wroclaw.pl strona główna Wrocławski Budżet Obywatelski

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:15

wroclaw.pl strona główna
  1. Wrocławski Budżet Obywatelski
  2. Lista projektów 2023
  3. Projekt nr 192

Nr projektu Nr projektu 192

PROJEKT OSIEDLOWY:
do 1 000 000 zł

[PROJEKT WYCOFANY NA WNIOSEK LIDERA, POŁACZONY Z PROJEKTEM NR 310]Mobilnie na Psim Polu [WBO. 2023]

piesze/roweroweKategoria

1 000 000 złBudżet zgłoszony

Projekt nie bierze udziału w głosowaniu Status

Lider projektu: Tomasz Paszko

Komentarz UMW po II etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie tablic DIP na przystanku Psie Pole (pod kościołem). Należy zainstalować parę tablic, na peronach w obu kierunkach - do pętli Litewska/Zakrzów oraz do centrum.
Ciąg pieszo-rowerowy łączący ulice Kiełczowską i Bierutowską oceniony negatywnie - teren zadrzewiony i porośnięty gęstą zielenią. Realizacja ciągu komunikacyjnego wiązałaby się z wycinką drzew oraz krzewów, co jest niezgodne z zasadami WBO wynikającymi z przyjętego przez gminę Miejskiego Planu Adaptacji Do Zmian Klimatu. W tym zakresie projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 3) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.
Szacunkowy koszt realizacji pozytywnie ocenionego zakresu wynosi 300 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu, a załącznikiem, decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu.

Komentarz UMW po I etapie oceny:

Projekt został oceniony pozytywnie w zakresie tablic DIP na przystanku Psie Pole (pod kościołem). Należy zainstalować parę tablic, na peronach w obu kierunkach - do pętli Litewska/Zakrzów oraz do centrum. Ciąg pieszo-rowerowy łączący ulice Kiełczowską i Bierutowską oceniony negatywnie - teren mocno zadrzewiony. Realizacja ciągu komunikacyjnego wiązałaby się z liczną wycinką drzew oraz krzewów, co jest niezgodne z zasadami WBO wynikającymi z przyjętego przez gminę Miejskiego Planu Adaptacji Do Zmian Klimatu. Przystanek pod drzwiami Aquaparku na ulicy Wilanowskiej oceniony negatywnie - Obecnie przez ul. Wilanowską nie prowadzi żadna linia autobusowa. Stąd też wybudowanie samego przystanku nie spowoduje zwiększenia dostępności komunikacyjnej. Konieczne byłoby wytyczenie nowej linii autobusowej, ale to wykracza poza zakres projektów WBO. W tym zakresie projekt nie spełnia kryterium określonego w § 2 ust. 2 pkt 3) i 8) uchwały nr LXII/1440/18 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 13 września 2018 r. w sprawie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szacunkowy koszt realizacji pozytywnie ocenionego zakresu wynosi 300 000 zł. Ostateczny zakres projektu zostanie ustalony z Liderem na etapie sporządzania dokumentacji projektowej przy uwzględnieniu aktualnego poziomu cen. Rekomendujemy Liderom dokonanie przeglądu zgłoszonych projektów w celu sprawdzenia czy nie zgłoszono innych wniosków o podobnym zakresie. Inwestycja będzie musiała być zrealizowana zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Załączniki mają charakter wyłącznie pomocniczy, a w przypadku rozbieżności między opisem projektu a załącznikiem decydujący jest opis projektu. Na etapie opracowania dokumentacji projektowej konieczne będzie uzyskanie zaleceń/postanowień/decyzji konserwatorskich Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, których treść może mieć istotny wpływ na ostateczny kształt projektu.

Opis projektu

[PROJEKT WYCOFANY NA WNIOSEK LIDERA, POŁACZONY Z PROJEKTEM NR 310]Projekt ma za zadanie sprawić, aby poruszanie się pieszo, rowerem oraz komunikacją miejską po terenie Psiego Pola było wygodniejsze oraz bezpieczniejsze.
Części składowe:
1. Oświetlony ciąg pieszo-rowerowy łączący ulice Kiełczowską i Bierutowską wzdłuż projektowanej ulicy Czernickiej (o długości 370 metrów) umożliwiający skrócenie drogi pomiędzy osiedlem a stacją kolejową Wrocław Psie Pole oraz zakładami pracy.
2. Tablica Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej na przystanku Psie Pole (pod kościołem) na peronie w kierunku pętli Litewska/Osiedle Sobieskiego/Zakrzów.
3. Przystanek pod drzwiami Aquaparku na ulicy Wilanowskiej zwiększający dostępność nowego basenu dla osób wykluczonych komunikacyjnie - seniorów czy rodziców z dziećmi!

Uzasadnienie projektu

Zadaniem ciągu łączącego ulice Kiełczowską i Bierutowską byłoby skomunikowanie istniejących ścieżek pieszo-rowerowych (wzdłuż terenu LZN) z zakładami pracy przy ulicy Bierutowskiej, ze stacją kolejową, z drogą rowerową w kierunku centrum miasta oraz planowanymi ciągami pieszo-rowerowymi na wiaduktach nad torami kolejowymi w kierunku ulicy Wilanowskiej.
Przystanek Psie Pole (29103) jest najwygodniejszym przystankiem do przesiadek podczas podróży od strony centrum miasta. Mimo dużego znaczenia dla mieszkańców przystanek nie został wyposażony w tablice SDIP.
Aby zaktywizować grupę społeczną seniorów i rodziców z dziećmi proponujemy budowę przystanku na ulicy Wilanowskiej pod bramą Aquaparku, który po uruchomieniu obiektu służyłby linii 150.

Grupa beneficjentów projektu

Piesi, rowerzyści, pasażerowie komunikacji zbiorowej mieszkający, uczący się lub pracujący na osiedlu Psie Pole-Zawidawie oraz odwiedzający Aquapark, a zwłaszcza osoby z ograniczeniami mobilności.

Szacunkowa liczba beneficjentów projektu

15 000

Elementy projektu

1 x ciąg pieszo-rowerowy 370 metrów
1 x tablica Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej
1 x peron przystankowy

Lokalizacja

Pomiń mapę

projekt osiedlowy Lokalizacja

Psie Pole-Zawidawie Osiedle

Lokalizacja szczegółowa brak.

Kontakt z liderem projektu