Spaceruj z kijami i wesprzyj akcję charytatywną

Już 15 września w Parku Południowym odbędą się charytatywne zawody promujące tegoroczny cykl treningów nordic walking. Jest to finał Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku a dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Ciagle można się jeszcze zapisywać na zawody. 

  • materiały organizatora


Miłośnicy „spacerów z kijkami” zmierzą się na dystansach 10, 5 i 2,5 kilometrów, a zapaleni biegacze wezmą udział w biegu na 10 kilometrów. Z pewnością nie zabraknie świetnej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Zawody zostaną oficjalnie otwarte w sobotę 15 września, punktualnie o godzinie 10:00. Rywalizacja nordic walking na najdłuższym i najbardziej wymagającym dystansie - 10 km - rozpocznie się dwadzieścia minut później. Kolejne, ale równie emocjonujące starty zaplanowane na 11:00 (5 km) i 11:10 (2,5 km) poprzedzone zostaną rozgrzewką i pokazem techniki dla mniej doświadczonych zawodników.

W zawodach może wziąć udział każdy: osiągnięty czas i zajęte miejsce to tylko „dodatek” do świetnej zabawy w szczytnym celu oraz w… doborowym towarzystwie. W ubiegłorocznym Finale Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku uczestniczyło ponad pół tysiąca osób. – Mamy nadzieję, że w tym roku chętnych na wspólny marsz nordic walking będzie jeszcze więcej – mówi Joanna Ożóg, koordynatorka Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku.

– Zajęcia w ramach Akademii Zdrowia zgromadziły wiele osób, które ucząc się prawidłowej techniki chodzenia, rozsmakowały się w tej aktywności i postanowiły kontynuować treningi, a także pracować nad swoją techniką. Warto się ruszać i zadbać o swoje zdrowie, a nordic walking to dyscyplina, która może nam w tym pomóc – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Na Finał Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku organizatorzy zapraszają nie tylko zawodników, ale także osoby towarzyszące, a w szczególności najmłodszych. Oprócz ciekawych atrakcji czekających na naszych gości, w samo południe, specjalnie dla dzieci poniżej 6 lat, zorganizowane zostaną zawody mini nordic walking, które w bezpieczny sposób wprowadzą je w świat aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Oprócz rywalizacji nordic walking organizowany jest także bieg na dystansie 10 kilometrów. Cały dochód z opłat wpisowych przeznaczony jest na cel charytatywny.

Jak się zapisać?

Uzupełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Akademii Zdrowia, do dnia 11 września, do godziny 23:59.

Przyjdź osobiście do Biura Zawodów we wrocławskim Parku Południowym, na terenie przy restauracji Agawa. Biuro zawodów działa:

w piątek 14 września 2018 r. od godz. 17:00 do godz. 19:00

w dniu Finału – sobotę 15 września od godz. 8:30 do godz. 11:45.

Weryfikacja zawodników i wydawanie numerów startowych odbędzie się w Biurze Zawodów. 

Co nas czeka podczas Finału? 

Piątek 14 września 

17.00 – 19.00: biuro zawodów i odbiór pakietów startowych nordic walking i biegu 

Sobota 15 września 

8.30 – 11.45: biuro zawodów 

do godz. 9.45 odbiór pakietów startowych – nordic walking na 10 km

do godz. 10.30 odbiór pakietów startowych – nordic walking na 5 km i 2,5 km

do godz. 11.45 odbiór pakietów startowych – bieg na 10 km oraz mini nordic walking do lat 6

10.00: uroczyste otwarcie 

10.20: start nordic walking na 10 km 

10.45: rozgrzewka i pokaz techniki 

11.00: start nordic walking na 5 km 

11.10: start nordic walking na 2,5 km 

12.00: start mini nordic walking na 250 m 

12.15: start biegu na 10 km 

13.30: ceremonia wręczenia nagród

materiały organizatoraZgłoś uwagę