wroclaw.pl strona główna Wrocławski Budżet Obywatelski

Infolinia 71 777 71 44

22°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 15:20

wroclaw.pl strona główna
  1. Wrocławski Budżet Obywatelski
  2. Lista projektów 2024
  3. Projekt nr 81

Nr projektu Nr projektu 81

PROJEKT OSIEDLOWY:
do 1 000 000 zł

Plac zabaw z elementami sportowymi "PARK BIEŃKOWICKI" [WBO. 2024]

  • Kategoria zieleń/rekreacja

  • Budżet zweryfikowany 1 000 000 zł

  • Status Niewybrany w głosowaniu

  • 550

    Statystyki Oddanych głosów

  • Lider projektu: Małgorzata Hornik

Komentarz UMW po II etapie oceny

Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami w zakresie budowy placu zabaw z elementami sportowymi jako dopełnienie rekreacyjnej funkcji parku. W ramach projektu konieczne będzie opracowanie dokumentacji projektowej zagospodarowania wnioskowanej polany, w tym placu zabaw z elementami sportowymi, połączenie układu komunikacyjnego (dojścia), małej architektury oraz branży elektrycznej. Zarząd Zieleni Miejskiej jest w posiadaniu dokumentacji dotyczącej oświetlenia parku, który jest sukcesywnie realizowany, ale niezbędne jest jej rozszerzenie o wnioskowaną strefę. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 1 000 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu.

Komentarz UMW po I etapie oceny

Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ zgodnie z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego we wskazanej lokalizacji możliwa jest budowa placu zabaw dla dzieci. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ustęp 2 punkt 1) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie.

Opis projektu

Plac zabaw z elementami sportowymi usytuowany na terenie "PARK BIEŃKOWICKI" ma sens, ponieważ aktywność w strefie można połączyć ze spacerem po parku czy wyprowadzaniem swojego pupila. Obiekt będzie przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych. Projekt ma na celu aktywizację społeczeństwa w tak ważnych aspektach jak zdrowie, kultura fizyczna, rodzinne spędzanie wolnego czasu. Budowa placu zabaw z elementami sportowymi jest na tyle trafnym pomysłem, gdyż na osiedlu nie ma takiej atrakcji.

Uzasadnienie projektu

Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości posiadania urządzeń do ćwiczeń w domu oraz takich, które nie chcą wydawać pieniędzy na karnet do siłowni. Przy odpowiednim doborze ćwiczeń może to być forma rehabilitacji dla niepełnosprawnych. Potrzeba takiej budowy była zgłaszana przez licznych mieszkańców do członków Rady Osiedla Bieńkowice.

Grupa beneficjentów projektu

Mieszkańcy osiedla Bieńkowice, a także Brochowa którzy mieszkają i będą mieszkać na osiedlu przy parku Bieńkowickim

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

Szacunkowa liczba beneficjentów to 2000 osób lub więcej

Elementy projektu

1 x Plac zabaw z elementami sportowymi

Lokalizacja

Pomiń mapę

projekt osiedlowy Lokalizacja

Bieńkowice Osiedle

Lokalizacja szczegółowa Wolna polanka po lewej stronie przy wejściu do parku na pasach za górką

Kontakt z liderem projektu

Liczba głosów ogółem

Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.

550

Liczba głosów: internet - papier

Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.

Dotyczy głosów ważnych.

Internet

550

Papier

0

Płeć: kobiety - mężczyźni

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.

Dotyczy głosów ważnych.

Kobiety

301

Mężczyźni

249

Wiek głosujących

Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.