Nr projektu Nr projektu 209
PROJEKT PONADOSIEDLOWY:
do 3 000 000 zł
Nowy chodnik na ul. Tęczowej [WBO. 2023]
-
Kategoria piesze/rowerowe
-
Budżet zweryfikowany 2 500 000 zł
-
Status Niewybrany w głosowaniu
-
954
Statystyki Oddanych głosów
Komentarz UMW po II etapie oceny
Komentarz UMW po I etapie oceny
Projekt został oceniony negatywnie, ponieważ jego szacunkowy koszt znacznie przekracza kwotę 3 000 000 zł. Tym samym projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 10) oraz § 3 ust. 2 uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 48 i 209.
Opis projektu
Projekt zakłada powstanie nowego chodnika po północnej stronie ulicy Tęczowej, czyli od osiedla Lokum Victoria do Dworca Świebodzkiego.
Uzasadnienie projektu
Ulica Tęczowa jest miejscem tętniącym życiem, które ciągle się rozbudowuje o kolejne osiedla i punkty usługowe, oraz gastronomiczne. Nowy chodnik sprawi, że miejsce to będzie estetyczne, a jednocześnie bezpieczne. Zwiększone zaludnienie w tej części miasta sprawia, że ta inwestycja jest konieczna, ponieważ ul. Tęczowa stała się ważnym punktem kulturalnym na mapie Wrocławia.
Grupa beneficjentów projektu
Z chodnika skorzystają wszyscy mieszkańcy ul. Tęczowej, których w ostatnich latach przybyło o kilkanaście tysięcy, ze względu na nowe osiedla oraz klienci punktów gastronomicznych i usługowych.
Szacunkowa liczba beneficjentów projektu
50000
Elementy projektu
1 x Płyta chodnikowa 50x50 cm
1 x Podłoże pod chodnik - podsypka piaskowa lub inne
Lokalizacja
projekt ponadosiedlowy Lokalizacja
Przedmieście Świdnickie Osiedle
Lokalizacja szczegółowa brak.
Załączniki - 1 szt.
Kontakt z liderem projektu
Liczba głosów ogółem
Do nieważnych zostały zaliczone przypadki niezgodnego z zasadami wypełnienia kart papierowych, niepotwierdzenia głosu kodem SMS, powtórnego oddania głosu z użyciem tego samego nr PESEL.
Liczba głosów: internet - papier
Głosy można było oddawać w 2 formatach: poprzez internet oraz w formie papierowej. Głosy w formie papierowej były wprowadzane przez wyznaczonych pracowników UM Wrocław w dniu 12.10.
Dotyczy głosów ważnych.
Internet
954Papier
0Płeć: kobiety - mężczyźni
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według płci, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Dotyczy głosów ważnych.
Kobiety
506Mężczyźni
448Wiek głosujących
Podział głosów oddanych przez mieszkanców według grup wiekowych, obliczony na podstawie podawanych numerów PESEL.
Projekt został oceniony pozytywnie. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji wynosi 2 500 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu. Projekty o zbliżonym według Urzędu Miejskiego Wrocławia zakresie: 48 i 209.