Nr projektu Nr projektu 122
PROJEKT OSIEDLOWY:
do 1 000 000 zł
Zaciszne Zacisze - Wyciszenie al. Jana Kochanowskiego poprzez uspokojenie ruchu drogowego [WBO. 2024]
-
Kategoria drogowe
-
Budżet zweryfikowany 600 000 zł
-
Status Niewybrany w głosowaniu
-
304
Statystyki Oddanych głosów
-
Lider projektu: Jędrzej Topczewski
Komentarz UMW po II etapie oceny
Komentarz UMW po I etapie oceny
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Progi powinny być zamontowane w rejonie przejść dla pieszych, w miejscach gdzie pozwalają na to przepisy. Wskazane do lokalizacji progów są przejścia przy skrzyżowaniach z ul. Czackiego, ul. Szramka oraz ul. Mianowskiego. Należy zastosować progi wyspowe, żeby nie powodować opóźnień ruchu pojazdów komunikacji miejskiej. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 500 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu.
Opis projektu
Uspokojenie ruchu samochodowego na al. Jana Kochanowskiego poprzez zamontowanie progów zwalniających oraz umieszczenia towarzyszącemu im oznakowaniu pionowemu oraz poziomemu. Przyczyni się do zmniejszenia uciążliwego hałas, zwiększenie bezpieczeństwo dla pieszych na przejściach, samochodów zarówno włączających się do ruch z posesji jak i dróg dojazdowych do alei Jana Kochanowskiego. Rozwiązanie to sprawi iż al. Kochanowskiego nie będzie już tak atrakcyjna dla kierowców poruszających się z nadmierna prędkością zarówno samochodami, jak i motocykli.
Uzasadnienie projektu
Uspokojenie ruchu samochodowego na al. Jana Kochanowskiego poprzez zamontowanie progów zwalniających oraz umieszczenia towarzyszącemu im oznakowaniu pionowemu oraz poziomemu. Przyczyni się do zmniejszenia uciążliwego hałas, zwiększenie bezpieczeństwo dla pieszych, samochodów zarówno włączających się do ruch z posesji jak i dróg dojazdowych do alei Jana Kochanowskiego. Rozwiązanie to sprawi iż al. Kochanowskiego nie będzie już tak atrakcyjna dla kierowców poruszających się z nadmierna prędkością zarówno samochodami, jak i motocykli.
Grupa beneficjentów projektu
Wszyscy mieszkańcy Wrocławia oraz osoby przyjezdne.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
Wszyscy mieszkańcy Wrocławia oraz osoby przyjezdne.
Elementy projektu
- progi zwalniające przy skrzyżowaniach z ul. Czackiego, ul. Szramka oraz ul. Mianowskiego
- oznakowanie
- separatory
Lokalizacja
projekt osiedlowy Lokalizacja
Zacisze-Zalesie-Szczytniki Osiedle
Lokalizacja szczegółowa al. Jana Kochanowskiego
Załączniki - 1 szt.
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.
Liczba głosów: internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.
Dotyczy głosów ważnych.
Internet
304Papier
0Płeć: kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Dotyczy głosów ważnych.
Kobiety
170Mężczyźni
134Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Projekt został oceniony pozytywnie z uwagami. Progi powinny być zamontowane w rejonie przejść dla pieszych, w miejscach gdzie pozwalają na to przepisy. Wskazane do lokalizacji progów są przejścia przy skrzyżowaniach z ul. Czackiego, ul. Szramka oraz ul. Mianowskiego. Należy zastosować progi wyspowe, żeby nie powodować opóźnień ruchu pojazdów komunikacji miejskiej. W celu uniemożliwienia omijania progów wyspowych w projekcie organizacji ruchu ujęty zostanie montaż separatorów. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 600 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu.