wroclaw.pl strona główna SmartCity Wrocław – inwestycje, nowe technologie, lepsze miasto SmartCity - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. SmartCity
  3. Idea
  4. Blisko 70 uczestniczek i ponad 800 przeprowadzonych badań. Miasto podsumowało program mobilnego badania KTG

Blisko 70 uczestniczek i ponad 800 przeprowadzonych badań. Miasto podsumowało program mobilnego badania KTG

Redakcja www.wroclaw.pl,

Blisko 70 uczestniczek i ponad 800 przeprowadzonych badań. Miasto podsumowało program mobilnego badania KTG

Dużym zainteresowaniem cieszył się pilotażowy projekt, dzięki któremu wrocławianki od 36. tygodnia ciąży mogły bezpłatnie testować mobilne urządzenie do badania KTG. Zapewnione miały też wsparcie medyczne. Akcja realizowana była przez Urząd Miejski Wrocławia we współpracy z MCT sp. z o.o.

Reklama

Z projektu pn. „Bądź bezpieczna. Mobilne KTG dla kobiet w ciąży” skorzystało 66 mieszkanek Wrocławia, które bezpłatnie wypożyczyły sprzęt umożliwiający rejestrowanie zapisów KTG tj. m.in.: częstości akcji serca płodu, pulsu matki, skurczów mięśnia macicy oraz ruchów dziecka o każdej porze dnia i nocy. Ocena zapisu badania dokonywana była do 15 minut od jego wysłania do Medycznego Centrum  Telemonitoringu.

– Jest to szczególnie ważne badanie pod koniec trwania ciąży, kiedy ryzyko powikłań wzrasta. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, za pomocą systemu Pregnabit, istnieje możliwość przeprowadzenia takiego badania w sposób profesjonalny, w warunkach domowych -  bez konieczności zgłaszania się do szpitala lub innej jednostki medycznej. Z uwagi na komfort użytkowania oraz zwiększone bezpieczeństwo w ciąży podczas stosowania teleKTG, w ostatnim czasie rozwiązanie to zyskuje na popularności – mówi dr n. med. Robert Woytoń, prezes Medycznego Centrum Telemonitoringu. – Jest mi niezmiernie miło, że podczas tego projektu, dzięki współpracy z UM Wrocławia mogliśmy w jeszcze większym stopniu zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo ciężarnych stolicy Dolnego Śląska – dodaje.

24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Projekt skierowany był do mieszkanek Wrocławia powyżej 36 tygodnia ciąży. Średni czas wypożyczenia pojedynczego urządzenia wynosił od 4 do 6 tygodni.

– Cieszymy się, że po raz kolejny, dzięki testowaniu nowych technologii, mogliśmy przyczynić się do podniesienia jakości życia mieszkanek naszego miasta, a co za tym idzie, do wzrostu ich poczucia bezpieczeństwa w ostatnich tygodniach ciąży – podkreśla Robert Bednarski, zastępca dyrektora ds. SmartCity w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia.

Duże zainteresowanie projektem

Projekt promujący ideę Smart City, przez cały okres realizacji cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a jakość świadczonej usługi została oceniona przez użytkowniczki systemu bardzo wysoko.

– Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się skorzystać z urządzenia Pregnabit. Wypożyczyłam sprzęt w 38 tygodniu ciąży i używałam go regularnie aż do porodu. To była moja pierwsza ciąża i dzięki urządzeniu i możliwości kontaktu z położnymi o każdej porze dnia i nocy czułam się bardzo bezpiecznie – powiedziała Katarzyna, uczestniczka projektu i mieszkanka Wrocławia.

Łącznie przez okres 4 miesięcy, kiedy realizowany był projekt, przyszłe mamy wykonały ponad 800 badań i miały możliwość kontaktu z wykwalifikowanym personelem medycznym 24 godziny na dobę.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl