca – „Wielkie piękno” reż. Paolo Sorrentino
 • sobota 26 lipca – „Psy” reż. Władysław Pasikowski
 • niedziela 27 lipca – „Xenia” reż. Panos H. Koutras

Pełny repertuar seansów

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne.

 • piątek 25 lipca - Marzenia
 • sobota 26 lipca - Katedra Demokracji
 • niedziela 27 lipca - Cztery Żywioły

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Klub Festiwalowy na Nowych Horyzontach

Klub Festiwalowy na Nowych Horyzontach

godz. 22.00-3.00, dziedziniec Arsenału Miejskiego, ul. Cieszyńskiego 9

W strefie strefy chilloutu będą liczne leżaki, bary i food trucki, w których będzie można kupić smaczne dania (również wegetariańskie i wegańskie). Codziennie będzie można potańczyć przy muzyce, którą „podadzą” znakomici polscy DJ-e.

 • 25.07, piątek: Wachu, Ptaki
 • 26.07, sobota: Hear Me - Silent Party
 • 27.04, niedziela: Kim Ann Foxman

Wstęp, pełny program

 

Kino Letnie na pergoli \" data-mce-src=

Kino Letnie na pergoli "Historie kuchenne"

godz. 22.30, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

Kino plenerowe w każdy piątkowy wieczór lipca i sierpnia – zawsze po pokazie fontanny multimedialnej.

25 lipca godz. 22.30 "Historie kuchenne” – reż. Bent Hamer, w roli głównej Tomas Norström.

 

 

Sobota, 26 lipca 2014r.

 

Zbbiórka krwi w zoo

Zbiórka krwi w zoo

godz. 11.00-16.00, pl. Wróblewskiego 1-5

Autobus do poboru krwi będzie czekał na dawców przed bramą główną do ogrodu. Każdy, kto odda krew, otrzyma bilet ulgowy.

 

Mistrzostwa Polski w biegach górskich

Mistrzostwa Polski w biegach górskich

Międzygórze, godz. 8.00

W najbliższy weekend w Międzygórzu odbędą się mistrzostwa Polski w biegach górskich. Uczestnicy – seniorzy i juniorzy - rywalizować będą na dystansach od 800 m do 10,8 km. W trakcie imprezy odbędzie się także XXII Ogólnopolski Bieg Śnieżnicki oraz Igrzyska Dzieci i Młodzieży - Małe Biegi Śnieżnickie. Więcej o zawodach.

 

 Cropp Wake Cup

Cropp Wake Cup

godz. 8.00-17.30, kąpielisko Glinianki

Cropp Wake Cup to impreza ogólnopolska, na którą zjeżdżają się zawodnicy parający się tak ekstremalną dyscypliną sportową jaką jest wakeboarding. Dla publiczności, o 14.00 odbędzie się pokaz flyboard oraz możliwość przepłynięcia się skuterem wodnym.

HARMONOGRAM SOBOTA:
8.00-10.00 : treningi + zapisy
10.30-14.00: eliminacje
14.00-15.00: pokazy FLYBOARD
pokazy skuterów wodnych
15.00-17.00: LCQ + finały
17.30 dekoracja zwycięzców

NAGRODY:
1 miejsce MĘŻCZYŹNI: 2000 zł
2 miejsce MĘŻCZYŹNI: Kamera GoPro + nagrody rzeczowe
3 miejsce MĘŻCZYŹNI: 500 zł + voucher Cropp 750 zł
1 miejsce KOBIETY: 1000 zł
2 miejsce KOBIETY: voucher Cropp 500 zł + nagrody rzeczowe
3 miejsce KOBIETY: nagrody rzeczowe
BEST TRICK: zegarek NIXON

ZAPISY i INFORMACJE: rejestracja@croppwakecup.pl

 

Integracyjny Maraton Rowerowy Wrocław - Warszawa 2014 \" data-mce-src=

Integracyjny Maraton Rowerowy Wrocław - Warszawa 2014 "Bez Barier"

godz. 9.00, start Rynek

W sobotę startuje maraton rowerów integracyjnych typu handbike. Cel przejechać z Warszawy do Wrocławia w 24 godziny. Celem przejazdu rowerowego jest pokazanie społeczeństwu możliwości osób poruszających się na co dzień na wózkach inwalidzkich, którzy są aktywnymi użytkownikami rowerów integracyjnych typu “handbike” będących w zasobach Wypożyczalni Rowerów Integracyjnych typu Handbike przy Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

 

JAPFEST - największy w Polsce festiwal japońskiej motoryzacji!

JAPFEST - największy w Polsce festiwal japońskiej motoryzacji!

godz. 10.00-19.00, niedziela 10.00-16.00, Tor Rakietowa, Wrocław - ul. Rakietowa, bilety: 10 zł / osobę, wejście bezpłatne: dzieci do lat 10 - pod opieką dorosłych, osoby po 70 roku życia, osoby niepełnosprawne

Atrakcje na JAPFEST - ponad 190 najlepszych japońskich samochodów w 4 głównych kategoriach konkurujących ze sobą o różnego rodzaju nagrody i wyróżnieniach - Drift Shows & Drift Taxi - zawody TimeAttack - prezentacje i stoiska salonów oraz firm tuningowych - zamknięte afterparty tylko dla uczestników - impreza przez 2 dni prowadzona przez DJ-ów z BackOffice Project - catering, - strefa chillout, - drink bary, - i wiele, wiele więcej! Kontakt: kontakt@japfest.pl.

Ważne informacje

 

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz znajduje się przy Muzeum Architektury, korzystać z niego można do końca sierpnia. Wstęp wolny.
Polegiwacz powstał w ramach projektu Archibox - cyklicznych prezentacji najnowszych zjawisk we współczesnej architekturze, organizowanych w ramach nowego programu Muzeum Architektury. Jego częścią jest także plenerowa kawiarenka.

Więcej zdjęć z polegiwacza.

 

 Tropikalny weekend we wrocławskim aquaparku

Tropikalny weekend we wrocławskim aquaparku

ul. Borowska 99

W sobotę można zapoznać się z coraz bardziej modną dyscypliną – kitesurfingiem. Dla wszystkich tych, którzy są ciekawi na czym ten sport tak naprawdę polega, czekać będą instruktorzy z KITEPARADISO -  polskiej szkoły kitesurfingu mieszczącej się na Sardynii.

Od godz. 19.00 HAWAII PARTY. W programie taniec hula na złotym piasku, kolorowe koktajle, palmy, kokosy i kwiaty powiewające na wietrze w promieniach zachodzącego słońca! 

Po zmroku fireshow w wykonaniu zespołu Fun&Fire, który tworzą dwie roztańczone z ogniem dziewczyny z Wrocławia.

 

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Picasso/ Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków"

godz. 10.00-20.00, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, bilety od 15 zł

Tematem przewodnim wystawy jest postać byka – symbolu obecnego w kulturze śródziemnomorskiej od niepamiętnych czasów. Byk – symbol siły, odwagi, płodności mityczny Minotaur fascynował twórców. Oddziaływał na wyobraźnię Francisca Goi, Pabla Picassa i Salvadora Dalego.

Ostatnie wejście na wystawę o godzinie 19.15. Kasy biletowe czynne od godziny 9.45 do godziny 19.15. Sprzedaż biletów tylko w kasach biletowych Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5.

Wszystko co trzeba wiedzieć o wystawie.

 

Festiwal Nowe Horyzonty zaprasza najmłodszych

Festiwal Nowe Horyzonty zaprasza najmłodszych

sobota-niedziela, godz. 10.00 kino Nowe Horyzonty, w sali KNH5

Podczas czterech festiwalowych dni najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć filmy animowane, stworzone różnymi technikami: rysunkową, wycinankową, lalkową i komputerową. 

26 lipca (sobota):

 • Prezenty Astona
 • Słonik i rower
 • Uciekam!
 • Pisklaki: Wycieczka nad rzeczkę
 • Pisklaki: strażnik i księżniczka

Podczas warsztatów dzieci same stworzą piękne przedmioty, które będą dla nich wsparciem w chwilach, gdy ktoś inny zawiedzie. Pokaz i warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat.

 

Lato na pergoli

Lato na pergoli

godz. 10.00-22.00, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

26 i 27 lipca

Dni kuchni włoskiej

Prezentacje producentów i dystrybutorów włoskiej żywności i włoskich win

godz. 16.00 – gotowanie żywo – pokaz przygotowania najlepszych, klasycznych dań kuchni włoskiej. Dodatkowe atrakcje – lekcje języka włoskiego, wycieczki po Hali Stulecia z przewodnikiem oprowadzającym w języku włoskim, konkursy

Na zakończenie dnia pokazy fontanny multimedialnej.

 

XI Specery z Przewodnikiem, sobota-Kolej żelazna – początki i stan obecny, niedziela-Wrocławskie fontanny – w 110-lecie fontanny Szermierza

XI Specery z Przewodnikiem, sobota - kolej żelazna – początki i stan obecny, niedziela - wrocławskie fontanny – w 110-lecie fontanny Szermierza

sobota-niedziela, godz. 10.00, wstęp wolny

Przez całe wakacje Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK zaprasza na XI spacery z przewodnikiem. W każdą sobotę i niedzielę wakacji można wziąć udział w darmowym zwiedzaniu i poznać tajemnice Wrocławia.

sobota 26 lipca

godz. 10.00, zbiórka przy fontannie obok kościoła św. Marii Magdaleny-ul. Szewska/Wita Stwosza

Kolej żelazna – początki i stan obecny

Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny, dworce kolejowe: pierwszy na ul. Małachowskiego oraz główny, gmach dyrekcji kolei (możliwy dojazd MPK)

Wycieczkę poprowadzą: Janina Bednarska i Adam Jachymiak.

 

 

6. Bieg po schodach kościoła

6. Bieg po schodach kościoła

Bielawa, godz. 10.00

W sobotę w Bielawie odbędzie 6. Bieg po schodach kościoła, czyli jedyny w Europie bieg w obiekcie sakralnym. Uczestnicy będą mieli do pokonania 300 stopni schodów wachlarzowych, a wysokość wieży wynosi 101 m. W zawodach będzie mogło wystartować 150 osób. Z kolei na niedzielę zaplanowano bieg masowy ulicami miasta na dystansie 10 km.

 

 

Plaża na Solnym

Plaża na Solnym

godz. 10.00-20.00

Można napić się kawy i zimnych napojów. W piasku będą mogły bawić się też dzieci. Będzie się można także poślizgać w 4-metrowym torze wodnym na desce skimboardowej – podobnej do deski surfingowej.

Plaża czynna będzie od czwartku 24 lipca codziennie w godz. 10 do 20 w czasie trwania festiwalu 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, czyli do niedzieli 3 sierpnia.

 

Sobotnie warsztaty w Humanitarium

Sobotnie warsztaty w Humanitarium

godz. 11.00 - 18.00, Ogrody Doświadczeń. Humanitarium, ul. Stablowicka 147a

Informacja o ilości wolnych miejsc na dany termin, godzinę warsztatu oraz możliwość rezerwacji biletów on-line. Bilety na warsztaty należy odebrać na co najmniej 15 minut przed rozpoczęciem warsztatu.

 • Kolorowe mydełka (10-15 lat): godz. 11.15, 14.15. Dzieci wytworzą własne mydełka.
 • Zamieszajmy! (10-12 lat), godz. 12.15 17.15. Uczestnicy poznają różnicę pomiędzy mieszaniną a związkiem chemicznym.
 • Ciastolina (4-9 lat) 13.15, 15.15. Najmłodsi naukowcy będą tworzyć kolorową masę, z której następnie powstaną różnorodne przedmioty i postacie zabierane do domu.
 • Kule kąpielowe (7-19 lat) godz. 16.15. W trakcie warsztatu uczestnicy wytwarzają kule kąpielowe ze środków spożywczych dostępnych w każdym domu. Również w j. angielskim.

 

Meet UP! Wrocław

Meet UP! Wrocław

godz. 11.00, Hala Stulecia, bilety 25 zł

MEET-UP 2014 to wydarzenie organizowane przez polskich YouTube’rów.

Ten event, jest kierowany dla fanów polskiej sceny YouTube, a także gier League Of Legends, CS-GO oraz Minecraft’a!

Od samego rana, na miejscu każdy będzie mógł spotkać swojego ulubionego YouTubera, zobaczyć turnieje z LOL’a, CS-GO, Star-Craft’a oraz Minecrafta, zagrać na różnych konsolach, wziąć udział w różnych konkursach, zobaczyć Cosplay i świetnie się bawić.

 

Bal wysokich

Bal wysokich

godz. 11.00, pl. Solidarności 4

Mężczyźni muszą mieć ponad 190 cm wzrostu, a kobiety 180 cm. Bal oficjalnie rozpocznie się w sobotę o godz. 20.00

Plan atrakcji balowych i okołobalowych:

SOBOTA:

11:00 - 14:00 zwiedzanie Wrocławia (dla chętnych wejście na Sky Tower płatne 14 zł)
14:20 - 15:00 obiad dla chętnych w zaprzyjaźnionej Swojskiej chatce, obiad od 10 zł
20:00 - oficjalne rozpoczęcie BALU z lampką szampana i wspólne zdjęcie

W trakcie imprezy różne konkursy, m.in. wybory Miss i Mistera forum oraz właścicieli najdłuższych nóg (atrakcyjne nagrody).

 

Kustom Konwent w Browarze Mieszczańskim

Kustom Konwent w Browarze Mieszczańskim

sobota godz.12.00 - 22.00, niedziela 11.00 - 17.00, ul. Hubska 44, bilety 15 zł, karnet dwudniowy - 25 zł

Wystawa, zlot, targi o tematyce motocykli CUSTOM.

Wrocław Kustom Konwent to m.in: 40 wystawców z całej Polski, ponad 60 wyjątkowych motocykli: chopper, cafe racer, bratstyle, scrambler, motocykle zabytkowe oraz projekty "w budowie", stanowiska handlowe, pokazy na żywo aerografu, hand painting, pinstriping
salony tattoo & piercing.

 

Wystrzałowe wakacje w mieście - \" data-mce-src=

Wystrzałowe wakacje w mieście - "Z głową w chmurach"

godz. 12.00, Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy`s World, ul. Czekoladowa 20, Bielany Wrocławskie

Zakładamy fartuchy, okulary ochronne i przenosimy się do najprawdziwszego laboratorium zabawy! Mali geniusze będą eksperymentować z niezwykłymi miksturami, mieszaninami i ...przedmiotami codziennego użytku. Razem zbudujemy wulkany, kompasy, zbadamy właściwości jajek, balonów i baniek mydlanych.

W weekendy w godzinach: 12.00, 15.00 i 18.00 można obejrzeć pokazy specjalne, na których eksperci z Loopy's objaśnią przyczyny i przebieg zjawisk. Będzie także okazja, żeby samemu poeksperymentować.

Obowiązują wcześniejsze zapisy droga mailową wroclaw@loopys.pl lub osobiście w Centrum. Udział w warsztatach jest bezpłatny wystarczy wykupić bilet wstępu. Czas trwania warsztatów ok. 40 minut (wliczony w czas zabawy).

 

Księgarnia Ossolineum w Hali Stulecia

Księgarnia Ossolineum w Hali Stulecia

sobota-niedziela, godz. 12.00-18.00, pergola przy Hali Stulecia

26 i 27 lipca, podczas Lata na Pergoli, będzie można kupić książki wydane przez Ossolineum. W ofercie ponad 70 tytułów. Ceny książek już od 5 zł.
Będzie też można kupić grę planszową Piast. Jest to reprint gry z 1904 r. uzupełniony dodatkowymi elementami. To niezwykle atrakcyjna i wartościowa wędrówka przez polskie dzieje - coś dla miłośników gier i historii.
Hol główny WCK przy Hali Stulecia, wejście od strony fontanny multimedialnej.

 

Studio Mody w Magnolia Park

Studio Mody w Magnolia Park

sobota-niedziela: godz. 12.00-17.00, miejsce: Plac Niebiański

Na miejscu będzie można zaprezentować swoją letnią stylizację specjalistom od wizażu, pochwalić się nią szerokiej publiczności, a nawet wziąć udział w profesjonalnej sesji fotograficznej. Dwanaście osób, których kreacje najbardziej przypadną do gustu modowemu jury zostanie zaproszonych do udziału w profesjonalnej sesji fotograficznej. Ich letnie stylizacje będą prezentowane w Magnolia Park przez dwa tygodnie na specjalnie przygotowanej wystawie. Każdy uczestnik otrzyma swoje profesjonalne zdjęcia na pamiątkę.

 

Fitness na pergoli

Fitness na pergoli

godz. 12.00-15.00, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

Tym razem odbędą się zajęcia pilatesu, jogi, a także coś nowego i niezwykłego – port de bras.  Zajęcia poprowadzą trenerzy z klubu Sofa Chillout Room.

Organizatorzy proszą zabrać ze sobą karimaty lub koce.

 

\" data-mce-src=

"Letnie spacery z wolontariuszami" w Muzeum Narodowym

godz. 12.00, pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp wolny

Wakacyjny cykl letnich spacerów z wolontariuszami. Każdy z uczestniczących w projekcie wolontariuszy przygotował specjalną trasę zwiedzania Muzeum.

„Albrecht Dürer - uczeń i mistrz”. Wolontariuszka: Justyna Chojnacka

Miejsce spotkania: przed Muzeum przy rzeźbie R. Haertela „Albrecht Dürer”

 1. Robert Haertel, „Albrecht Dürer”, 1882
 2. Wrocławski naśladowca Hansa von Aachen, „Tablica pamiątkowa Michaela Wolgemuta”, 1604
 3. Malarz Wenecki, „Chrystus jako Zbawiciel Świata”, ok. 1520
 4. Malarz Wrocławski, „Portret Andreasa Hertwiga , 1541
 5. Georg Pencz - Chrystus w koronie cierniowej”, 1544

 

Rękodzielnicy w Przejściu Rzelaźniczym - Ręki Dzieła Fest

Rękodzielnicy w Przejściu Żelaźniczym - Ręki Dzieła Fest

piątek-niedziela, godz. 12.00-20.00

Ostatnie weekendy miesiąca (piątek, sobota, niedziela) wzdłuż całego Przejścia Żelaźniczego ustawią się wrocławscy artyści tworzący niepowtarzalne dzieła. Biżuteria, zabawki, ubrania, torby, dekoracje, ceramika, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów będzie można znaleźć na kolorowych stoiskach artystów.

 

Sportowa Wyspa na weekend

Sportowa Wyspa na weekend

Wyspa Piaskowa, godz. 14.00-19.00, wstęp wolny

Zawody w przeciąganiu liny, rozgrywki boule i siatkówki plażowej oraz pokazy korfballa, to tylko niektóre atrakcje sportowej imprezy, która w najbliższy weekend odbędzie się na Wyspie Piaskowej.

 

 

Akcja znakowania rowerów

Akcja znakowania rowerów

godz. 14.00-18.00, Pasaż Grunwaldzki

Żeby móc oznakować rower, trzeba być osobą pełnoletnią, zgłosić się przed głównym wejściem do Pasażu wraz z dowodem osobistym, dowodem zakupu i rowerem w pełni wyposażonym: w światła (z przodu i z tyłu), hamulec i dzwonek.

 

Festiwal charytatywny Dni Nadziei

Festiwal charytatywny Dni Nadziei

sobota-niedziela, godz. 14.30-18.00, 14.00-18.00, park Południowy, obok pomniku Chopina, bezpłatne

W ofercie m.in. gry i zabawy dla najmłodszych, zajęcia rękodzielnicze, warsztaty pantomimy, koncert grupy Opentheaven. Program powtarzany jest co 1,5 h.

 

#OneDayInWro czyli bądź autorem zdjęć do filmu o Wrocławiu

#OneDayInWro czyli bądź autorem zdjęć do filmu o Wrocławiu

godz. 17.00, Teatr Lalek

Idea jest prosta: pokazać miasto z punktu widzenia jego mieszkańców, studentów, turystów za pomocą zdjęć, które połączone klatka po klatce stworzą dynamiczną całość, przedstawiając nietypowy obraz Wrocławia. Do realizacji filmu zaproszony jest  każdy. Start trasy przewidziany jest przy fontannie obok Teatru Lalek (pl. Teatralny). Ważne - trzeba mieć ze sobą aparat. Wszystko o sobotniej akcji.

 

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

godz. 18.00, wstęp wolny
W sobotę posłuchamy utworów bluesowo-rockowych oraz gitarowej bomby energicznej w klimacie thrashmetalowym. Taką rozrywkę zapewnią nam zespoły Po Stronie Bluesa i Skaza.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

godz. 19.00, Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Codzienne spotkania autorskie mają stałą formułę: o godz. 19 czytelnicy spotykają się z polskim, czeskim lub słowackim pisarzem, a o godz. 20.30 z pisarzem szkockim. Zaproszeni autorzy czytają wybrane przez siebie teksty w oryginale, a tłumaczenia na język polski są wyświetlane na ekranie. W dalszą część spotkania przekłada tłumacz, często jest też prowadzącym spotkania.

 • sobota 26 lipca : godz. 19.00 Michal Hvorecký, godz. 20.30 David Kinloch: Łączenie fragmentów w całość
 • niedziela 27 lipca: godz. 19.00 Petra Hůlová

Program Miesiąca Spotkań Autorskich.

 

Ethno Jazz Festival prezentuje: NIGEL KENNEDY & KROKE

Ethno Jazz Festival prezentuje: NIGEL KENNEDY & KROKE

godz. 20.00, Impart, sala teatralna, ul. Mazowiecka 17, bilety 100-200 zł

Kolejny koncert wirtuoza skrzypiec Nigela Kennedy,  tym razem w towarzystwie polskiej gwiazdy world music – zespołu Kroke.

Na scenie:

 • Nigel Kennedy - skrzypce
 • Jerzy Bawoł - akordeon
 • Tomasz Kukurba  - altówka , wokalizy
 • Tomasz Lato  - kontrabas
 • Sławomir Berny  - perkusja

 

Cyklo Dźwięki interaktywne słuchowisko w ramach OUT OF STH

Cyklo Dźwięki interaktywne słuchowisko w ramach OUT OF STH

godz. 21.00-22.00, podwórko przy galerii Dizajn BWA Wrocław ul. Świdnicka 2a-4

Wszystkich rowerzystów organizatorzy zapraszają w sobotę na podwórku przy galerii Dizajn do współtworzenia interaktywnego słuchowiska.

W ramach działań podczas 4. Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH Wojciech Kucharczyk, muzyk i założyciel Mik Musik, przygotował Cyklo Dźwięki - interaktywne słuchowisko o tematyce rowerowej.

Słuchowisko odbędzie się pod instalacją świetlną Aureola Jakuba Szczęsnego na tyłach galerii Dizajn BWA Wrocław. Wykorzystane zostaną fragmenty Dzienników rowerowych Davida Byrne'a oraz nagrania dźwiękowe z Wrocławskiego Święta Rowerzysty 2014 zebrane przez Pracownię Audiosfery. Wszyscy przybyli rowerzyści będą mieli okazję wziąć udział w tworzeniu słuchowiska.

 

Kino plenerowe na Rynku

Kino plenerowe na Rynku

godz. 22.00, wstęp wolny

Przez dziesięć letnich wieczorów (od 25 lipca do 3 sierpnia o godz. 22) w ramach 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty będą wyświetlane filmy. Będzie okazja, by przypomnieć sobie polską klasykę, wziąć udział w wieczorze z Filmoteką Narodową, czy poznać zwycięzcę ubiegłorocznego festiwalu T-mobile Nowe Horyzonty.

 • sobota 26 lipca – „Psy” reż. Władysław Pasikowski
 • niedziela 27 lipca – „Xenia” reż. Panos H. Koutras

Pełny repertuar seansów

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne.

 • sobota 26 lipca - Katedra Demokracji
 • niedziela 27 lipca - Cztery Żywioły

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Klub Festiwalowy na Nowych Horyzontach

Klub Festiwalowy na Nowych Horyzontach

godz. 22.00-3.00, dziedziniec Arsenału Miejskiego, ul. Cieszyńskiego 9

W strefie strefy chilloutu będą liczne leżaki, bary i food trucki, w których będzie można kupić smaczne dania (również wegetariańskie i wegańskie). Codziennie będzie można potańczyć przy muzyce, którą „podadzą” znakomici polscy DJ-e

 • 26.07, sobota: Hear Me - Silent Party
 • 27.04, niedziela: Kim Ann Foxman

Wstęp, pełny program

 

 

Niedziela, 27 lipca 2014r.

 

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz znajduje się przy Muzeum Architektury, korzystać z niego można do końca sierpnia. Wstęp wolny.
Polegiwacz powstał w ramach projektu Archibox - cyklicznych prezentacji najnowszych zjawisk we współczesnej architekturze, organizowanych w ramach nowego programu Muzeum Architektury. Jego częścią jest także plenerowa kawiarenka.

Więcej zdjęć z polegiwacza.

 

 Tropikalny weekend we wrocławskim aquaparku

Tropikalny weekend we wrocławskim aquaparku

ul. Borowska 99

W niedzielę zaplanowane zostały animacje dla najmłodszych gości aquaparku. Uczestników zabawy czekają prawdziwe pirackie przygody, takie jak poszukiwanie zaginionego skarbu, przeciąganie liny czy inne wyzwania godne prawdziwego korsarza.

 

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Picasso/ Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków"

godz. 10.00-20.00, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, bilety od 15 zł

Tematem przewodnim wystawy jest postać byka – symbolu obecnego w kulturze śródziemnomorskiej od niepamiętnych czasów. Byk – symbol siły, odwagi, płodności mityczny Minotaur fascynował twórców. Oddziaływał na wyobraźnię Francisca Goi, Pabla Picassa i Salvadora Dalego.

Ostatnie wejście na wystawę o godzinie 19.15. Kasy biletowe czynne od godziny 9.45 do godziny 19.15. Sprzedaż biletów tylko w kasach biletowych Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5.

Wszystko co trzeba wiedzieć o wystawie.

 

Festiwal Nowe Horyzonty zaprasza najmłodszych

Festiwal Nowe Horyzonty zaprasza najmłodszych

godz. 10.00 kino Nowe Horyzonty, w sali KNH5

Podczas czterech festiwalowych dni najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć filmy animowane, stworzone różnymi technikami: rysunkową, wycinankową, lalkową i komputerową. Podczas warsztatów dzieci same stworzą piękne przedmioty, które będą dla nich wsparciem w chwilach, gdy ktoś inny zawiedzie. Pokaz i warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat.

27 lipca (niedziela):

 • Chłopiec, który chciał zostać niedźwiedziem

Warsztaty będą okazją do tego, aby poszukać zwierząt, które siedzą w nas samych oraz do zrobienia masek. Pokaz i warsztaty dla dzieci powyżej 7 lat.

 

Lato na pergoli

Lato na pergoli

godz. 10.00-22.00, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

26 i 27 lipca

Dni kuchni włoskiej

Prezentacje producentów i dystrybutorów włoskiej żywności i włoskich win

godz. 16.00 – gotowanie żywo – pokaz przygotowania najlepszych, klasycznych dań kuchni włoskiej. Dodatkowe atrakcje – lekcje języka włoskiego, wycieczki po Hali Stulecia z przewodnikiem oprowadzającym w języku włoskim, konkursy

Na zakończenie dnia pokazy fontanny multimedialnej.

 

XI Specery z Przewodnikiem, sobota-Kolej żelazna – początki i stan obecny, niedziela-Wrocławskie fontanny – w 110-lecie fontanny Szermierza

XI Specery z Przewodnikiem, niedziela - wrocławskie fontanny – w 110-lecie fontanny Szermierza

sobota-niedziela, godz. 10.00, wstęp wolny

Przez całe wakacje Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK zaprasza na XI spacery z przewodnikiem. W każdą sobotę i niedzielę wakacji można wziąć udział w darmowym zwiedzaniu i poznać tajemnice Wrocławia.

niedziela 27 lipca

 • godz. 10.00, zbiórka przy fontannie obok kościoła św. Marii Magdaleny-ul. Szewska/Wita Stwosza

Wrocławskie fontanny – w 110-lecie fontanny Szermierza

Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny, Rynek, pl. Uniwersytecki, pl. Solny, pl. Jana Pawła II

Wycieczkę poprowadzą: Jacek Myszkowski i Renata Wałdowska-Zając 

 • godz. 15.00, wycieczka po Ostrowie Tumskim, zbiórka przed wejściem do katedry

Spacer po Ostrowie Tumskim – dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: „Barok”(2)

Wycieczkę poprowadzą: 1. Anita Ignasiak; 2. Lucyna Wysoczańska-Libera

 

Plaża na Solnym

Plaża na Solnym

godz. 10.00-20.00

Można napić się kawy i zimnych napojów. W piasku będą mogły bawić się też dzieci. Będzie się można także poślizgać w 4-metrowym torze wodnym na desce skimboardowej – podobnej do deski surfingowej.

Plaża czynna będzie od czwartku 24 lipca codziennie w godz. 10 do 20 w czasie trwania festiwalu 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, czyli do niedzieli 3 sierpnia.

 

JAPFEST - największy w Polsce festiwal japońskiej motoryzacji!

JAPFEST - największy w Polsce festiwal japońskiej motoryzacji!

godz. 10.00-16.00, Tor Rakietowa, Wrocław - ul. Rakietowa, bilety: 10 zł / osobę, wejście bezpłatne: dzieci do lat 10 - pod opieką dorosłych, osoby po 70 roku życia, osoby niepełnosprawne

Atrakcje na JAPFEST - ponad 190 najlepszych japońskich samochodów w 4 głównych kategoriach konkurujących ze sobą o różnego rodzaju nagrody i wyróżnieniach - Drift Shows & Drift Taxi - zawody TimeAttack - prezentacje i stoiska salonów oraz firm tuningowych - zamknięte afterparty tylko dla uczestników - impreza przez 2 dni prowadzona przez DJ-ów z BackOffice Project - catering, - strefa chillout, - drink bary, - i wiele, wiele więcej! Kontakt: kontakt@japfest.pl.

Ważne informacje

 

Bezpłatne zajęcia jogi w każdą niedzielę wakacji

Bezpłatne zajęcia jogi w każdą niedzielę wakacji

godz. 10.15-12.00, park J. Słowackiego (za Panorama Racławicką), wstęp wolny

W każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 10.15 w parku Juliusza Słowackiego bezpłatne zajęcia jogi. Zaprasza na nie Fabryka Energii – Centrum Jogi Wrocław.

Wystarczy przynieść matę lub koc i ubrać się w wygodny strój.Zajęcia pod kierunkiem doświadczonych nauczycieli potrwają do godz. 12.00 i są skierowane zarówno do tych, którzy praktykowali jogę, jak i do początkujących

 

Czytanki w Czekoladziarni

Czytanki w Czekoladziarni

godz. 11.00, Czekoladziarnia, ul. Włodkowica 19

W niedzielę organizatorzy zapraszają dzieci na Wakacyjne Mini Czytanki, będzie super zabawa i dużo śmiechu.

 

Wystrzałowe wakacje w mieście - \" data-mce-src=

Wystrzałowe wakacje w mieście - "Z głową w chmurach"

godz. 12.00, Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy`s World, ul. Czekoladowa 20, Bielany Wrocławskie

Zakładamy fartuchy, okulary ochronne i przenosimy się do najprawdziwszego laboratorium zabawy! Mali geniusze będą eksperymentować z niezwykłymi miksturami, mieszaninami i ...przedmiotami codziennego użytku. Razem zbudujemy wulkany, kompasy, zbadamy właściwości jajek, balonów i baniek mydlanych.

W weekendy w godzinach: 12.00, 15.00 i 18.00 można obejrzeć pokazy specjalne, na których eksperci z Loopy's objaśnią przyczyny i przebieg zjawisk. Będzie także okazja, żeby samemu poeksperymentować.

Obowiązują wcześniejsze zapisy droga mailową wroclaw@loopys.pl lub osobiście w Centrum. Udział w warsztatach jest bezpłatny wystarczy wykupić bilet wstępu. Czas trwania warsztatów ok. 40 minut (wliczony w czas zabawy).

 

Księgarnia Ossolineum w Hali Stulecia

Księgarnia Ossolineum w Hali Stulecia

godz. 12.00-18.00, pergola przy Hali Stulecia

Podczas Lata na Pergoli, będzie można kupić książki wydane przez Ossolineum. W ofercie ponad 70 tytułów. Ceny książek już od 5 zł.
Będzie też można kupić grę planszową Piast. Jest to reprint gry z 1904 r. uzupełniony dodatkowymi elementami. To niezwykle atrakcyjna i wartościowa wędrówka przez polskie dzieje - coś dla miłośników gier i historii.
Hol główny WCK przy Hali Stulecia, wejście od strony fontanny multimedialnej.

 

Studio Mody w Magnolia Park

Studio Mody w Magnolia Park

sobota-niedziela: godz. 12.00-17.00, miejsce: Plac Niebiański

Na miejscu będzie można zaprezentować swoją letnią stylizację specjalistom od wizażu, pochwalić się nią szerokiej publiczności, a nawet wziąć udział w profesjonalnej sesji fotograficznej. Dwanaście osób, których kreacje najbardziej przypadną do gustu modowemu jury zostanie zaproszonych do udziału w profesjonalnej sesji fotograficznej. Ich letnie stylizacje będą prezentowane w Magnolia Park przez dwa tygodnie na specjalnie przygotowanej wystawie. Każdy uczestnik otrzyma swoje profesjonalne zdjęcia na pamiątkę.

 

Wakacyjny Poranek Filmowy

Wakacyjny Poranek Filmowy

godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7. wstęp wolny

Podczas projekcji najmłodsi zobaczą całe mnóstwo pomysłów na udany wypoczynek.

PROGRAM: Malowane wakacje, Wakacje w mieście, Nadmorska przygoda, Bolek i Lolek na wakacjach. Po bajkach warsztaty dla dzieci

 

12. Bieg Górski \" data-mce-src=

12. Bieg Górski "Do Dobrego Źródła"

Sosnówka k. Jeleniej Góry, godz. 13.00

W niedzielę w Sosnówce k. Wrocławia odbędzie się 12. Bieg Górski „Do Dobrego Źródła”. Zawody rozpoczną się o godz. 13.00, a uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 7,4 km. Opłata startowa wynosi 20 zł.

 

Rękodzielnicy w Przejściu Rzelaźniczym - Ręki Dzieła Fest

Rękodzielnicy w Przejściu Żelaźniczym - Ręki Dzieła Fest

piątek-niedziela, godz. 12.00-20.00

Ostatnie weekendy miesiąca (piątek, sobota, niedziela) wzdłuż całego Przejścia Żelaźniczego ustawią się wrocławscy artyści tworzący niepowtarzalne dzieła. Biżuteria, zabawki, ubrania, torby, dekoracje, ceramika, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów będzie można znaleźć na kolorowych stoiskach artystów.

 

Sportowa Wyspa na weekend

Sportowa Wyspa na weekend

Wyspa Piaskowa, godz. 14.00-19.00, wstęp wolny

Zawody w przeciąganiu liny, rozgrywki boule i siatkówki plażowej oraz pokazy korfballa, to tylko niektóre atrakcje sportowej imprezy, która w najbliższy weekend odbędzie się na Wyspie Piaskowej.

 

Festiwal charytatywny Dni Nadziei

Festiwal charytatywny Dni Nadziei

godz. 14.00-18.00, park Południowy, obok pomniku Chopina, bezpłatne

W ofercie m.in. gry i zabawy dla najmłodszych, zajęcia rękodzielnicze, warsztaty pantomimy, koncert grupy Opentheaven. Program powtarzany jest co 1,5 h.

 

Wyspa Gier: gry towarzyskie i plenerowe

Wyspa Gier: gry towarzyskie i plenerowe

godz. 15.00-20.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Przydatne informacje:

 • na chętnych czekać będzie specjalnie przygotowana wypożyczalnia gier, gry można zabierać ze sobą także na własne koce i karimaty
 • na każdym spotkaniu do dyspozycji uczestników oddanych zostanie 100 nowoczesnych gier planszowych
 • aby wypożyczyć grę planszową trzeba mieć przy sobie dowód tożsamości
 • zasady poszczególnych planszówek wytłumaczą kompetentni animatorzy

Informacje o Wyspie Gier TUTAJ.

 

Biblioteka Plenerowa: spotkanie z Sokratesem

Biblioteka Plenerowa: spotkanie z Sokratesem

godz.15.00-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Biblioteka Plenerowa zaprasza do udziału w warsztatach rodzinnych "Wspólnie, czyli razem...", które już 27 lipca odbędą się na Wyspie Słodowej. Będzie można także wypożyczyć ciekawą książkę oraz poleniuchować na leżaku.

W razie niepogody impreza może być odwołana, szczegóły zawsze na wyspa.wroclaw.pl

 

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

godz. 15.00

Śpiewająca Wyspa to okazja dla wszystkich wrocławian, aby przyłączyć się do grupy śpiewających ludzi i wspólnie wykonać swoje ulubione utwory. Przy dźwiękach fortepianu śpiewamy piosenki trzech pokoleń - bliskie dzieciom, ich rodzicom i dziadkom. Na wszystkich czekają śpiewniki, akompaniator, konferansjer i nagłośnienie.

 

Wyspa Dzieci: rodzinne spotkanie z nauką

Wyspa Dzieci: rodzinne spotkanie z nauką

godz. 15.00-19.00, wstęp wolny

Wyspa Dzieci to nowy cykl spotkań przeznaczonych dla rodzin z dziećmi. W każdą niedzielę można bezpłatnie wziąć udział w warsztatach artystycznych, twórczych zabawach na świeżym powietrzu, pokonać rodzinne tory przeszkód, poczytać i posłuchać bajek czy też skorzystać z porad specjalistów w zakresie poradnictwa rodzinnego. Tym razem czeka nas prawdziwe, naukowe show.

Harmonogram warsztatów

 • 15.30-16.30 - "Latające konstrukcje, czyli jak zbudować szybki samolot?"
 • 16.30-17.30 - "Tęczowa sfera – czy bańka mydlana stworzy dzieło sztuki?"
 • 18.00-19.00 - "Kuchenne laboratorium" Dzieci wraz z rodzicami wezmą udział w kuchennych eksperymentach, podczas których dowiedzą się, co robi sól w solniczce oraz dlaczego tłuszcz ma wielkie oka. Sprawdzą także, czy nos i język współpracują ze sobą i czy można odróżnić kryształki soli od cukru bez ich próbowania.

Stoiska/ wystawy/ pokazy

 • 15.00-19.00 - Technoludek, "Kocyk Konstrukcyjny”: dzieci samodzielnie lub z pomocą rodziców tworzą przestrzenne konstrukcje dowolnego kształtu, przyswajając jednocześnie zasady geometrii oraz rozwijając zmysł przestrzenny i konstruktorski
 • 15.00-19.00 - Technoludek, stoisko naukowe: pokazy eksperymentów m.in. magicznego atramentu, ciała nienewtonowskiego, zabawy magnetyczną kulą, tajemniczymi magnesami i złudzeniami optycznymi (z wyłączeniem czasu, gdy trwa warsztat "Tęczowa sfera")
 • 16.30-18.30 - Q-BOT, stoisko robotyki: sterowanie łazikiem marsjańskim, pokazy lotów quadrocoptera, wyścigi robotów.

 

Międzynarodowe Spotkania Muzykujących Rodzin na Wyspie Słodowej

Międzynarodowe Spotkania Muzykujących Rodzin na Wyspie Słodowej

godz. 16.00

Pierwsze z cyklu Międzynarodowych Spotkań Muzykujących Rodzin. To coroczna impreza niekonkursowa, której celem jest upowszechnianie sztuki w rodzinie i umożliwienie kontaktu pomiędzy muzykującymi rodzinami z różnych regionów.

O godz. 16.00 na scenie Wyspy Słodowej pojawią się przedstawiciele muzykujących rodzin. Wystąpią dwa zespoły: Familia z Rudołtowic, składająca się z 25 osób, oraz Warzęgowianie spod Wołowa, klan liczący 21 osób. Koncert poprowadzi Marek Zygmunt.

 

Klasyka na Wyspie Słodowej: coś dla wnucząt, coś dla dziadków – bajka muzyczna

Klasyka na Wyspie Słodowej: coś dla wnucząt, coś dla dziadków – bajka muzyczna

godz. 18.00, wstęp wolny

Tego popołudnia za sprawą dźwięków przeniesiemy się w zaczarowany i tajemniczy bajkowy świat. To również wspaniała okazja, żeby spędzić wspólnie czas w gronie najbliższych. Pierwsza część koncertu przeznaczona będzie dla dzieci, a druga dla starszych. Do udziału w koncercie w szczególności organizatorzy zapraszają dziadków wraz z wnuczętami.

"Klasyka na Wyspie” jest wydarzeniem organizowanym w ramach projektu "Wyspa na Weekend" przez Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

godz. 19.00, Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Codzienne spotkania autorskie mają stałą formułę: o godz. 19 czytelnicy spotykają się z polskim, czeskim lub słowackim pisarzem, a o godz. 20.30 z pisarzem szkockim. Zaproszeni autorzy czytają wybrane przez siebie teksty w oryginale, a tłumaczenia na język polski są wyświetlane na ekranie. W dalszą część spotkania przekłada tłumacz, często jest też prowadzącym spotkania.

 • niedziela 27 lipca: godz. 19.00 Petra Hůlová

Program Miesiąca Spotkań Autorskich.

 

Koncert zespołu TIRITITRAN

Koncert zespołu TIRITITRAN

godz. 19.00, Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5, bilety 20 zł

Koncert flamenco w wykonaniu:

Marta Ciesielska - taniec
Marta Pasikowska - śpiew
Maria Światłoń - śpiew
Piotr Staszewski - gitara

 

Taneczna Wyspa: salsa, bachata, reggaeton

Taneczna Wyspa: salsa, bachata, reggaeton

godz. 19.00 do 21.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Projekt będzie realizowany w każdą kolejną niedzielę aż do końca sierpnia.

W programie najbliższej Tanecznej Wyspy salsa, bachata i reggaeton. Zajęcia poprowadzą instruktorzy z Fly Dance Academy.

 

Lato w synagodze pod w Synagodze pod Białym Bocianem - KONCERT: PGR & Zilberman

Lato w synagodze pod w Synagodze pod Białym Bocianem - KONCERT: PGR & Zilberman

godz. 19.00 ul. Włodkowica 5a, bilety (normalne 35 zł, ulgowe 25 zł)

P.G.R.(Projekt Grzegorza Rogali) jest efektem fascynacji muzyką żydowską polskim folkiem i zagranicznych studiów jazzowego puzonisty i kompozytora Grzegorza Rogali.
W synagodze wystąpią:
Sagit Zilberman (IL) – saksofon altowy
Grzegorz Rogala – puzon
Krzysztof Szmańda – perkusja
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Barbara Rogala - śpiew
Witold Janiak – fortepian

 

Festiwal NON SOLA SCRIPTA Wrocławskie Lato Organowe

Festiwal NON SOLA SCRIPTA Wrocławskie Lato Organowe

godz. 19.00, Kościół Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, bilety: 15 zł, 20 zł

Międzynarodowy festiwal muzyki organowej i kameralnej Non Sola Scripta jest cyklem koncertów o jedynej i wyjątkowej formule programowej. W różnych formach i konfiguracjach pojawia się w nich idea improwizacji. Improwizacji wokalnych, instrumentalnych w muzykowaniu zbiorowym i oczywiście organowych.

 • Małgorzata Klorek – organy
 • Małgorzata Wieland – sopran
 • KRAKOWSKIE TRIO STROIKOWE w składzie: Marek Mleczko - obój, Roman Widaszek – klarnet, Paweł Solecki – fagot

PROGRAM: Richard Wagner, F.Mendelssohn-Bartholdy, Sergiusz Rachmaninow, Jan Sebastian Bach, Georg Friedrich Haendel, Charles-Marie Widor.

 

Kino plenerowe na Rynku

Kino plenerowe na Rynku

godz. 22.00, wstęp wolny

Przez dziesięć letnich wieczorów (od 25 lipca do 3 sierpnia o godz. 22) w ramach 14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty będą wyświetlane filmy. Będzie okazja, by przypomnieć sobie polską klasykę, wziąć udział w wieczorze z Filmoteką Narodową, czy poznać zwycięzcę ubiegłorocznego festiwalu T-mobile Nowe Horyzonty.

 • niedziela 27 lipca – „Xenia” reż. Panos H. Koutras

Pełny repertuar seansów

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne. Dziś Cztery Żywioły

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Klub Festiwalowy na Nowych Horyzontach

Klub Festiwalowy na Nowych Horyzontach

godz. 22.00-3.00, dziedziniec Arsenału Miejskiego, ul. Cieszyńskiego 9

W strefie strefy chilloutu będą liczne leżaki, bary i food trucki, w których będzie można kupić smaczne dania (również wegetariańskie i wegańskie). Codziennie będzie można potańczyć przy muzyce, którą „podadzą” znakomici polscy DJ-e.

 • niedziela: Kim Ann Foxman

Wstęp, pełny program

 

 

Wokół Wrocławia

 

6. Bieg po schodach kościoła

6. Bieg po schodach kościoła

Bielawa, godz. 10.00

W sobotę w Bielawie odbędzie 6. Bieg po schodach kościoła, czyli jedyny w Europie bieg w obiekcie sakralnym. Uczestnicy będą mieli do pokonania 300 stopni schodów wachlarzowych, a wysokość wieży wynosi 101 m. W zawodach będzie mogło wystartować 150 osób. Z kolei na niedzielę zaplanowano bieg masowy ulicami miasta na dystansie 10 km.

 

Święto Papieru w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

Święto Papieru w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

sobota-niedziela, godz. 10.00-18.00, wstęp bezpłatny

Święto jest dwudniowym festynem upowszechniającym wiedzę o papierze, jego historii,  znaczeniu dla rozwoju cywilizacji oraz roli we współczesnym świecie.

Na miejscu są stoiska artystów sztuki papieru oraz stoiska z wyrobami rękodzielniczymi i produktami regionalnymi niezwiązanymi z papierem. Corocznie podczas święta otwierane są także wystawy sztuki papieru. Organizowane są konkursy zręcznościowe dla dzieci, dorosłych oraz rodzin, a także konkurs na najciekawszą pamiątkę regionalną zaprezentowaną podczas „Święta Papieru”. Wszystko o imprezie na stronie organizatora.

 

12. Bieg Górski \" data-mce-src=

12. Bieg Górski "Do Dobrego Źródła"

Sosnówka k. Jeleniej Góry, godz. 13.00

W niedzielę w Sosnówce k. Wrocławia odbędzie się 12. Bieg Górski „Do Dobrego Źródła”. Zawody rozpoczną się o godz. 13.00, a uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 7,4 km. Opłata startowa wynosi 20 zł.

 

Zawonia: Koncert chóru \" data-mce-src=

Zawonia: Koncert chóru "OKTOICH"

godz. 18.00, Zawonia, ul. Szkolna 1, wstęp wolny

Koncert w Zawoni inauguruje przygotowania do peregrynacji po Polsce relikwii równej apostołom św. Marii Magdaleny i Krzyża Świętego ze świętej Góry Atos w Grecji. Relikwie te dotrą do Wrocławskiej katedry Narodzenia Najświętszej Marii Panny przy ulicy świętego Mikołaja 21 sierpnia 2014 roku

Patronat na koncertem w Zawoni objęli Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jeremiasz Prawosławny Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński, Robert Borczyk Wójt Gminy Zawonia i ks. Waldemar Kontek RM proboszcz parafii pw. św. Jadwigi w Zawoni.

 

Mistrzostwa Polski w biegach górskich

Mistrzostwa Polski w biegach górskich

Międzygórze, godz. 8.00

W najbliższy weekend w Międzygórzu odbędą się mistrzostwa Polski w biegach górskich. Uczestnicy – seniorzy i juniorzy - rywalizować będą na dystansach od 800 m do 10,8 km. W trakcie imprezy odbędzie się także XXII Ogólnopolski Bieg Śnieżnicki oraz Igrzyska Dzieci i Młodzieży - Małe Biegi Śnieżnickie. Więcej o zawodach.

 

Atrakcje we WrocławiuWydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Plaże we Wrocławiu

Plaże we Wrocławiu

Kafe Plaża, czyli 80 ton piachu w centrum miasta

Kafe Plaża znajduje się na Wybrzeżu Słowackiego, między mostem Grunwaldzkim a Centrum Sztuki Impart. Na miejscu rozstawione są leżaki, stoliki, parasole, można kupić zimne napoje i piwo. W weekendy, bądź gdy są chętni odpalany jest również grill.

W soboty odbywają się tam zazwyczaj imprezy tematyczne z muzyką serwowaną przez Djów.

Godziny otwarcia: niedziela: 10:00 - 00:00

Plaża przy KFC na Dworcu Głównym PKP. Każdy znajdzie coś dla siebie - będzie można cieszyć się słońcem na kolorowych leżakach lub odpocząć w cieniu dużych parasoli. Godziny otwarcia: 13.00 – 21.00.

 

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 

Wypożyczalnie kajaków, statki pasażerskie

Wypożyczalnie kajaków, statki pasażerski

W tym roku czekają nas jednak pewne zmiany. W związku z prowadzoną przez RZGW Modernizacją Wrocławskiego Węzła Wodnego, nie wszystkie przystanie i wypożyczalnie sprzętów wodnych będą czynne. Sprawdź godziny otwarcia i spływy organizowane na majówkę... więcej

 

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

od godz. 12.00

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba będzie zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). TMW zorganizuje przejazdy na dwóch liniach „czerwonej” i „żółtej”. Obie startują z pl. Teatralnego (ROZKŁAD JAZDY) i wiodą przez Park Szczytnicki do Hali Stulecia.

 

Zoo Wrocław

Zoo Wrocław

godz. 9.00-19.00, ul. Wróblewskiego 1-5, kasy czynne godzinę krócej

We ZOO we Wrocławiu można obserwować zwierzęta ze wszystkich kontynentów i środowisk, jest np. Pawilon Madagaskaru, Sahary, Europy. Od maja pokazy karmienia m.in. kotików, lemurów i słoni. Godziny pokazów czytaj tutaj

W weekendy można posłuchać również opowieści opiekunów o jaszczurkach, krokodylach czy żółwiach. Harmonogram opowieści tutaj.

 

 Park linowy Wyspa Przygody \" data-mce-src=

Park linowy Wyspa Przygody "Opatowicka"

godz. 9.00-19.00, ul. Braci Gierymskich 131

Miłośnicy wspinaczki i mocnych wrażeń mają do swojej dyspozycji trasy podzielone na trzy stopnie trudności – łatwy, średni i trudny.

 • Trasy łatwe – „Małpka” i „Świstak” - mają ok. 170 m długości, platformy są umieszczone na wysokości od trzech do sześciu metrów i składają się z kilkunastu przeszkód.
 • Trasy średnie – „Wiewiórka” i „Dzięcioł” – mają długość od 135 do ok. 170 m i znajduje się na nic kilkanaście atrakcji zawieszonych na wysokości od 3 do 9 metrów.
 • Trasy trudne - „Goryl”, to ścieżka napowietrzna o długości 102 m, na której umieszczono 15 przeszkód na wysokości od 8 do 10 m. Najtrudniejsza trasa nosi nazwę „Pantera” i ma 250 m długość, do pokonania jest 16 atrakcji, a najwyższa platforma znajduje się na wysokości 17 m.

Cennik (plik .pdf) i regulamin (plik .pdf).

 

Rusza nowy sezon w Wake Parku

Sezon w Wake Parku

godz. 10.00, ul. Kosmonautów 1 (Glinianki)

Trwa nowy sezon we wrocławskim Wake Parku, który znajduje się przy ul. Kosmonautów 1. Pierwsze ślizgi już od godz. 10.00, a w dniu otwarcia nie trzeba będzie płacić za wyciąg. Natomiast w niedzielę opłata za wyciąg będzie wynosiła 25 zł za godzinę. Więcej czytaj tutaj. 

 

Zgłoś uwagę