Święto wrocławskiej przedsiębiorczości

Wrocław to miasto napędzane energią i kreatywnością młodych ludzi. To tu światowe koncerny poszukują wykształconych i pomysłowych pracowników a równolegle powstają powstają rodzime startupy. Jednym z niezwykłych miejsc na biznesowej mapie Wrocławia jest IdeaPlace, biuro coworkingowe znane z kojarzenia ze sobą przedstawicieli władz miasta, naukowców oraz dużego i małego biznesu. Na jego piątych urodzinach spotkali się niezwykli ludzie, którzy każdego dnia zmieniają oblicze lokalnego rynku.

  • fot. Marek Pietrzak


Wrocław może się pochwalić unikatowym klimatem sprzyjającym przedsiębiorczości zarówno tej dużej, jak i małej. Z jednej strony to Google, Hewlett & Packard, IBM, 3M oraz inne światowe marki tworzą wrocławski ekosystem przedsiębiorczości, z drugiej, istotnym elementem są mniejsze firmy wykorzystujące nowe technologie oraz środowiska i miejsca kreatywnie wspierające biznes.

- Jednym z ważniejszych i unikatowych miejsc na mapie wrocławskiej przedsiębiorczości jest IdeaPlace. Najciekawsze pomysły często powstają na styku branż gdy osoby z różnych środowisk wzajemnie siebie inspirują swoim, często odmiennym, podejściem – mówi Łukasz Czajkowski, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. - To między innymi właśnie tak powstają słynne cyfrowe jednorożce, takie jak Snapchat, Uber czy polski Brainly - dodaje.

- Jesteśmy platformą do kontaktów i inkubatorem dla firm startujących we Wrocławiu – podkreśla szefowa IdeaPlace Ewa Rogoż.

Na piątych urodzinach Idea Place pojawili się zarówno ci, którzy rozpoczynali tu swój biznes jak i ci, którzy związani są i ściśle współpracują z tym niezwykłym biurem coworkingowym: organizatorzy eventów, przedstawiciele branży kreatywnej i IT - Bitspiration Festival, TEDx Wrocław, Hack Wro, Geek Week Wro, Art of Code Hackathon, Geek Girls Carrots Wrocław, Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, oraz wielu innych.

materiały prasowe

Sprawdź wrocławskie inkubatory i coworking

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Idea Place to jedno z pierwszych we Wrocławiu biur coworkingowych. Dzisiaj to kilka pokoi ze stanowiskami do pracy indywidualnej, sala na spotkania, sale szkoleniowe, od półtora roku funkcjonują mikrobiura dla sześciu zespołów, jest także przestrzeń do odpoczynku - w sumie to ponad 400 metrów na dwóch piętrach zabytkowej kamieniczki przy placu Solnym 15.

Codziennie pracuje tu średnio ok. 40 coworkerów. Są przedstawiciele wolnych zawodów, właściciele małych firm, start-upowcy, architekci, tłumacze, producenci filmowi, programiści.

 

Idea Place zaangażowane jest w kluczowe wrocławskie projekty i inicjatywy na styku biznesu i ruchów społecznych, takich jak: Rushwro, grupa promująca środowisko kreatywne i IT we Wrocławiu, Women in Technology służące integracji kobiet w branży IT. Biuro stale współpracuje z ARAW, Climate-KIC przy Wrocławskim Centrum Badań EIT+, czy tez Challange Clubem zajmującym się rozwojem osobistym.Zgłoś uwagę