24°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 14:20

4. Śląsk czwarty po rundzie zasadniczej

Piłkarze Śląska Wrocław wygrali na własnym stadionie z Wisłą Kraków 1:0 (0:0) w meczu 30. kolejki ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu wrocławianie zakończyli rundę zasadniczą rozgrywek na czwartym miejscu.

Gospodarze rozpoczęli z dużym animuszem i już w 5. minucie bliscy byli zdobycia bramki. Po strzale Roberta Picha bramkarz Wisłay odbił piłkę Prost pod nogi Marco Paixao, ale jego Portugalczyka został zablokowany. Chwilę później Mateusz Machaj dośrodkował z rzutu wolnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Paixao, ale po jego strzale głową piłka o centymetry minęła bramkę Wisły.

Goście także starali się atakować, ale początkowo mieli spore problemy z wykończeniem swoich akcji. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli tuż przed przerwą, ale po dośrodkowaniu Semira Stilica Donald Guerrier z kilku metrów nie trafił w bramkę.

Po zmianie stron Wisła zaatakowała nieco śmielej i w 55. minucie po strzale Dariusza Dudki poprzeczka uratowała wrocławian przed stratą gola. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na drużynie gości w 68. minucie. Obrońcy Wisły wybili piłkę wprost pod nogi stojącego przed polem karnym Roberta Picha, a Słowak popisał się znakomitym strzałem wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Od tego momentu tempo spotkania spadło. Piłkarze Wisły nie zamierzali składać broni, ale wrocławianie bronili się bardzo umiejętnie i ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Zwycięstwo oznacza, że Śląsk zakończył rundę zasadniczą rozgrywek na czwartym miejscu w tabeli mając w dorobku 46 punktów.

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 1:0 (0:0).

Bramka: 1:0 Robert Pich (68).

Żółta kartka: Śląsk Wrocław – Krzysztof Danielewicz. Wisła Kraków – Dariusz Dudka, Łukasz Burliga, Maciej Sadlok.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów: 14791.

Śląsk Wrocław – Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Mariusz Pawelec – Krzysztof Ostrowski (60. Flavio Paixao), Tom Hateley, Mateusz Machaj (66. Peter Grajciar), Krzysztof Danielewicz, Robert Pich – Marco Paixao.

Wisła Kraków – Michał Buchalik – Boban Jovic, Arkadiusz Głowacki, Maciej Sadlik, Łukasz Burliga (74. Łukasz Garguła), Semir Stilic, Maciej Jankowski, Jean Barrientos (80. Mariusz Stępiński), Dariusz Dudka, Donald Guerrier – Rafał Boguski (57. Ostoja Stjepanovic).