Spektakle we Wrocławskim Teatrze Lalek

Ferie w Wrocławskim Teatrze Lalek

Kiedy: 17-22 stycznia
Gdzie: duża sala, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Dla kogo: dzieci +6 lat
Cena: bilet ulgowy - 20 zł, bilet normalny - 25
Czas trwania: 80 minut

PIĘKNA I BESTIA

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych baśni w przepięknej oprawie scenicznej. Wersja Stanisława Grochowiaka jest nieco przekorna, odrobinę ironiczna, a przede wszystkim – niezwykle zabawna. Poeta wzbogacił fabułę znanej baśni, dodając nowe, zabawne wątki i komiczne postaci. Przesłanie historii pozostało jednak niezmienne – w życiu nie należy kierować się pozorami, a to, co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu.

-----------------------------------------------------------------------

Kiedy: 23-28 stycznia
Gdzie: sala kameralna, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Dla kogo: dzieci +4 lat
Cena: bilet ulgowy - 20 zł, bilet normalny - 25
Czas trwania: 40 minut

PLAMA

Współczesna baśń opowiadająca o Dobrej i Pięknej Królewnie, którą Zła i Wyniosła Czarownica przemienia w przebrzydłą, czarną plamę (ble!). Pomysłowa Plama, próbując powrócić do swojej prawdziwej postaci, przeobraża się między innymi w czarną limuzynę, stado ptaków, kameleona i... lody owocowe. Oglądając perypetie Plamy, wszystkie gwiazdy Wszechświata układają się w uśmiech i zadziornie mrugają do dzieci.

"Plama” to spektakl oparty na kontrastach. Debiutująca reżyserka spotyka się w nim z doświadczoną aktorką. Minimalistyczna scenografia zderza się z bogactwem efektów multimedialnych. Twórcy korzystają z najnowocześniejszych środków teatru formy, czerpiąc jednocześnie z baśniowych motywów i tradycji bajek zen.

----------------------------------------------------------------------

Kiedy: 29 stycznia - 1 lutego
Gdzie: duża sala, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4
Dla kogo: dzieci +6 lat
Cena: bilet ulgowy - 20 zł, bilet normalny - 25
Czas trwania: 65 minut

CZARODZIEJSKI FLET

Spektakl dla dzieci stworzony na podstawie jednej z najsłynniejszych oper Mozarta i opowiadający o magicznej sile muzyki. Arie wiedeńskiego klasyka zabrzmią w nim w nowych aranżacjach Vratislava Šramka i oryginalnej interpretacji aktorów Wrocławskiego Teatru Lalek.

CZARODZIEJSKI FLET nie jest operą – to muzyczny spektakl przeznaczony dla dzieci: lekki i zabawny, z szybkim tempem i wieloma odniesieniami do współczesności. Twórcy przedstawienia bawią się zarówno muzyką genialnego kompozytora, jak i operową konwencją. Mozart Marka Zakosteleckỳ'ego nosi conversy i gra na doskonale znanych dzieciom instrumentach: dzwonkach, kontrabasie, perkusji, a nawet butelkach z wodą. CZARODZIEJSKI FLET to dla młodego widza doskonały początek przygody z muzyką klasyczną.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Wrocławskiego Teatru Lalek.

Zgłoś uwagę